SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy Wampirate - uzyskanie satysfakcjonującej sylwetki

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 38667

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
TRENING VI.
Pierwszy na low carb, nie mialem mniej sily wiec jest dobrze :P

MC 12/12/12/12 33/33/33/33 kg - ciagle tyle samo bo nie mam ciezaru, i jeszcze chyba bede tak z tydzien jechal lub dwa nawet. Mam filmik postaram sie wrzucic wieczorem, dalem slowniki
jako podkladki.
Wykroki 12/12 30/30kg - czuc miesnie:) ale dodam 2kg
Podciaganie 12/12/12 - najmniej lubie to cwiczenie, jest bardzo meczace i nie mam ciagle sily aby sie podciagac bez krzesla.
Wioslowanie 12/12/12 12/12/12kg - ciezkie cwiczenie, niezle poci:P +2kg bedzie
WL 10/7/6 27/27/27kg - tego tez nie lubie bo nie ma duzego progresu, bardzo maly
Military 12/12 17/17kg - to lubie, jest ciezkie ale fajne, +2kg na nastepnym treningu.
Uginanie ze sztanga 12/9 18,5/18,5kg - tu bym pomyslal nad czyms innym bo bicepsow malo czuje i wyginam plecy
Francuz 12/12 15/15kg - czuje miesen, dodam 2kg
Wspiecia 19kg - dzisiaj slabo mi poszly, bylem spocony i zmeczony wiec tylko troszke poczulem.

No to wszystko, samopoczucie na LC jest b. Dobre, zobaczymy za tydzien czy cos daje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrób film z wykroków.

W wyciskaniu leżąc nie wykonałeś zakładanej progresji?
Ćwiczysz z jakimś podziałem na powtórzenia/serie bo tu jest bardzo chaotycznie wszystko rozpisane?

Bicepsów nie czujesz, bo źle robisz ćwiczenie. Kontroluj ruchy, aby faza opuszczania była powolna do pełnego wyprostu, potem dynamiczne odbicie. Plecy nie mają prawa się giąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Ok zrobie filmiki ze wszystkiego.
Ciezar zwiekszam co 3 treningi lub jak czuje ze za malo.
Jest rozpisane tak: x/x- to jest liczba powtorzen w serii, a kolejne x/x to ciezar w serii.
W WL nie mam zalozonego progresu, tylko jak wykonam 12/10/8 jakims ciezarem to zwiekszam.
Moze masz jakies pomysly na lepsze progresowanie w cwiczeniach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Progresowanie polega na tym, że na początku ustalasz sobie ciężar dużo niższy od Twojego maksymalnego - taki z którym z dużą łatwością wykonasz zakładane powtórzenia.
Z treningu na trening dodajesz kilogramów, w tym czasie Twoja siła i masa rośnie. Kiedy dojdziesz do swoich maksymalnych wcześniej ciężarów, zauważysz że masz jeszcze zapas.

Postaraj się pogrubiać czcionkę, nieczytelnie to wygląda

Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2010-03-26 18:46:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Ja nie wiem jakie mam maksy bo nigdy nie probowalem. Kurde a jak mam progresowac mc jak nie mam ciezaru? Zejsc troche i co trening dodawac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli nie masz ciężaru, możesz cofnąć się troche z tym na którym robisz teraz.
I znów powoli dokładać. Możesz robić bardziej powolne ruchy, zatrzymania, potem zwiększać liczbę powtórzeń itd.
A potem przerzucić się na Martwy ciąg z użyciem jednej ręki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
Dobre. Tylko technike najpierw. Filmiku dzis nie wstawie, ale jutro rano. Wydaje mi sie ze zaczalem lapac w ostatniej serii o co chodzi, filmik jest z pierwszej wiec moze byc gorzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 377 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3164
Wampirate co tak cienko to wiosłowanie??? Jak dobrze widze to tam jest 12kg a powinno byc minimum z 25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12722
To jest sztangielka a nie sztanga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
leiTo - wstrzymaj się z takimi komentarzami odnośnie ciężaru bo są nie na miejscu. Co to znaczy powinno być?
Każdy podnosi w miarę swoich możliwości.

Nie wszyscy 14 latkowie muszą zaczynać od 100kg.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

problem z bicepsami

Następny temat

Czy moze byc to tak polączone ze soba???

WHEY premium