SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erwinoos - każdy dzień przybliża mnie do sukcesu! vol.2

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 77647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nawet ładnie ale w niektórych powt chyba robisz przeprost?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2647 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
siadów przednich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2647 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
może tylko tak to wygląda na filmiku, bo nie wydaje mi się, żebym robił przeprost w tych siadach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Antos

A skąd taka pewność?

Teoria teorią,aczkolwiek w praktyce(przynajmniej u mnie) HP pomógł dobudować trochę masy w rejonach barków i kapturów-nie wspominając już o pośladkach czy brzuchu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
stąd, że przez całą karierę w podnoszeniu ciężarów robiłem to ćwiczenie i nie zauważyłem znacznej poprawy. No chyba, że jakieś nic nie warte detale, które na tym poziomie są bez znaczenia i szybciej by je załatwiły popularne szrugsy czy choćby podciąganie lin wzdłuż tułowia. Za to energii trochę idzie. Żeby poprawiać barki (kiedy już wiemy co chcemy poprawić) nie możemy tracić prądu na takie pierdoły jak HP zresztą, ja w HP najwięcej miałem 110kg b. wysoko do linii oczu bo było mi to potrzebne przy podrzucie, ale erwinoos zatrzyma się na 60-70kg i sztanga będzie coraz wolniej wędrowała w górę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
A w jakim zakresie powtórzeń robiłeś?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
wtedy 5.
Co nie zmienia faktu, że ćwiczenia bez fazy negatywnej mocno opóźniają jaką kolwiek rozbudowę w jakiej kolwiek grupy/partii. Więcej włókien angażujesz przy hamowaniu, a tu nie ma czego hamować, więc docierasz tylko trochę do barków...i barki na skutek tego, też tylko trochę urosną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Masz oczywiście rację,jednak dla ciebie dynamiczne ćwiczenia były chlebem powszednim.Nic więc dziwnego że nie wykształciłeś zbyt wiele masy mięśniowej z HP,bowiem nie brakowało ci aż tak bardzo dynamiki.
Co innego w wypadku osoby trenującej stricte statycznie.Wtedy można dobudować trochę mięśni.

Ja HP robiłem po 8/10 rep,wtedy progres był zadowalający.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-11-11 17:57:24

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Tak, ronnie rzecz tylko polega na tym, że ćw. dynamiczne szybko wyczerpują swój cały potencjał ze względu na mega szybką adaptację, to nie to samo co przysiady czy martwe, wiosła, drążki. To podziała na chwilę i koniec, dalej to już jest czerpanie energii mimo wzrastającego ciężaru:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ten plan jest dobry?

Następny temat

Żółtodziób i pierwsze kroki w drodze do muskulatury, jak trenować? :)

WHEY premium