SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol 1:-)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184406

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BPL-G ja to trochę sprostuję.
Ja wiedziałem , że trzeba dodawać kalorii wraz z wzrostem wagi np : 5kg +.
Ale mówili mi , że kcal dodawać z tłuszczy oraz węglowodanów.
Tego nie mogłem zrozumieć , bo jak mam dodawać tylko z T i WW jak zapotrzebowanie przy wyższej wadzę na białko również się zwiększy.
Jak bym miał to rozumieć to co mówili to tylko tak , że na początku ustalamy białka , tłuszcze i węglowodany na kg , taki przykład , żeby bardziej rozjaśnić sprawę :
b - 2g
w - 4g
t - 1

I jeśli miałbym tak jak by tylko zwiększać z węglowodanów i tłuszczy to bym musiał wartości na 1kg zwiększać , czyli było by tak :
białko - 2g do końca
tłuszcze - 1,2
węglwodaony 4,2

Nie wiem czy był by to dobry sposób , ale tak to tylko mogę zrozumieć , bo innego wyjścia nie widzę.
Jeśli się tak nie powinno robić , to będę wartości na kg zostawiał do końca takie jakie są i po wzroście wagi obliczał sobie , tak jak już mówiłeś żeby KCAL było na +.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
i tak jest ok ak masz 2 g i idzie to robisz ciagle na 2 gramy podobnie z weglami i tluszczami poniewaz sa to na kilogram masy ciala a wiec jak wazysz 60 kg wowczas jest ich 120 a jak 70 kg to 140 gram a wiec zwiekszasz bialko wraz ze wzrostem wagi ale proporcja poszczegolnych makroskladnikow nie musi bulec korekcie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak , jeśli przy tych makroskładnikach , które mam w diecie będzie szła waga do przodu to myślę , że najlepiej będzie zostawić tak do końca , bo skoro od początku szła waga to później tylko doliczać do zwiększonej wagi. To dziwnie mi pisali , że gdy waga nie idzie to dodaj kalorię tylko z tłuszczy i węglowodanów , jeśli miał bym robić tym sposobem to białko np : 2g zostawić bym musiał do końca a tłuszcze i węglowodany bym musiał zwiększać np : 3g i później do 3,2 . Czyli wniosek jest taki , proporcje poszczególnych mikroskładników zostawić tak jak są , wraz ze wzrostem wagi (min 5kg) obliczać wszystko pod nową wagę , a już jak nic nie będzie szło , to zwiększyć proporcję mikroskładników. Dziękuję BPL-G za wyczerpującą odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
BPL-G , już chyba wiem o co im chodziło :)
Przykład :
waga - 60 kg
b - 2g/1kg
w - 5g/1kg
t - 1g/1kg

Białko - zostaje tak samo do końca diety i wraz ze wzrostem wagi aktualizujemy (60kgx2g=120g białka , 65kgx2g=130g białka)
Węglowodany - wraz ze wzrostem wagi (min 5kg) zmieniamy ich gramaturę , czyli jak było 5g/1kg dajemy np 5,2g/1kg (60kgx5g=300g , waga wzrasta o 5 kg 65kgx5,2g=338)
Tłuszcze - wraz ze wzrostem wagi zmieniamy ich gramaturę , czyli jak było 1g/1kg dajemy później 1,2g/1kg ( 60kgx1g=60g waga wzrasta o 5kg 65kgx1.2g=78g)


Będę dodawał tylko do śniadnai , przed i po treningu tych kcal , bo wiem że jak dodam w innych posiłkach to nie wyrobię finansowo.
W sumie są to jedne z najważniejszych posiłków , więc postawiłem na te i myślę że jest to najlepsza opcja :)

Co myślisz o takim czymś?

Zmieniony przez - loozak93 w dniu 2012-10-03 12:49:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Jest ok, ale z cukrami się pilnuj jak zauważysz, że waga Ci idzie ale jednak nie tyle mieśniowa co tłuszczowa to ten cukier zmniejsz.
Tak jest ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok czyli o to chodziło , do końca nie mogłem pojąć o co chodzi z dodawaniem kalori z tłuszczy i węglowodanów ,a to trzeba ich gramaturę zwiększać , a białka zostawić i oczywiście wszystko aktualizować wraz ze wzrostem wagi. Z węglowodanami będę strasznie uważał , bo jestem typem budowy endomorficznej i strasznie szybko się potrafię zalać. Dlatego też po każdym treningu siłowym mam rowerek 20 minut i tam spalam 200-300 kcal . Nie chce popsuć formy która osobiście mam , bo na redukcji strasznie walczyłem o dobrą budowę i teraz nie mogę tego popsuć :) A co sądzisz o tym dodawani kcal do posiłków które napisałem : śniadanie , przed i po treningu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
białka też możesz dodać, ale tutaj musisz uważać by nie zakwasić organizmu.
Także ok :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no białka to w ogóle nie będę zmieniał tylko będę aktualizował pod nową wagę , a węgle i tłuszcze to będę zmieniał ich gramaturę g/kg i to nie zawsze , bo węglowodanów to chyba maksymalnie 6g/1kg i tłuszczy 1,5g/1kg więc nie ma co szaleć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I tak też rób
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Redukować czy masować?

Następny temat

Powracam

WHEY premium