SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 659893

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131
Byłabym zapomniała, lekarze przed artroskopią kazali mi wzmacniać nogę (ponoć jeśli w lepszej kondycji będzie kolano przed zabiegiem to szybciej dojdę do siebie po) > Mam ćwiczyć na rowerku stacjonarnym i steperze, ale po steperze kolano bardzo mnie boli i puchnie-czy to rzeczywiście właściwe zalecenie? bo na rowerku zachowuję ruchomość w kolanie, ale na steperze obciążąm ją ciężarem całego ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267
connie to masz rezonans czy artoskopie? bo raz piszesz tak, a raz tak?

Moze zrezygnuj ze stepera skoro sprawia Ci to ból. Moja rahabilitantka mówi, ze powinno sie zaczac cwiczenia juz przed operacją, to wtedy kolano bedzie w lepszej formie po, wiec Twoj lekarz ma tez racje :)Moze zostan przy samym rowerku?
A co do Twojej kolezanki, no faktycznie te kontuzje to blado to widze :(

Pozdrawiam

Dwie rzeczy nie mają granic wszechświat i ludzka głupota ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 585 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3653
mam pytanie, czy czlowiek po rekonstrukcji wiezadla krzyzowego przedniego musi dostac na komisji wojskowej kategorie D ? Czy jest szansa na dostanie kategorii A ?


PONAWIAM PYTANIE

^ Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować ;d ^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
connie,skoro steper sprawia bol,to z niego zrezygnuj.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Sory, Connie, nie chciałam Cię zdenerwować ,ale lepiej oswoić się z takimi ewentualnościami. Kasiutka, connie miała rezonans, by postawić diagnozę i szykuje się do artroskopii. Jak puchnie to lepiej jak piszą inni odpuść ten steper, mnie lekarz zalecił jazdę na rowerze, ale powiedział, ze gdyby puchło to zrezygnowac z niego.

Zmieniony przez - Gita w dniu 2008-05-21 09:41:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Industrial, pewnie tutaj na forum nie ma zbyt wielu orzeczników :), ale moim skromnym zdaniem masz dużą szansę iść do wojska. Przecież ludzie po rekonstrukcji wracają do sportów wyczynowych, więc do trzymania karabinu tym bardziej się nadają.

Connie, ja też bym całkowicie odpuścił stepper. Tym bardziej, że zniszczona łakotka może uszkadzać chrząstkę, a to najgorsze, co można zrobić dla kolana. Masz sporo innych ćwiczeń, które wzmocnią nogę i będą bezpieczne.
Co do MR, to ja miałem w podobny sposób postawioną diagnozę i większość z tego opisu się zgadzała z tym, co lekarz zastał podczas artroskopii. Więc ominęła mnie wątpliwa przyjemność krojenia kolana 2 razy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267
acha Gita, teraz rozumiem dlaczego raz widziałam rez a raz arto ...
Wojsiu ... cyt "zniszczona łakotka może uszkadzać chrząstkę, a to najgorsze, co można zrobić dla kolana" ... własnie mi tak ta łakotka zwalona zrobiła chondro 3/4, teraz załuje, ze nie zajełam sie kolanem wczesniej :(

A co do tego hmm tego od wojska. Ludzie po rekonstrukcji funkcjonuja normalnie, pracują, sportowcy wracaja do sportu. Wiec i Ty bedziesz mógł zostac wojakiem :)

Dwie rzeczy nie mają granic wszechświat i ludzka głupota ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131
Słuchajcie mam teraz problem, bo byłam u Światłowskiego i on powiedział,że mimo tego pęknięcia łąkotki -nie trzeba operować (może kiedyś jak mi się zrobi "ucho od wiadra")tylko mam iść na fizykoterapię i zabiegi. Jak to możliwe,że inny lekarz mówi,że jak najszybciej operować, bo może się odłamać i komu wierzyć??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
No to Connie masz "problem", chociaż gdybym ja tak miał, to bym się cieszył :) Musisz pewnie pójsc jeszcze do paru lekarzy się skonsultować. A czy byłaś u dra z płytką z MR? Moze akurat zobaczył to pęknięcie, stwierdził że jest małe, nie luźne, w miejscu dobrze rokującym na zagojenie i tyle?
Ja bym sprawdził może w CMC, jeszcze chyba Ambroziak w Wawie jest doświadczony (troche operował w Stanach).

A teraz cytat ze strony CMC (http://www.carolina.pl/article.php?id=124) :
"Łąkotki z racji ograniczonego ukrwienia mają bardzo słaby potencjał do gojenia. Tylko wobec niewielkich zmian można podjąć próbę leczenia zachowawczego. W większości przypadków konieczny jest zabieg artroskopowy i chirurgiczne opracowanie uszkodzenia. "
Czyli jednak są uszkodzenia, które mają szanse na wygojenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131
opis z MR: "poziome uszkodzenie rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej i zmiany zwyrodnieniowe w rogu tylnym łąkotki bocznej"
z tego co poczytałam i wiem od lekarzy łąkotka składa się z 3 części : czerwonej (ukrwionej) , biało-czerwonej i białej (nieukrwionej i tej się nie zszywa , bo się nie zrośnie -łakotki nie są uwapnione) a ja mam uszkodzoną tylnią część.Oczywiście 2ga diagnoza jest dla mnie zbawienna , ale nie wiem czy nie robiąc operacji nie zaszkodzę sobię. Rzeczywiście mam plan dalszych konsultacji,żeby potwierdzić którąś z tych dwóch skrajnych teorii. Ale to oznacza ,że nadal nic nie wiem i ... muszę czekać.Tylko czy praca poczeka:(
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium