SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy młodziana.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W sumie 5 powtórzeń i na zmianę.
Tą pierwszą metodę stosuje w Półpistoletach - 5 na jedna, 5 na drugą i dopiero zaliczam jako 5.
Zależy mi na sile, a myślałem żeby zacząć tak robić, ale to dopiero za jakiś dłuższy czas (coś okolice połowy grudnia).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Mi przy pistoletach pomogło podkładanie książek i sukcesywnie odejmowanie po 2-3, aż było gdzieś 10cm książek i spróbowałem bez i udało się z tym, że muszę brać 5kg w ręce i wyciągać przed siebie, bo mam krzywe kolana . Gdybym robił "bez" to bym się ciągle przewracał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
O książkach też myślałem, ale musze raz pójść i zebrać takie najgrubsze, bo ostatnio robiłem na takich 10x10 :F i nie pykło(ślizgały się jak nie wiem co) Teraz otworze pufe , w środku położę równolegle taką płytę i już będę miał niższy punkt. U mnie w pistoletach najgorsza jest faza na samym dole. Do kąta 60-70 stopni idzie świetnie, później jest problem z obniżeniem pośladów do łydek, bo organizm ma blokadę. Dalej nie pójdzie choćby nie wiem jaki sumo siadł na mnie i docisnął. :d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Ja różnie zrobię pistolet, raz mi faza negatywna wyjdzie dobrze, płynnie, bez pochylania się za bardzo w przód czy odchylania w tył, ale czasami zdarza mi się przewrócić na plecy to wstaję i zastanawiałem się nad Deck Squat tylko w wersji pistol, bo widziałem takie ćwiczenie w książce Sommera, ale jak się ma to do siły nóg? Wydaję mi się, że przez tą "kołyskę" napięcia w nodze nie ma i ponownie wznawia się przy "wchodzeniu" w górę(faza pozytywna). Deck squaty robię na rozgrzewkę zawsze :D

A rozciągasz się systematycznie i dobrze?

Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-11-25 21:47:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rozciągam się po każdym treningu. Ostatnio przywiązuje do tego większą uwagę (stosuje napięcie 30 s mam zamiar zwiększyc do 1min). Z tym deck squat to niezły pomysł. To polega na przeniesieniu energii i całego ciała na nogi, a na jednej nodze to będzie b. trudne ćwiczenie no chyba że eksplozywnie to będzie robione. Uczy również równowagi pewnie, jeżeli na 1 nodze.

Co do rozciągania to używam całego stretchingu (znajdziesz w rozpisce) + 3 ćwiczenia na nogi, bo tam już coraz lepiej mi idzie oraz w odcinku lędźwiowym, który jest w gorszym stanie niż nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Weź sobie może podstawkę pod piętę w pistoletach?

Widzę że ten sam problem masz co ja, czyli mała mobilność. Też dużo przed kompem i tv siedzisz/siedziałeś? :)
Kiedyś pisałem z jakimś trenerem personalnym od Polquina i on mi wysłał jakieś filmiki, na rozbicie tkanki łącznej (ponoć to dosyć bolesne, ale skuteczne) która właśnie blokuje ruch. Tylko że miałem wtedy słabego neta i nie obejrzałem filmiku, a potem musiałem zrobić formata. I od tamtego czasu nie mogę sobie przypomnieć,gdzie znalazłem adres do tego gościa. Myślę że przydałoby się do Mawashiego napisać. Ale coś się zebrać nie mogę. :P

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2013-11-26 19:38:35

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zmniejszę obiekt i będzie dobrze. Co do mobilności to przez dzieciństwo (otyłość I - > II stopień) mała kluska;d.. Teraz trochę siedzę na komputerze i tak źle nie jest, więc nie jest najgorzej. Jakiś sposób przydałby się trochę, żeby polepszyć mobilność.
Ogólnie to prostowniki pozostawiają wiele do życzenia i trochę dwugłowy uda. Reszta jest ok. Dotknąć głową kolan potrafię, ale to na krótką chwilę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podstawka nie potrzebna. Wejdzie jakoś powoli nauka i gicior.

Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-26 20:07:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening nr 52.
1.5/5/5/5/5/5 Podciąganie Nachwytem Niesymetryczne
2.5/5/5/5/5 Dipsy
3.5/5/5/5/5 Unoszenie prostych nóg na pufie(coś w stylu DragonFlagi)
4.5/5/5/5/5 Archerki
5.3/3/3/3/3 Pół-pistolety
6.15s/15s/15s/15s L-Sit - Ziemia
7.40sec/40sec/40sec/40sec Plank na jednej ręce i nodze (bez przerw, zmiana ręki i nogi po prostu)
+
Rozciąganie ze strony:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

Całkowity czas treningu: ( z rogrzewką i stretchingiem)
1:22:23(h:mm:ss)

Przerwy:
1. 2min/2min/2min/2min/2min
2. 2min/2min/2min/2min
3. 1min/1min/1min/1min
4. 1min/1min/1min/1min
5. 2min/2min/2min/2min
6. 1min/1min/1min/1min
Pomiędzy ćwiczeniami: (1. a 2. itd..)
2 minuty

Moje trzy grosze....
Podciąganie niesymetryczne - > Lepiej pracuje przedramionami i plecami.
Dipsy - > Siła!!!!!!!! 8 SEKUND 1 DIPS ! poznałem co to moc,napięcie i walka do samego końca ^^
Archerki - > Nie ma problemu. Jak myślicie wywalić je i na razie zająć się głównymi ćwiczeniami. ( Suma sumarum mam 3 ćwiczenia angażujące podobnie partie mięśniowe)
Unoszenie prostych nóg w leżeniu na pufie - > Tak brzuch dzisiaj dostał, że myślałem że gwiazdki zobaczę. Oddychanie muszę lepiej skontrolować przy opuszczaniu i napięciu mięśni)
Pół-pistolety - > Obiekt zmniejszony i powoli zaczynam od 3 powtórzeń jadąc do 5 ( osiągnę 5x5 to wbije na niższy obiekt i tak powoli do przodu)
Pozycje statyczne:
L-Sit - > Coraz lepiej. Może zastosować smarowanie gwintów? Wszędzie mogę to wykonywać i po 15 sec co jakiś czas (dosyć często w ciągu dnia) mogę robić, tak aby poprawić całokształt.
Plank - > Wariacja nie z tej ziemi, przyciągałem uwagę do pracy całego ciała i starałem się wytrzymać jak najwięcej w tej pozycji. Wyszło jak wyszło, tj świetnie !! :) Chociaż ostatnie sekundy są najgorsze, ponieważ nie robię przerw pomiędzy przechodzeniem na drugą stronę. Uważam, że przy tym ćw są zbędne.

Stretching - > poszło wspaniale, lekko łydki dostały wycisk, bo mam ostatnio indeks sprawności i w 2 lekcje musimy zrobić wszystko. Myślę ze gibkość na + , iż na tym treningu lepiej rozciąganie poszło mi.

Dziękuję za uwagę i czytanie wypisek.!

Pozdrawiam! Ultra Ciężkich Treningów Życzę Wam po Dzisiejszym Treningu.


Zmieniony przez - wisnia w dniu 2013-11-27 21:27:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A co to w ogóle są te archerki?
Może rób pompki z nogami wyżej, w pozycji L, co by barki doyebać. ;D

Te l-sity możesz spokojnie dać jako smarowanie. Ale przydałoby się w zamian wrzucić coś do treningu, do pozycji statycznych. ;)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

6 Weidera - Pytanie

Następny temat

Split w domowych warunkach do oceny

WHEY premium