SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cyber-TEST: Thermal Pro Evolution (+ KO i Nitro2) by saib__ - PODSUMOWANIE str. 88!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 274067

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 84558


Witam!

Jutro startuję z testem, którego głównym ‘składnikiem’ będzie spalacz marki Hollywood Labs, który otrzymałem dzięki uprzejmości Cyberpakera z ************. Póki co, posiadam 60 kapsułek, ale dostałem obietnicę, że jeśli test będzie dobrze prowadzony i dokumentowany fotkami, to otrzymam drugie takie samo, także powinno być naprawdę si.
Mam wielką nadzieję, że Thermal Pro Evolution będzie jeszcze lepszym, niż jego poprzednik, spalaczem i będę mógł o nim pisać w samych superlatywach.

Oprócz niego w skład testu wejdą:
- Knockout 500g - Olimp,
- Nitrobolon 500g - Trec,
- Mass XXL ~2kg - Trec,
- System Protein 80 (opakowanie 3,2 kg - nie mam pojęcia, ile zostało) - Olimp
- Carbo ~2 kg - Biogenix
- Gold Omega-3 3x60 kaps. - Olimp
- One-a-day 120 kaps. - Sci-Fit
- Apteczne ZMA (Zincas Forte + Filomag B6 w niezbędnych ilościach)
- Caffeine 200mg/tabl. ~90 tabl. - 4everfit (jeśli zajdzie potrzeba)
- Taurine Mega Caps 1500 - sporo - Olimp
- Metabolic Whey - 2,27kg - MRM (dokupione w trakcie testu)

*** TROCHĘ O MNIE (05.11.2006, godz. 23:30)***

- Początek przygody: listopad 2004 (wycięte 5 miesięcy od września 2005 do lutego 2006)
- Genetyka: mix endo-mezo (szybko łapię fat przy braku lub złej diecie, ale nie mam budowy endomorficznej)
- Waga: 74,4 kg
- Wzrost: 179 cm
- Klatka: 110 cm
- Biceps: 39 cm
- Przedramię: 31
- Udo: 57,5 cm
- Łydka: 41
- Pas: 75 cm

- Wyciskanie - klatka: 80x6 dziś (bardzo słabo...)
- Wyciskanie - barki: 56x8 ostatnia seria (zza głowy)
- Przysiad: 130x8 ostatnia seria (więcej nie próbowałem, zluzowałem poślady i zacząłęm robić głębokie)
- Martwy ciąg: 100x8 (więcej nie próbowałem, ćwiczę od 2 miesięcy)

*** OPIS THERMAL PRO EVOLUTION ***:Ma Huang Extract

Efedryna jest jedną z najbardziej efektywnych a jednocześnie kontrowersyjnych substancji stosowanych w procesie odchudzania. Jest silnym czynnikiem utraty tłuszczu oraz stymulatorem centralnego układu nerwowego (szczególnie w połączeniu z kofeiną). Jest także skuteczna jako lek na astmę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę istnienie wielu raportów o skutkach ubocznych wywołanych prawdopodobnie przez stosowanie efedryny które skłoniły wielu ludzi do zabiegania o prawne uregulowanie zasad jej stosowania (głownie o delegalizację). Pod względem chemicznym efedryna to alkaloid. Środki stosowane w odchudzaniu zawierają jednak zwykle mieszaninę efedryny, pseudoefedryny i norefedryny i katyny (d-norpseudoefedryna). Naturalnym źródłem efedryny jest Ephedra (zwana także Ma Huang) - tradycyjne chińskie zioło zawierające różne koncentracje fenylopropanoloamin i innych alkaloidów. Zioło to stanowi surowiec do wytwarzania większości środków zawierających efedrynę dostępnych do niedawna bez recepty. W tradycyjnych medycynach efedrynę stosuje się od ponad pięciu tysięcy lat ze względu na jej właściwości pobudzające i antyastmatyczne.

Kofeina

Substancja ułatwiająca "mobilizacje tłuszczu" podczas treningu, podnosząca ochotę do treningu i pobudzająca. Jednak kawa wypita przed treningiem działa zdecydowanie gorzej przy zrzucaniu tłuszczu niż kofeina w tabletce brana nawet w małej ilości (do ssania lub rozpuszczalna - spytaj w aptece - albo w postaci napoju energetycznego). Wynika to z tego, że w kawie jest dużo innych substancji, które powodują, że kawa traci swoje właściwości odchudzające - dlatego lepsza jest czysta kofeina syntetyczna

Green Tea Extract

Ekstrakt z zielonej herbaty jest bogatym źródłem naturalnych bioaktywnych substancji fitochemicznych - polifenoli (katechiny, flawonole, fenolokwasy) i metyloksantyn (kofeina, teofilina, teobromina). Katechiny, w organizmie człowieka, regulują aktywność wielu enzymów - między innymi, ograniczają aktywność enzymu, COMT, odpowiedzialnego za rozkład adrenaliny, co powoduje, że katechiny wykazują umiarkowaną aktywność adrenomimetyczną. Dzięki umiarkowanej aktywności adrenomimetycznej, intensyfikują rozpad tkanki tłuszczowej. Dowiedziono, że adrenomimetyki (tu katechina) w połączeniu z kofeiną i fenolokwasami (innymi naturalnymi składnikami ekstraktu herbacianego) intensyfikują termogenezę - spalanie z rozproszeniem energii termicznej, który to proces prowadzi do wzmożonego zużywania tłuszczów zapasowych. Katechiny ograniczają również przyswajanie składników energetycznych z pożywienia - wiążą je w trwałe kompleksy i hamują aktywność enzymów trawiennych. Flawonole zielonej herbaty ograniczają aktywność aldolazy - enzymu kontrolującego proces gromadzenia tłuszczu zapasowego w tkance tłuszczowej.

White Willow Bark (Ekstrakt z białej wierzby)

Ekstrakt z kory białej wierzby zawiera salicynę, substancję która hamuje syntezę prostaglandyn odpowiedzialnych m.in. za rozwój komórek tłuszczowych. Działa synergistycznie z kofeiną.


Cayenne (Pieprz Cayenne)

substancje czynne: kapsaicyna jest najistotniejszą substancją czynną pieprzu cayenne nadającą mu piekące właściwości. Występuje ona w ilości od 0 do 1,5%. Wartość pieprzu określa się w tzw. jednostkach gorąca. Generalnie im ostrzejszy pieprz tym większa zawartość kapsaicyny. Inne składniki pieprzu to wit. C i E oraz karotenoidy.

cayenne a odchudzanie: pieprz cayenne to jedna z najlepszych i najpopularniejszych roślin o działaniu termogenicznym. Podnosi ciepłotę ciała i przyspiesza proces spalania tłuszczu zapasowego, poprawia krążenie i usprawnia metabolizm, dzięki czemu wspomaga odchudzanie.

Evodiamine

Evodiamina jest bioaktywnym alkaloidem znajdującym się w owocu Evodiae Fructus (znanym również jako Wu-Chu-Yu). Stosowana od wieków w chińskiej medycynie jako narzędzie promujące utratę wagi. Jej głównym mechanizmem działania jest stymulacja receptorów waniloidowych, co daje Evodiaminie wyróżniająca siłę do zwiększania produkcji ciepła i jednoczesnej jej utraty, ostatecznie prowadząc do wykorzystywania tłuszczu jako energii. Najnowsze badania potwierdzają, że rzeczywiście Evodiamina powoduje u ssaków utratę wagi. Dodatkowo, Evodiamina zwiększa wydzielanie katecholaminy z nadnerczy, ostatecznie prowadząc do stymulujących właściwości i aktywacji cAMP. cAMP przyczynia się w organizmie do aktywacji około 300 różnych reakcji enzymatycznych. Przede wszystkim powoduje to przyspieszenie produkcji ATP, syntezy białka, metabolizmu tłuszczy i węglowodanów, co może pomóc Ci uzyskać szczupłą sylwetkę i twarde mięśnie. Podsumowując, Evodiamine jest skutecznym czynnikiem termogenicznym pobudzającym energię, mającym własności diuretyczne i wasolidacyjne. Aby potwierdzić jej prawdziwą wartość potrzeba jednak większej liczby badań na ludziach.

Vinpocentine

Winpocetyna rozszerza naczynia krwionośne w obrębie mózgu, nie wpływa na krążenie obwodowe. Poprawia mikrokrążenie mózgowe i obniża opór naczyniowy. Zwiększa wykorzystanie glukozy i tlenu, zwiększa wytwarzanie ATP, zwiększa stężenie cAMP, poprawia parametry fizykochemiczne składników krwi. Okres półtrwania winpocetyny wynosi 2-3 godziny. Wydalany jest w postaci nieaktywnych metabolitów.

Bioperine ®

Bioperine® jest standaryzowanym wyciągiem z owoców Piper nigrum L (czarny pieprz) lub Piper longum L (długi pieprz). Zawiera ona w 95 procentach piperynę. Bioperine® może być podawana z różnymi związkami zarówno ludziom jak i zwierzętom.

Proces metaboliczny na poziomie komórkowym generujący energię zwany jest termogenezą. Pomimo, że termogeneza została rozpoznana jako główny czynnik odpowiadający za utratę wagi, odgrywa ona bardzo ważną rolę w wykorzystywaniu spożywanego codziennie przez człowieka jedzenia i składników pokarmowych. Wprawia ona w ruch mechanizmy prowadzące do trawienia, a następnie wchłaniania z przewodu pokarmowego. Piperyna, w opatentowanej formie Bioperine® wzmacnia proces termogenezy w organizmie-stąd nazwa Thermonutrient®.

Efekt taki możne być wytłumaczony przez zwiększanie zapotrzebowania energetycznego w związku z "zasilaniem" mechanizmów powiązanych z termogenezą. To z kolei skutkuje przyśpieszeniem procesu przemiany materii, który zwiększa popyt na dostawę wielu składników pokarmowych zasilających metabolizm tj. witaminy, minerały, aminokwasy itp. To jest tak jakby Bioperine® aktywowało, w pewnym sensie, metaboliczne koło łopatkowe, które zapewniałoby bardziej skutecznego sposobu dostarczania składników odżywczych do krwi.

Bioperine® jest jedynym produktem otrzymywanym z piperyny, który otrzymał patent ze względu na zwiększanie biodostępności związków pokarmowych. Po drugie, jest to jedyne źródło piperyny poddane badaniom klinicznym w USA w celu potwierdzenia jej bezpieczeństwa i skuteczności dla zastosowania w odżywianiu.Opisy pozostałych produktów sobie podaruję, ponieważ nie są one sponsorowane i całą kasę, niestety, musiałem sam na nie wyłożyć, a można je znaleźć na stronie praktycznie każdego, szanującego się, sklepu.


*** SUPLEMENTACJA PODCZAS TESTU ***:

1. Rano, na czczo - porcja Knockout OLIMP
2. Do śniadania - 1 kaps. Thermal Pro Evolution, 1 kaps. One-a-day i 2 kapsy Gold Omega-3
3. Do II śniadania - 1 kaps. Thermal Pro Evolution
4. Przed treningiem - 1 kaps. Thermal Pro Evolution, porcja Nitrobolon 2 Trec, 3 kapsy Taurine Mega Caps 1500 Olimp
5. Po treningu - 35g carbo Biogenix + 20g SP80 Olimp LUB Mass XXL z domieszką SP80 (nie wyliczałem dokładnie ile, ale tak, aby było 35g węgli i 20g białka), 2 kapsy Gold Omega-3, 3 kapsy Tauryny Mega Caps 1500 Olimp
6. Przed snem - ‘apteczne ZMA’ - 1 tabl. Zincas Forte i 3 tabl. Filomagu B6.


*** DIETA PODCZAS TESTU ***:

Śniadanie (24g b, 35g tł, 60g ww):
- płatki owsiane 75g
- jaja kurze 120g (2 szt.)
- rodzynki 10g
- oliwa z oliwek 14g (łyżka stołowa)

II Śniadanie (23g b, 14g tł, 56g ww):
- chleb ciemny 100g
- szynka z indyka 50g
- twaróg chudy 30g
- orzechy włoskie 15g
- warzywa

Posiłek przedtreningowy (36g b, 17g tł, 50g ww):
- ryż paraboliczny 65g
- pierś z kurczaka 150g
- oliwa z oliwek 14g
- warzywa

(PO TRENINGU carbo + białko lub gainer z dodatkiem białka)

Posiłek potreningowy (24g b, 1,5g tł, 49g ww):
- ryż paraboliczny 50g
- twaróg chudy 100g
- rodzynki 10g

Kolacja (23g b, 11g tł, 30g ww):
- chleb ciemny 50g
- szynka z indyka 50g
- twaróg chudy 50g
- orzechy włoskie 50g

Przed snem (~25g b, znikome ilości tł. i ww):
- dwie miarki SP80 (nie pamiętam, ile to dokładnie g białka )


*** TRENING PODCZAS TESTU ***:

Poniedziałek - klatka + biceps:
1. wyciskanie na ławce płaskiej 12/10/8/8
2. wyciskanie hantli na skosie 15/12/10/8
3. rozpiętki na płaskiej 4x10-12

1. uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 12/10/8
2. uginanie ramion ze sztangielkami na przemian chwytem młotkowym stojąc 3x10
3. uginanie ramion ze sztangielką w podporze o kolano 3x10-12

+ brzuch (jakieś dwa ćwiczenia) + przedramię 2 ćw. (najprawdopodobniej nachwytem i podchwytem w serii łączonej)


Środa - plecy + triceps:
1. podciąganie na drążku 4xMAX
2. wiosłowanie sztangą + wiosłowanie sztangielką 12/10/8/8 + 4x10
3. martwy ciąg 12/10/8/8

1. wyciskanie wąskim chwytem 12/10/8
2. unoszenie sztangielki zza głowy jednorącz 3x10
3. pompki na poręczach 3xMAX (do 15 powt.)

Piątek - nogi + barki
1. Przysiady 15/12/10/8/8
2. Wykroki ze sztangielkami 4x10-12
3. Martwy ciąg na prostych nogach 4x10

1. Wspięcia na palce ze sztangą 3x30
2. Wspięcia na palce jednonóż na schodach (bez obciążenia) 3x30 na jedną nogę

1. Unoszenie sztangielek bokiem 4x10-12
2. Wyciskanie sztangi zza głowy 12/10/8/8
3. Tył barków na ławce skośnej 4x10-12

+ brzuch (2 ćw.)

Aeroby planuję 3x w tygodniu po treningach siłowych. Rano, na czczo, niestety nie dam rady.

*** FOTKI PRZED TESTEM (05.11.2006) ***Przód na luzieNajszerszy tyłemKlatka i łapyRaz jeszcze w trochę innej pozieBiceps tyłemBrzuch (nie ma co pokazywać, ale wrzucam dla możliwości późniejszego porównania po teście)Czworogłowe ud (słaba fota - niestety tylko prawe wyszło dobrze, ale nie mam innej)


Wszystkich gorąco zapraszam do śledzenia testu i zarazem wspierania mnie podczas tych kilkudziesięciu dni. Mam nadzieję, że test będzie ciekawy i przez to chętnie śledzony.
Dam z siebie wszystko.

Pozdr.
saib__

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2006-12-30 23:35:34

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29968 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 200199
zapytaj sie go - powinien pamietac
przeciez to bylo tylko 5 lat temu!!

data startu testu: 5 listopad 2006

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 105 Napisanych postów 10949 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65995
Fajny stack testujesz, ciekaw jestem wyników. Życzę powodzenia i trzymam kciuki bro. Sog na zachętę.

Naprawdę niebezpieczny człowiek nigdy nie grozi.
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 118 Napisanych postów 21724 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 92660
klatka do poprawy, talia szeroka wiec praca czeka na to spora.
sylwetka dobra więc nie kwękaj.
spalacz jak i cały producent to g**** straszne i ja bym tego nie tykał, ale to ja.
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 149 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23889
Jestem pierwszy... powodzenia w tescie... na pewno bede zagladal regularnie...
pozdr.
edit: nie jestem jednak pierwszy

Zmieniony przez - laska8902 w dniu 2006-11-06 00:11:04

www.pajacyk.pl - kliknij to nic nie kosztuje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 595 Napisanych postów 23110 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106501
widac ze sw trenujesz(patrz nogi)

wez sie za brzuch
i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojdan Moderator
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5026 Wiek 3 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30479
Po pierwsze to nie jestes pierwszy i takich wpisow tu nie bedziemy tolerowac a po drugie jestes z wolomina wiec pucuj sie na priv kim jestes.

Saib ladny zestaw odzywek ale ftki strasznie marne dales wiec dorzuc jeszcze kilka. Zastosuj sie moze do nowychy zasad prowadzenia testow sponsorowanych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 84558
Marne? Wyraźne, w odpowiedniej rozdzielczości i co najważniejsze wszystko jest na nich zawarte. Nie ma chyba tylko łydek, no i triceps dorzucę jutro.

Idę spać, bo rano się nie podniosę.

Jutro pierwszy porządny trening od 2 tygodni.

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2006-11-06 00:15:43

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22462
Trzymam kciukejro szefie.Kilka moich uwag,nie obnosilbym sie tak z tym antyrasizmem.Po drugie,miesnie nog nie sa zadnym wyznacznikiem trenujacych SW,znam wielu chlopa majacych szczuple nozki,a pare taka ze bania mala.Po trzecie,czy w czasie testu oprocz treningow silowych bedziesz kontynuowal treningi SW?

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16307
Powodzenia Saib
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 149 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23889
sory za offtop...
ojdan daj mi na laska8902@wp.pl swoje gg to chetnie pogadam... zdaje mi sie ze Ty tez z Wolomina... cos mi sie przypomina jak przegladalem stare profile jeszcze...
saib__ jeszcze raz powodzenia...
pozdr.

www.pajacyk.pl - kliknij to nic nie kosztuje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2613 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11456
Powodzenia Saib_

niech moc bedzie z tobą

Profil Wanda http://www.sfd.pl/temat283518
Kompendium wiedzy o Pride FC
http://www.sfd.pl/temat283144
Yamaha TZR forum: www.yamaha-tzr.eu 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

problem kolegi. łączenie odzywek

Następny temat

Co brać...

nutloveb