SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

~ Masz pojedyńcze pytanie/pytania ?- reaktywacja 2 ~

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 231301

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Jeśli jet to wycinek planu - to możliwe że tylny akton został zaplanowany przy okazji treningu pleców. Także wtedy taki układ jest ok.

Trzydniowy trening to jest swoista kompilacja kompromisów. Mi pasuje nielubiany na tym forum układ klatka+biceps, uda + barki, plecy+łydki+triceps. Z tym, że ja robię bardzo, bardzo specyficzny trening i spotkałem jedynie kilka jednostkowych przypadków osób budujących swoje treningi na podobnej zasadzie jak ja.

Osobom mniej doświadczonym bym polecił np. nogi, klatka+plecy, biceps+triceps+ bardzo lekko barki albo plecy+barki, klata+biceps, nogi+triceps. Ogólnie to 3 dniowy trening nigdy nie będzie idealny dla osoby która chce przećwiczyć całe ciało.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Rozumiem. Więc będę musiał poważnie przemyśleć sprawę splitu 3-dniowego.

Na ogół mam jeszcze jedno pytanie. Obecnie maxuje już swój ciężar w MC 160x5. Czuje, że przy 5-ciu repsach dojdę do max 165kg ( 2.5k week )

Co zrobić dalej , zejść na 4 i próbować dołożyć jeszcze z 5kg czy zejść do np 140kg i dodać powtórzeń a potem znów np z 8 schodzić na 6 , 4 ?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Wszystko zależy jaki masz cel treningowy.

Jeśli chcesz pobić rekord to dokładaj ciężaru.

Jeśli zależy Ci na masie i dochodzisz do ściany w progresji ciężaru to możesz zejść niżej z ciężarem na sztandze i dodać powtórzeń.

Wszystko kwestia gustu i celów jakie sobie stawiasz obecnie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
w MC raczej zależy mi na sile. Ale jeśli już 160 było bardzo ciężko. To jest szansa, ze przez okres tygodnia ( regeneracji ) przyjdzie mi tyle siły, że dołożę te 2.5kg ?

Przy mniejszych obciążeniach jakoś szybciej szło przełamać tą " ścianę "

Bo co dalej zrobić , jeśli całkowicie stanę za 2-4 treningi?

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zaczni pare kg mniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Trimax49
w MC raczej zależy mi na sile. Ale jeśli już 160 było bardzo ciężko. To jest szansa, ze przez okres tygodnia ( regeneracji ) przyjdzie mi tyle siły, że dołożę te 2.5kg ?

Przy mniejszych obciążeniach jakoś szybciej szło przełamać tą " ścianę "

Bo co dalej zrobić , jeśli całkowicie stanę za 2-4 treningi?


Ale realizujesz teraz jakiś konkretny schemat w ciągach rozpisany na kilka-kilkanaście tygodni i widzisz że nie dasz rady zrobić kolejnego zaplanowanego tygodnia. Czy po prostu liczysz że będziesz w nieskończoność dokładał bez żadnej stagnacji??

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
Hehe. Nie robię żadnego schematu. Po prostu dokładam 2.5kg week i czuję, że już niedługo progress się skończy. I chciałbym wiedzieć,co robić aby to przełamać i dalej dokładać.

Na ogół jestem MC maniakiem. Uwielbiam to ćwiczenie i to, ze dokładam ciągle

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847


każdy progres się kiedyś kończy.

Czasem warto się zatrzymać na moment żeby dać odpocząć stawom, mięśniom i ukł. nerwowemu. Czasem trzeba wręcz dać krok wstecz i ruszyć z nowym impulsem.

Najlepiej to rozpisać sobie cykl treningowy pod siłę na 12-14 tygodni w ciągu i powalczyć.

Tylko niestety im więcej krążków na sztandze tym progres niestety wolniejszy i wymagający więcej pracy.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1930 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 30461
A po tych 12-14 tygodniach? Odpuścić mc, czy np cofnąć się o 20% i zwiększyć zakres powtórzeń i dalej dodawać ?

Na ogół mc robiłem cały czas bez żadnych przerw i mezocyklów. Był on u mnie na pierwszym miejscu w treningu pleców na każdym planie

Nie siłą lecz odwagą zdobywaj!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6529 Napisanych postów 36038 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679847
Najlepiej trenować cyklicznie.Kilkanaście tygodni goniąc maxa, później trochę regeneracji i znów można jechać w stronę upragnionych rekordów jeśli zdrowie pozwala. Dwie takie siłówki w MC w roku spokojnie wystarczą. Reszta to może być kulturystytka. Jadąc cały rok na maxa niestety w pewnym momencie na bank doprowadzisz do kontuzji jakiejś. Nie koniecznie będą to plecy. Prędzej łokcie, nadgarstki itp. mniejsze "elementy" się potrafią odezwać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masz pojedyńcze pytanie ? pisz tutaj ! Reaktywacja 2

Następny temat

Jak masz łeb to zajrzyj :P

WHEY premium