SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maniek23c / dziennik treningowy / to be mada faka ;D

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1394

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2993
Dziennik treningowy założony 1 września 2008r.

Witam wszystkich w dziale dzienniki treningowe. Zakładam swój dziennik aby otrzymywać cenne rady i uwagi, mieć większą mobilizację do pracy oraz aby podzielić się z wami moimi doświadczeniami z treningów.

O sobie:

Opiszę tylko swoją sportową część życia. Intensywnie sport zacząłem uprawiać w wieku 11 lat. Biegałem, pływałem, grałem w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną... dużo tego było, a moje treningi w kierunku sylwetki wyglądały mniej więcej tak: pompki, grzbiety, różne rodzaje brzuszki, pompki na tricepsy, przysiady, ćwiczenia skocznościowe- można to nazwać treningiem domatora. Tak minęło parę latek, aż w końcu powoli zacząłem używać ciężarów- w wieku około 15 lat- ale było to raczej sporadyczne. W wieku 16 lat zacząłem już trenować siłowo ale bez planu, były to nieprzemyślane treningi- do tego doszło wiele kontuzji więc efekty były znikome. W marcu tego roku odwiedziłem stronę SFD- i od tego czasu ćwiczę na siłowni regularnie z planem treningowym, dietą- były juz jakieś suple. Dodam jeszcze, że ograniczyłem uprawianie innych sportów- gram w kosza, czasami pływam, ćwiczę na W-F. I to byłoby na tyle

Dane:

Wiek: 17 lat (21 lipiec 1991r.)
Wzrost: 181cm
Waga: 70kg

Wyniki siłowe:

WL- 70kg
SQ- 95kg
MC- 110kg

Wymiary:

Pas: 77cm
Klata: 100cm
Ramiona: 32,5cm

Cele:

Siła:
WL- 110kg
SQ- 150kg
MC- 180kg

Sylwetka:
80kg (może trochę więcej) z niskim poziomem bf- estetyczna, zadbana sylwetka, zachowane proporcje, dobra rzeźba.

Moim jeszcze jednym celem jest zapakowanie piłki do kosza na wysokości 305cm. Jak na razie dotykam obręczy.

Gdy osiągnę te cele wyznaczę sobie kolejne. Nie wyznaczam sobie terminu, w którym chcę te cele osiągnąć. Są to cele długo planowe.

TRENING:

FBW 15-10-5

15: 60%CR*15/ 80%CR*15/ 100%CR*12-15p

10: 60%CR*10/ 80%CR*10/ 90%CR*3-5/ 100%CR*7-10p

5: 60%CR*5/ 70%CR*2-5/ 80%CR*5/ 90%CR*1-2/ 100%CR*2-5powt

A:
1 WYCISKANIE NA LAWCE SKOSNEJ HANTLI
2 PRZYSIADY
3 UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM LACZONE Z WYCISKANIEM SZTANGIELEK
4.UGINANIE RAMION ZE SZTANGA (W SUPERSERII Z:) WYCISKANIE FRANCUSKIE LEZAC
5.WIOSLOWANIE SZTANGA
6 UGINANIE NOG
7 LYDKI
8 PRZEDRAMIONA
9 BRZUCH

B:
1 WYCISKANIE OD CZUBKA GLOWY SZEROKO, SIEDZAC
2 POLOWICZNE PODCIAGANIE WZDŁUŻ TULOWIA SZTANGI
3 MARTWY CIAG
4 WYCISKANIE LEZAC
5. MLOTKI NAPRZEMIENNE W SUPERSERII Z:PROSTOWANIE RAMION W DOL
6. PROSTOWANIE NOG
7. LYDKI
8 PRZEDRAMIONA
9. BRZUCH

Tym treningiem mam zamiar pociągnąć około 2 miesiące, później się zobaczy. Będę planował zrobić cykl siłowy (taki pod TS) mniej więcej w listopadzie - grudniu.

Aha korekty mile widziane w treningu (tzn. o ile będzie taka konieczność).

Oczywiście znajda się tutaj wypiski z każdego treningu.

DIETA:

Nie będzie diety

Nastawiona oczywiście na dodatkowe kilogramy masy mięśniowej. Wygląda mniej więcej tak:

I posiłek(śniadanie w domu):
100 gram płatków owsianych + 400ml mleka + 3 jajka
II posiłek (w szkole):
serek wiejski 200g + trzy kanapki z ciemnego pieczywa z serem zółtym i warzywem + kefir 500ml
III posiłek (obiad- przedtreningowy):
torebka ryżu brązowego + piersi z kurczaka + warzywa
IV posiłek (potreningowy):
torebka ryżu + piersi z kurczaka lub tuńczyk

I to w zasadzie tyle, później jem jeszcze jakiś jogurt, banan, tuńczyk, ser biały itd.- według uznania. Nie ma jak widac wyliczonych proporcji- nazwałbym to tylko dobrym odżywianiem. Nie będe robił wypisek z diety. Jak bedą duże odstepstwa od tego co tu napisałem to wtedy to podam.

Suplementy:
Brałem mono, później xpand+mono- i to wszystko.
Obecnie nie mam nic, ale mam zamiar zakupić jakiegoś gainera uzupełniającego braki w odżywianiu, i możecie mi coś jeszcze zaproponować- 2 tygodnie temu skończyłem cykl na xpandzie.

Jak o czymś zapomniałem to dopiszę później.
Aha zdjęcia będą wieczorem.

Pomykam na trening- rozruchowy po dwutygodniowej przerwie.

I nie myślcie, że tu qrwa zawsze tak poważnie będzie

Dobra spamujcie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Witam.

Moze jakies fotki?

brałeś xpanda , którego>?? jak odczucia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2993
Patka 00 - Fotki będą dzisiaj wieczorem.

Brałem XP i XPE czyli dwie puchy, masa +2kg, wyniki siłowe 2,5-10kg do przodu, definicja miesni- z tego bylem najbardziej zadowolony, po xpe bardzo dobre samopoczucie, koncentracja- kazdy trening przeprowadzony super, a pompa tez bardzo dobra, skutkow ubocznych u mnie brak, ale liczylem na duzo wiekszy przyrost sily.

Trening:
1 wrzesień
15A
czas-47 min

1.Wyciskanie sztangi na skosie (30 stopni) leżąc:
22kgx15 , 28x15 , 35,5x15
2.Przysiady ze sztangą z tyłu:
30,5kgx15
3.Unoszenie bokiem sztangielek + wyciskanie tych sztangielek:
5,75kgx15 , 7kgx15 , 9,5kgx 15
4.Uginanie ramion (w superserii z:) wyciskanie francuskie lezac:
13kgx15, 15,5kgx15 , 20,5x15
5.Wiosłowanie sztangą:
22x15kg, 28,5x15, 35,5x15

Szedłem z nastawieniem że zrobię dobry trening, ale niestety uznać go muszę za rozgrzewkowy. Po pierwszej serii przysiadów, którą zrobiłem bardzo głęboko i dynamicznie- bo ciężar śmieszny, poczułem jakby skurcze w wewnetrznych czesciach dwuglowych co uniemozliwilo mi dalsze przysiady i uginanie nog. Dodatkowo slabo sie czulem, byl to pierwszy trening po przerwie i pierwszy metoda 15-10-5 wic wyszlo jak wyszlo.

Nastepne treningi beda juz na pelnej ****ie



Zmieniony przez - Maniek23c w dniu 2008-09-01 17:31:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Ja bralam zwykły i ener. i dla mnie to wielkie placebo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z poceniem

Następny temat

Trening do poprawy

WHEY premium