Szacuny
2
Napisanych postów
1852
Wiek
35 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
9839
Chlopaku, nie biegaj! 40kg to niedowaga nawet dla dziewczyny! Jedz bardzo dużo i bardzo zdrowo i przez następne 35kg niech nic Cie nie interesuje. Trening fbw 3x week styknie albo ten splicik 4x week ;)
Zmieniony przez - Aylar w dniu 2010-03-15 16:47:07
Szacuny
7
Napisanych postów
3317
Wiek
35 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
12722
Dobra nie pomagasz koles.
Viren a podalbys przyklad takiego FBW z 4-5 cwiczeniami? I czy mogloby nie zawierac przysiadow bo jesli chodzi o ich wykonywanie to u mnie odpada raczej bo nie mam jeszcze stojakow i nie wiem kiedy i czy bede mial.
Szacuny
520
Napisanych postów
21399
Wiek
31 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
141207
Split partia 2x w tyg ćwiczyć T-T-W-T-T-W-W
W - wolne
T - trening
Ale ten typ treningu dałbym ew. po tym FBW (które bym okroił).
Ograniczłbym bieganie tak jak pisałem wyzej do max 2 dni w tyg. (choć z taką wagą to bym zupełnie z tego zrezygnował).
Edit:
Np.
MC (ew. wykroki choć to jeśli boisz się wykonywać MC od biedy możesz dać.) 3s
Podciąganie na drążku 3s
Wyciskanie sztangi płasko 3s
Wyciskanie żołnierskie (ew. wyciskanie hantli) 2s
+ coś na bica/trica (np. na zmianę co trening).
Uginanie ze sztangą 2s
Wyciskanie franuskie 2s
Nie wiem jaki masz sprzęt.
Pzdro
Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-03-15 16:56:33
Szacuny
8
Napisanych postów
397
Wiek
32 lat
Na forum
19 lat
Przeczytanych tematów
11076
radziłbym ci wykonywać FBW 3x/tydzień w układzie T W T W T W W. imo powinien zawierać najcięższe i podstawowe ćwiczenia vide m.in. mc, przysiady, wyciskanie na płaskiej - tak, aby dać swoistego hormonalnego boosta. jak wiele osób wcześniej pisało, bieganie jest ci niepotrzebne, bo o zalaniu w sumie nie musisz nawet teraz myśleć. imo nawet głupie wfy powinny ci na razie starczyć w tej kwestii.
Szacuny
5
Napisanych postów
1150
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
30337
Niech ćwiczy wszystkie partie mięśniowe, a nie bawi się w 5x5 albo inne zabawki. On zaczyna ćwiczyć więc i tak mu wjedzie ładnie, a potem niech się bawi
Szacuny
7
Napisanych postów
3317
Wiek
35 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
12722
MC 3s - ok
Podciąganie na drążku 3s - w sumie same negatywy bede robil ale ok
Wyciskanie sztangi płasko - plasko? Czemu?
Wyciskanie zolnierskie - ok ze sztanga - stojac czy siedzac?
Uginanie ze sztanga
Wyciskanie francuskie
ABS
tric i bic na kazdym bym robil. I 2 pytania - jakie odstepy miedzy seriami i co z lydkami?
Zmieniony przez - Wampirate w dniu 2010-03-15 18:32:22
Zmieniony przez - Wampirate w dniu 2010-03-15 18:36:00
Szacuny
520
Napisanych postów
21399
Wiek
31 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
141207
Łydki/brzuch po treningu.
Bica i trica mozesz robić co trening.
A masz ławkę ze skosem w górę? To możesz dać wyciskanie sztangi na ławce skosnej 3s.
Wyciskanie żołnierskie robi się ze sztangą, stojąc, zobacz na YT jak to się wykonuje dokładnie, możesz za to dać wyciskanie sprzed głowy/wyciskanie hantli na barki.
Odstępy 90-120s.
Pzdro
Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-03-15 18:47:42
Szacuny
7
Napisanych postów
3317
Wiek
35 lat
Na forum
16 lat
Przeczytanych tematów
12722
Co znaczy po treningu? To ciagle chyba bedzie czesc treningu nawet jesli dam te cwiczenia na koniec. Ale zrezygnowac z lydek czy nie? I chyba nie ma w tym treningu cwiczen na czworoglowe ud?
Co do lawki to pomylilo mi sie, myslalem ze chodzi o wyciskanie wasko.
Zolnierskie ze sztanga bede robil na stojaco, okej.
A nie za malo serii jak na 3 x w tygodniu? Tu mi chodzi o wszystkie cwiczenia.
Ostatnie pytanko(narazie :D) - ile powtorzen w cwiczeniach i kiedy mam dodawac ciezar?
Martwy ciag do 90stopni czy nizej?
Dzieki wielkie!!
Np robie wyciskanie sztangi plasko, powiedzmy ze mi sie uda 11/8/7 to mam zwiekszyc ciezar zeby bylo mniej powtorzen? Czy np wyznaczyc sobie ze jak uda mi sie zrobic 12/10/8 to w nastepnym treningu daje wiekszy ciezar?
Zmieniony przez - Wampirate w dniu 2010-03-15 18:54:18
Zmieniony przez - Wampirate w dniu 2010-03-15 18:57:31
Co do mc to wykonuj je poprawnie TECHNICZNIE, na małym obciążeniu na razie, nie rób kociego grzbietu itp. - także odsyłam do YT i atlasu ćwiczeń. Możesz to ćwiczenie zastapić (jesli będzie ciężko, lub boisz się o technike) wykrokami.
Pamiętaj: TECHNIKA na pierwszym miejscu, potem ciężar.
Pzdro
Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-03-15 19:02:15