SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 160 - 25.5.13

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 74699

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
gautan
bez przesady rundy odbyte to rundy odbyte jednak,Twoja wersja jest jednaj juz chyba najwyzszym poziomem gdybania/dywagacji i nawet nie jestem w stanie podjac dyskusji


Tu akurat nie ma żadnego gdybania. Przypuśćmy że jest KO ale walka toczy się dalej, jakie szanse ma Cain jeśli Junior tłukłby jego nieprzytomne zwłoki do końca rundy i przez wszystkie kolejne ? W takiej sytuacji wręcz TRZEBA uznać, że pozostałe rundy wygrałby Dos Santos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
wlasnie nie ma,az takiej roznicy i tym bardziej nie mozna -W MOIM PRZEKONANIU-stawiac KO w takich okolicznosciach (1 runda,w zasadzie 1 akcja JDS'a) wyzej od dominacji przez 5 rund,bez wzgledu na to,czy Dos Santos stracil duzo czy malo pary po tej bombie. wlasnie dlatego,ze skoro przy tak duzej roznicy poziomow moze sie zdarzyc wygrana temu sporo slabszemu,tak tym bardziej moze sie zdarzyc wygrana ,nazwijmy to "nieco szczesliwa" juz bez czepiania sie slow, takim dwom asom

z kolei dominacja przez 5 rund juz pomaranczowemu pasowi z brazowym przytrafic sie nie moze,i na tym poziomie raczej tez nie powinna,chyba,ze ktos jest zwyczajnie lepszym zawodnikiem ale zweryfikuje to pewnie czas i kolejne gale.

PS. ktos trenujacy tez kiedys podawal przyklad znany wszystkim,ktorzy cos trenuja,czyli taka gdzie sparujemy z gosciem,ktory jest od nas sporo lepszy,glownie od niego zbieramy,w zasadzie to dostajemy baty za kazdym razem,ale przychodzi dzien,gdzie akurat wchodzi nam "strzal tygodnia" i ten sam koles,ktory zawsze tak nas klepie lezy na deskach,tudziez jest zwyczajnie zamroczony. nie w wyniku tego,ze jestesmy juz na tym samym poziomie,bo na kolejnych sparingach znow zbieramy lomot a po prostu,bo udalo nam sie trafic,i chodzi tutaj tylko i wylacznie o to,ze takie uderzenia "znikad",w zasadzie bedace jedyna akcja danej walki, MOGA,ALE NIE MUSZA oznaczac,ze ktos jest lepszym zawodnikiem.tym bardziej na takim poziomie,tym bardziej w tej kategorii wagowej. juz abstrah**ac od tego,ktory z panow jest lepszy,bo to tam niech sobie kazdy uwaza po swojemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
tylko ,że jeśli dla was liczy się jedynie wygrana po 5 rundach to oczywiście Cain wygra ,gdyż ma kondycję

idąc tym tokiem myślenia kondycja> KO power, co jest prawdą ,ale czy kondycja znaczy ,że ktoś jest lepszy pod względem umiejętności ,a może genetycznie ma zaj**istą kondycję?

jak potoczyła by się ich walka gdyby mieli taką samą kondycję?

5 rund zawsze jest lepsze dla typa co ma cardio i nie ma KO powera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Nie ogarniam jak można pisać, że KO/TKO jest gorszym wyznacznikiem niż poddanie czy dominacja 5 rund. No kurva bez jaj na takim poziomie LUCKY PUNCH NIE ISTNIEJE KONIEC KURVA KROPKA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
nie chodzi o to,ze liczy sie wygrana tylko po 5 rundach,tylko,ze dla nazwijmy to NAS liczy sie bardziej niz wykonanie jednego uderzenia na cala walke,po ktorym przeciwnik pada zamroczony i jest w zasadzie po walce.

o lucky punchu,tez dawno nikt nie pisal chyba...ja za to nie rozumiem jak mozna sie tak spinac,bo ktos ma inne zdanie i NAPYERDALAC KAPSLOKIEM,BO KTOS UWAZA,ZE DOMINACJA PRZEZ 5 RUND JEST FAJNIEJSZA NIZ KO,A DALMATYNCZYK OD KVRWA KOKERSPANIELA. koniec kropka

Zmieniony przez - gautan w dniu 2013-03-25 23:20:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11497 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45161
Ja się nie spinam prawie nigdy Chyba, że ktoś ciśnie po Spiderze.

Tylko powiem jeszcze raz grzecznie, absolutnie się nie zgadzam z tym, że KO jest gorszym wyznacznikiem niż dominacja...

To co może Sonnen jest lepszym zawodnikiem od Silvy bo go zdominiował przez prawie 6 rund w ciągu ich 2óch walk?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Pojedynków Junior vs Cain nie można porównywać do walki amatora z kimś dobrym, gdzie amatorowi który dostaje łomot w którymś pojedynku wychodzi strzał życia, bo między Juniorem a Cainem nie ma takiej różnicy poziomów. A czy w ogóle jest ta różnica, a jeśli jest to jak duża, tego możemy się przekonać w ich trzeciej walce.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
na pewno był lepszy w 1 walce w drugiej Silva już nie popełnił tych błędów (oprócz 1 rundy) w 2 zaj**iście obaleń bronił i skończył Sonnena.. W 1 walce Spiderowi się fuksło ofc Sonnen ma "słabość" do wpadania w trójkąty a Spider ma bardzo dobre BJJ, ale poddanie w połowie 5 rundy po wcześniejszych +20 minutach wp******u, nawet w stójce, obaleniach i gnp to nikt mi nie wmówi, że Silva zaprezentował się lepiej od Sonnena tamtego wieczoru..

a FART w sporcie i na tym poziomie jest rzeczą oczywistą.. są lucky punche, bo tak by gorszy striker nigdy nie nokautował gorszego, ale nigdy nie ma lucky unanimous decision np. 30-26 i dominacji w każdej płaszczyźnie.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-03-25 23:33:49

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-03-25 23:34:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
no nie zgadzasz sie i super ja uwazam,ze jest,Ty,ze nie,zadne z nas nie przekona drugiego,dlatego pisalem,ze te dyskusje sa bez sensu

nie,nie jest lepszym zawodnikiem,to jasne i przyklad troche trudny do obalenia,bo raczej rzadko sie zdarza,zeby ktos z samego topu topow byl tak bezradny z kims absolutnie srednim. ale fakty sa takie,ze Chael przegral pierwsza walke na wlasne zyczenie i to,ze wpadal w ten sam sposob x razy,nie ma tu nic do rzeczy,bo skoro nie wpadl przez wczesniejsze 4,5 rundy,to chyba mogl wytrzymac i te ostatnie niecale 2minuty.zgubila go raczej pycha w tym momencie,bo mogl to dolezec do konca po prostu ten typ zawodnika nie lezy na tyle Spiderowi,ze moglo byc roznie (pomijaac juz,ze niby mial kontuzje,bo kto to tam wie). w rewanzu tez wygral 1 runde,no ale ze jest jaki jest,to skonczyl jak skonczyl co nie zmienia faktu,ze przy zalozeniu,ze nie ma zadnej kontuzji u nich,pierwsza walke Chael dociaga te koncowke i zdobywa pas,w rewanzu wygrywa po raz kolejny runde,po czym w drugiej gubi sie i dostaje lomot,to wyzej cenilbym chyba jednak zwyciestwo Sonnena...

a ze jest gorszym zawodnikiem,to nie ulega watpliwosci,ja oceniam tylko i wylacznie te dwie walki w tym momencie i ich przebieg.sa zawodnicy lepsi od Sonnena,ktorzy przegrywali w duzo slabszy od niego sposob,taki urok mma i w ogole sportu.

zwyczajnie wiem po sobie,ze duzo bardziej cieszy mnie jak zdominuje kogos 3 rundy sparingu,niz jak go trafie idealnie po 5 sekundach. tzn samo trafienie jest przyjemniejsze,ale jednak po zdominowaniu zawsze pojawia sie u przeciwnika cos w rodzaju respektu,szacunku,nie wiem,a KO moge rownie dobrze dostac nastepnym razem tez po 10 sekundach,i chyba trenujacy nie cenia go,az tak jak wlasnie na tego pierwszego,wiec moze to takie zboczenie wynikajace z autopsji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Bycie lepszym w danej walce to też umiejętność wykorzystanie właśnie MOMENTU nieuwagi czy pychy przeciwnika. Jakby walki toczyłyby się na śmierć i życie to Sonnen i Cain już by nie żyli i nie byłoby żadnych rewanżów. I kto by wtedy powiedział że Cain jest lepszy?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Programy naukowe, pomiar sily ciosu zawodnikow

Następny temat

mój trening na siłowni do sportów walki

WHEY premium