SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

carbon91 / J-NJ / Haipe-Haope eNigiedeigrek eSteope

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 170261

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
Dzień 75 - 04.06.2010 - PIĄTEK








nie chciało mi się wstać na 1 posiłek, więc zacząłem od planowo 2, zwiekszając liczbę kcal, żeby wszystko się zgadzało w bilansie na 100%
1. (10:15) 5 jajek + niecałe 40g orzechów + 2 plasterki wędliny + troszkę twarogu + pół pomidora + fasolka
2. (13:15) 2 jabłka + 120g tuńczyka + 30g oliwy + 10/15g WPC
3. (16:15) 100g ryżu brązowego + 120g tuńczyka
TRENING
4. (19:50) jabłko + 100g ryżu brązowego + 50g WPC
5. (23:15) 150g twarogu
---






przed siłownią : 2x Taurine Mega Caps
po siłowni : 10g BCAA
przed snem : 3x Magne B6 + 1x Chela-Cynk / jeszcze nie wziąłem
---






Rodzaj treningu : B5
Czas rozpoczęcia i zakończenia : nie wiem dokładnie, bo nie patrzyłem na zegarek, ale tak na ślepe oko- było z 15min dłużej niż zwykle
Zakres powtórzeń : 5,5,5,2,5, chyba że jest napisane () inaczej.

1. WL sztangi na plaskiej : 35 , 42,5 , 50 , 55 , 60
2. MC klasyczny : 57,5 , 65 , 75 , 85 , 95
3. Podciąganie na drążku nachwytem : x3 , x3 , x3 , x2,5 , x2
4. Wyciskanie na barki z klatki (stojąc) : 20 , 25 , 27,5 , 30x5 , 35
5. Młotki (waga 1 hantla) : 11 , 13,5 , 16,5 , 20 , 21
6. Wyciskanie francuskie jednorącz siedząc (waga 1 hantla) : 6 , 7 , 8,5 , 10,5 , 8,5x8
7. Uginanie nóg na maszynie (czworogłowe) : 5x10 , 15x5 , 20x5 , 30x5
8. Trzymanie sztangi na czas nachwytem : 60kg , 70kg , 70kg - czasy krótkie, nie liczyłem

Ad1. Dobrze dobrałem ciężar, mogłem się pokusić o 62,5 ale nie było asekuracji, następnym razem 62,5 lub 65.
Ad2. Ostatnia seria przechwytem, bo nachwytem bym nie utrzymał...
Ad3. Słabo, no ale będzie lepiej, coś ostatnio mi to podciąganie nie idzie.
Ad4. Lekko, aż za lekko, dziś by 40 poszło spokojnie, więc następnym razem minimum 40.
Ad5. Lewa ręka znów słabsza, trochę uciekała w ostatnich powtórzenaich 5 serii ale nie było źle. Dałem radę bez jakiegoś tam zarzucania ciałem.
Ad6. Za dużo chciałem zawojować, nie dałbym rady 10,5x5, a nie miałem hantelek 9-9,5, więc zrobiłem 8,5x8.
Ad7. Tak dla testu bardziej dziś niż dla samego ćwiczenia - na starej siłowni fajniejsze stanowisko było do tego, tu jest takie niezbyt komfortowe i źle się robi.
Ad8. Słabo, problem był z tym ze się odciski porobiły od trzymania, w ogóle największy problem był z bólem dłoni, niż z samym utrzymaniem tej sztangi, po prostu musiałem ją odkładać


---






Dzień bez biegania.
Nie było jak pobiegać, więc poszedłem się spotkać z kumplami, wróciłem właśnie, więc już nie ma sensu robić rowerka. Dziś trening będzie musiał wystarczyć, a na jutrzejszej imprezie (do której miejmy nadzieję dojdzie) wytańczę zaległe aero
---






Dieta na 90% jak widać, bo brakło 1 posiłku, nadrobiłem kaloriami w innych i jakoś się to kupy trzymało raczej.
Ciekaw jestem niedzielnych wymiarów, chociaż mam świadomość że spadki na pewno nie będą takie jak tydzień temu, choćby z racji tego że już się organizm przyzwyczaił do niskich węgli no i odpadło mi trochę aero przez te zasrane deszcze
Nieważne, oby było poleciało coś w pasie i będę zadowolony.
Z treningu jestem w miarę zadowolony, za 2 tygodnie postaram się trochę podokładać do tych ciężarów, no i pewnie będę miał kogoś do asekuracji więc gitara.
Jak narazie największym problemem jest chwyt - cholernie słaby jest, ale bedę coś nad nim pracował...
W niedzielę postaram się zrobić bieganie w końcu, może się wreszcie uda...

---

Z niebios runę ja piorunem w dół,
Sunę monsunem, mą sumę numenu rozniosę jak dżumę po tłumie
To fenomenu ładunek który wy******la mózgi
A z nimi gatunek ludzki - ja to 2 pandory puszki...
Dymi mój skill liryko-mozaiką
Wykonuje Amigo Sajgon - słuchaj go
Szykują ci zgon feat dobitne ksywy voodoo
Już dziś ludu gin... dziś wstaje świt żywych trupów.


"Buka - Błyskawice"

---


Kriksos - O właśnie

Kaspa - Dzięki Nigdy nie jest za późno

Jerzy - u mnie wszystko w porządku z takich rzeczy, już się przyzwyczaiły nogi, ze stawami, odpukać, nie mam problemów, czasem bolą łydki lub ostatnio po siadach uda (podczas biegania) ale to zwykłe zakwasy.

-----

Zmieniony przez - carbon91 w dniu 2010-06-04 23:25:34

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 524 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9039
Właśnie zauważyłem u Ciebie że takie apteczne ZMA sobie składasz na noc . Nie wiem czy masz magnez w postaci Chelatowej, ale chela-cynk to jeden ze składników właśnie wraz z chela-magnezem ZMA aptecznego .

"Słabo, problem był z tym ze się odciski porobiły od trzymania"

Rękawiczek nie masz ? :o . Ja to pierwsze co zrobiłem po 3 treningach to kupiłem sobie rękawiczki treningowe, jakieś 6 miechów temu zamieniłem na takie porządne ze skóry za bodaj 70 zł, madmax się firma zwie, na allegro dużo tego mają . Pomyśl o tym, oszczędzisz trochę ręce. Jak później dziewczynie dasz taką rękę poszarpaną do trzymania w kinie, nie wypada .

Zmieniony przez - Kriksos w dniu 2010-06-04 23:36:00

Zmieniony przez - Kriksos w dniu 2010-06-04 23:36:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 7337 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45955
mam rękawiczki, ale ostatnią serię MC i chwyt robiłem bez, bo w rękawiczkach jakoś dziwnie - źle
chociaż akurat w MC to po prostu pewniej się czułem bez rękawiczek, bo od dolnej strony są wypełnione jakąś taką pianką no i nie mogę tak zacieśnić chwytu jak bez nich

odciski znikają mi raz-dwa - od tych treningów na drążku dawniejszych już się dłonie tak wyrobiły

chociaż myslę właśnie czy by nie zainwestować w jakieś porządne rękawiczki, bo moje kosztowały jakieś 30zł i mają już z rok..
ale jak narazie krucho dość z kasą


A Magnez mam w postaci nie-chelatowej, jakaś inna,
ano składam sobie taki zestaw, nawet wygodnie to wychodzi

--== GAINER TEAM ==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6994
rękawiczki są dla dziewczyn kup sobie magnezję, próbuj chwytu zamkowego(2 palce oplatają kciuk), bo jak chcesz mnie dogonić w ciężarach, to uchwyt mocniejszy musisz mieć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3248 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41520
rękawiczki są dla dziewczyn coz to za szowinistyczne teksty? ze mnie ostatnio to sie jeden taki nabijal ze po co mi rekawiczki jak ja ledwo co pare kg podnosze, nie to co on....ech

wlasciciela dziennika pozdrawiam i dolaczam sie do obserwujacych

Zmieniony przez - gruszka85 w dniu 2010-06-05 02:04:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
po 2 a ty nie śpisz :O

Carbon - stara się być tak dobry jak ja! ale ciągle nie daje rady, chłopak :D

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6994
"coz to za szowinistyczne teksty?"

jakbym napisał, że sukienki są dla dziewczyn, to to też by było szowinistyczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3248 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41520
zalezy w jakim kontekscie
ale wracajac do tematu i pomijajac kwestie odciskow na rekach, rekawiczki maja jakies znaczenie?jesli chodzi o dobry chwyt? lepiej z nimi czy bez nich?

pozdrawiam, ja dzis odpoczywam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6994
bez jest mocniejszy, zauważ, że na zawodach nikt nie wykonuje bojów w rękawiczkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
ja też nie umiem robić MC z rękawiczkami, mam wrażenie , że od razu mi sztanga spadnie. A mi tak odciski tak szybko nie znikają - da się coś z tym zrobić aby szybciej znikały ?

Zmieniony przez - Ann.. w dniu 2010-06-05 13:35:16
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Problem z plecami!...

Następny temat

Silownia + bieganie + basen

WHEY premium