SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol 1:-)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184149

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 102
Czesc,
Mam do was pytanie. Na silownie chodze 3 miesiace (teraz bede zaczynal 4). Przez ten czas robilem ogolnorozwojowke i nadszedl czas by z nia skonczyc. Jak powinienem teraz cwiczyc, ma ktos moze jakis przykladowy plan? Czy plan dla mnie (ektomorfika) jest taki sam jak dla innych, tyle ze ja musze cwiczyc wiekszym ciezarem i mniej powtorzen? Kolejne pytanie, czy pod koniec grudnia/poczatek stycznia bede mogl sie rozgladac za jakims gainerem czy to za wczesnie jeszcze? (chodze na silownie od 24 lipca, skonczylem wlasnie 3 karnet, na silownie chodze 4 razy w tygodniu [1 raz w tygodniu robie klate z nogami, a w pozostale 3 dni ogolnorozwojowke])


+
co sadzicie o tym gainerze
http://www.megapower.pl/activlab-gainbody-30-machine-man-1500g-p-3044.html
lub
http://www.megapower.pl/olimp-gain-bolic-6000-4000g-p-1514.html

Zmieniony przez - tomeksion w dniu 2012-11-10 18:06:07

Świeżak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Witam
Mam taki problem, bo przy ćwiczeniu barków(dokładnie przy wyciskaniu) boli mnie prawy bark, miałem tak zawsze odkąd zaczełem ćwiczyć, od czego to może być? i co moge zrobić żeby nie bołało? Dodam że przy innych ćwiczeniach jest wszystko ok, tylko w tym lipa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4
Witam,

Mam prośbę do bardziej doświadczonych bywalców siłowni i radę dotyczącą zakupu suplementów.

Ćwiczę 3 miesiące na sucho, genetycznie mam taką budowę ciała, że jestem "cienkiej kości". Zawsze miałem chude ręce. Przy wzroście ok 182 cm ważę ok 75 kg. Ćwiczę 3 razy w tygodniu.

Planuje zakupić jakieś suplementy i zastanawiam się co będzie dla mnie najlepsze.
Czytałem trochę o gainerach, że jest to dobre dla osób z szybkim metabolizmem. Wydaje mi się, że ten opis pasuje do mnie. Chciałbym rozbudować klatkę i ręce, zależy mi na przyroście masy mięśniowej. No i pytanie - czy na początek zaopatrzyć się w słabszą kreatynę bez jabłczanu czy w gainery czy w jeszcze coś innego? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo jak widać, jestem jeszcze laikiem w temacie suplementów...
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
tomeksion
Czesc,
Mam do was pytanie. Na silownie chodze 3 miesiace (teraz bede zaczynal 4). Przez ten czas robilem ogolnorozwojowke i nadszedl czas by z nia skonczyc. Jak powinienem teraz cwiczyc, ma ktos moze jakis przykladowy plan? Czy plan dla mnie (ektomorfika) jest taki sam jak dla innych, tyle ze ja musze cwiczyc wiekszym ciezarem i mniej powtorzen? Kolejne pytanie, czy pod koniec grudnia/poczatek stycznia bede mogl sie rozgladac za jakims gainerem czy to za wczesnie jeszcze? (chodze na silownie od 24 lipca, skonczylem wlasnie 3 karnet, na silownie chodze 4 razy w tygodniu [1 raz w tygodniu robie klate z nogami, a w pozostale 3 dni ogolnorozwojowke])


+
co sadzicie o tym gainerze
http://www.megapower.pl/activlab-gainbody-30-machine-man-1500g-p-3044.html
lub
http://www.megapower.pl/olimp-gain-bolic-6000-4000g-p-1514.html

Zmieniony przez - tomeksion w dniu 2012-11-10 18:06:07


FBW z dwoma zestawami lub split,w którym każdą partię trenujesz 2x w tygodniu.

Przykładowa całościówka:

Zestaw A

Przysiady tylne 5x10
Wiosłowanie 5x10p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x10p
Military press 5x10p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x10p
Martwy ciąg klasyczny 5x10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Podział AxBxA.Kolejny tydzień BxAxB i tak na zmianę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
fighter7
Witam
Mam taki problem, bo przy ćwiczeniu barków(dokładnie przy wyciskaniu) boli mnie prawy bark, miałem tak zawsze odkąd zaczełem ćwiczyć, od czego to może być? i co moge zrobić żeby nie bołało? Dodam że przy innych ćwiczeniach jest wszystko ok, tylko w tym lipa


Technika leży.
Brak retrakcji/nie prawidłowa trajektoria lub to i to.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
CaliLuv
Witam,

Mam prośbę do bardziej doświadczonych bywalców siłowni i radę dotyczącą zakupu suplementów.

Ćwiczę 3 miesiące na sucho, genetycznie mam taką budowę ciała, że jestem "cienkiej kości". Zawsze miałem chude ręce. Przy wzroście ok 182 cm ważę ok 75 kg. Ćwiczę 3 razy w tygodniu.

Planuje zakupić jakieś suplementy i zastanawiam się co będzie dla mnie najlepsze.
Czytałem trochę o gainerach, że jest to dobre dla osób z szybkim metabolizmem. Wydaje mi się, że ten opis pasuje do mnie. Chciałbym rozbudować klatkę i ręce, zależy mi na przyroście masy mięśniowej. No i pytanie - czy na początek zaopatrzyć się w słabszą kreatynę bez jabłczanu czy w gainery czy w jeszcze coś innego? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo jak widać, jestem jeszcze laikiem w temacie suplementów...
Pozdrawiam


Po co ci suplementy przy tym stażu?

Najważniejsza jest DIETA.Jeżeli dostarczysz organizmowi potrzebnych składników,będziesz rósł jak na drożdżach.

Odżywki typu gainer/bulk czy białko mają za zadanie łatać braki w diecie.Jeżeli nie masz diety,nie masz czego łatać.Proste.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4994
Czy od gainera można dużo przybrać na tkance tł, czy skutki są minimalne, jeżeli stosuje się go prawidłowo wg. braków w diecie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
Jeśli tak jak mówisz wg. braków to fatu nie złapiesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
gainer nie nadaje sie jako zamienik posilku wegle maja za duzy indeks glikemiczny chyba ze jestes typowym hardgainerem to na podbicie ujdzie w innym przypadku ( a skoro pytasz to raczej nim nie jestes) nie warto , jedynie po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 352 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12856
Siemka mam 16lat ćwiczę już jakieś 3 miechy na siłce,do 4razy w tyg,minimum 3 chciałbym ćwiczyć 5dni w tyg czy bedzie to mialo sens?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukować czy masować?

Następny temat

Powracam

WHEY premium