SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : MARTWY CIAG ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 79565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
takie abys kontrolował ciężar i całe ciało -pozytywna faza to stosuniek dynamiki do panowania nad ww elementami, a negatywna to bezpieczne opuszczanie ciążaru z zachowanbiem stalego napięcia mięśni a także ww.

trudno to więc okreslic b. dokladnie np. przy mniejszych obciązeniach faza będzie nieco szybsza a przy wiekszych wolniejsza- siła rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
POMOCY rumuński mc

która wersja jest prawidłowa?

1. najpierw cofam biodra do tyłu, przy czym sztanga pozostaje w tym samym miejscu w przestrzeni a następnie opuszczam ją w dół

2. najpierw cofam biodra do tyłu, przy czym sztanga zmienia położenie i "idzie" za udami nieprzerwanie dotykając ich a następnie opuszczam ją w dół

3. cofam biodra do tyłu i w tym samym czasie opuszczam sztangę w dół

---

jeszcze jedno
sztanga ma iść po udach aż tak blisko że powstaje ryzyko otarcia sztangą o kolana? zdarzyło otrzeć mi się. co zrobić z tym fantem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Trzy rzeczy ktore odpowiedza na twoje pytania:

1. Czy caly czas zachowujesz dobra techniczna pozycje plecow ?
Jesli tak to sztanga moze poruszac sie tylko w jeden sposob.

2. Czy caly szas dbasz by sztanga byla nad podstawa srodka ciezkosci czyli nad srodkiem dlugosci stop?
Jesli nie to albo robisz koci grzbiet, albo co powtorzenie upadasz na twarz.

3. Mala dygresja - jak sobie wybrazasz ze sztanga zostaje w tym samym miejscu gdy cofasz biodra, skoro cofniecie powoduje pociagniecie calego tulowia do tylu - sztanga musi pionowo zejsc nizej.

Daj film jak wykonujesz. RDL nie mozna popsuc, to proste jak budowa cepa - tylek do tylu, tylek do przodu - koniec powtorzenia.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
wielkie dzięki, od teraz to ćwiczenie jest takie proste jak mówisz, jesteś ARCY

nie mam kogo poprosić na siłowni o nagranie mnie jak ćwiczę, a przysiad też chciałbym pokazać do sprawdzenia, ale będę kminić jak to zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
klasyczny martwy ciąg, pozycja początkowa

panowie pomóżcie

JAKI KĄT W STAWACH KOLANOWYCH ?

1. " kąt w stawach kolanowych jest nieco rozwarty" jak tutaj? zawsze u każdego?



cytat i obrazek z artykułu, mogę podać źródło ( i jest ono w adresie do obrazka)

2. W szkółce aka Mark Rippetoe widać kąt prosty ale w lekcji "Deadlift Starting Angles" chyba komentuje relację do wzrostu ćwiczącego interesującego mnie kąta, niestety nie rozumiem tego po angielsku

3. czy może uda "prawie równolegle do podłoża" jak piszą w książce Atlas Treningu Siłowego - Frederic Dalavier (dodana jest adnotacja że "przy krótkich kościach udowych i ramionach uda stawia się poziomo do podłoża, przy długich kościach udowych i ramionach nieco wyżej

JAK JEST PRAWIDŁOWO ?

jaki kąt jest odpowiedni dla mnie jeśli mam około 190 cm wzrostu?

jak kąt wpływa na naprężenia w kręgosłupie, zwłaszcza w dolnym rejonie pleców?

czy kąt startowy ma wpływ na pracę mięśni?

Zmieniony przez - rush comes w dniu 2009-07-20 02:15:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Mysle ze za duzo kombinujesz -> tu chodzi o prostote ruchu. Twoje dwa bledy kardynalne:

1. Klasyczny MC nie jest cwiczeniem dla kazdego. Nie od parady mowi ze sie jedni sa stworzeni do przysiadu, inni do md, trzeci do plaskiej. Takotez masz i kilka odmian martwych ciagow: Sumo, RDL, klasyk, wezszy chwyt, szerszy itp odmiany i mutacje.

2. Kazdy jest inny [wzrost,dlugosc nog, dlugosc rad, propocje] stad katy sa inne.


Proste wykonanie MC:

1. Ustaw sztange idealnie nad srodkiem stop patrzac z gory

2. Rece -> chwytaja sztange w pozycji wygodnej dla ciebie

3. Przyjmujesz pozycje techniczna:

Lopatki sciagniete
Tylek wypiety
Plecy proste bez kociego grzbietu, klata wypieta!!!
Rece trzymaja ciezar tak ze nie ma luzu - i milimetr wiecej i rozpoczynasz dzwiganie - zadnej przestrzeni buforowej

I tu problem katow, odleglosci znika. Przyjecie pozycji technicznej eliminuje myslenie -> twoj organizm sam uklada swoje cialo zgodnie z parametrami pozycji technicznej.

4. Martwy ciag, niezaleznie jak waznym cwiczeniem by nie byl do dominanta biodrowa -> oznacza to ni mniej ni wiecej ze ruch polega na prostowaniu bioder -> nic innego nie pracuje, wszystko inne tylko utrzymuje ciezar przy zachowaniu bezwlglednej pozycji technicznej -> nie ma magnicznego punktu zarzuczania grzbietem czy ciagniecia barkami - grzbiet i wszystkie zaangazowane miesnie pilnuje pozycji i chwytu - pracuja biodra. Oczywsita rzecz- sztaga jest zawsze nad srodkiem ciezkosci czyli nad srodkiem dlugosci stop.



Zmieniony przez - puma666 w dniu 2009-07-20 18:07:36

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2009-07-20 18:09:03

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3845
Mam pytanie do ekspertów.

Czy martwy ciąg na prostych nogach lepiej wykonywac na treningu nóg czy pleców??

Czy martwy ciag na prostych nogach bardziej angazuje mięsnie pleców czy nóg??

Czy martwy na prostych nogach bardziej obciaza nogi niz klasyczny martwy??

Szuklaem odpowiedzi na te pytania w roznych arytkulow ale co raz to inaczej pisza. Jedni ze jest głownie na prostownik a inni ze głownie na dwuglowy i posladkowy. Tak wiec prosze o w miare jednoznaczna odpowiedz z gory dzieki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
eksperci są zajęci więc spróbuje Ci odpowiedzieć

Czy martwy ciąg na prostych nogach lepiej wykonywac na treningu nóg czy pleców??

zdecydowanie w nogach, w plecach nie robi go nikt

Czy martwy ciag na prostych nogach bardziej angazuje mięsnie pleców czy nóg??


mięśnie nóg,

Czy martwy na prostych nogach bardziej obciaza nogi niz klasyczny martwy??

klasyczny to dużo bardziej złożone ćwiczenie, angażuje prawie cało ciało, więcej mięśni nóg niż w wersji na prostych

Jedni ze jest głownie na prostownik a inni ze głownie na dwuglowy i posladkowy.

mc na prostych nogach to prawie izolacja na dwugłowe

--

moim skromnym zdaniem lepiej budować plan bez niego

polecam w dniu nóg siad i rdl a w plecach brak mc albo w dniu nóg siad i rdl a w plecach rack pull

a jak po prostu szukasz czegoś dobrego na dwugłowe to daj żurawia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2066
Witam Cię WODYN,nie wiem czy tutaj zaglądasz ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi więc spróbuje zapytać tutaj.Otóż podczas MC klasyk nasz odcinek lędźwiowy powinien być wklęsły ...mój problem jest taki że prostuję plecy i skupiam się maksymalnyhc ich prostowaniu podczas wykonywania MC ale w dolnej fajnie kiedy odrywam sztangę od ziemi i ciagnę mniej więcej do kolan po prostu nie mogę wygiąć tak lędżwia ,nie wiem co jest tego powodem i czy nic mi się nie stanie od tego..ćwiczę tak już 4 miesiące na razie nie czuję żeby mnie coś bolała a to jakoś dziwnie wygląda i dziwnie się czuję ..mój odcinek lędzwiowy jest wypukły w dolnej fazie ruchu ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 341 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6107
W dolnej fazie ciągu musisz mieć mocne nogi i pośladki . Odcinek lędźwiowy ma być lekko wklęsły. Ćwicz przed lustrem i patrz kiedy masz dobre ustawienie i ciągnij do góry po piszczelach i udach aż do wyprostu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ROZCIAGANIE stretching zmniejsza siłe??!!

Następny temat

### FAQ : WYCISKANIE LEZAC ###

WHEY premium