SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 17

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 223946

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
Znacie jakies produkty z duza ilascia witaminy e oprocz oleju slonecznikowego, pestek i nasion? Bo mam sucha skore i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna, jem ok 25 g wit e z pozywienia, tluste ryby, duzo witaminy a mam w podrobach do tego 1,5 g tluszczu na kg masy dziennie , cynk wit c rowniez w sporych ilosciach , i caly czas sa pekniecia na skorze dloni i warg. Co mozebyc tego przyczyną? Czy winny moze byc blonnik ktorego dziennie spozywam ok 30 40g? Na suple sobie pozwolic nie moge... Co sugerujecie?

Zmieniony przez - Streetz Killer w dniu 2015-01-17 12:54:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Ciężko jednoznacznie określić przyczynę. Może ich być wiele. Używaj balsamy/kremy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
to nic nie daje, choc powiem szczerze ze jedzac wieksze ilosci witaminy e jakby sie zagajalo, ale skad wziac ilosc ok 50 g z pozywienia? chyba nie da rady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 82
Witam wszystkich jestem tutaj nowy i proszę o pomoc w ustaleniu diety na masę. Tutaj napiszę jak się zacząłem odżywiać do tej pory dodam że nie mam zbyt dużo pieniędzy na odżywianie więc proszę o wyrozumiałość finansową hehe.


Wiek 20 lat.
Waga 74 kg
Wzrost 179

Rano : 6- 7 śniadanie

3 jajka gotowane lub sadzone , chleb ciemny pełnoziarnisty z serem lub szynką + warzywa.

Rano : 9:30 przerwa w pracy

Sałatka z ryżem,majonezem,głownie z kurczakiem lub tuńczykiem (czasami z jakimś innym mięsem) + warzywa różnego rodzaju.

13 druga przerwa w pracy

głównie jakieś owoce typu jabłko,pomarańcze,banany lub twaróg z dżemem.

15-16 obiad

Właśnie tutaj mam największy problem bo chciałbym się dowiedzieć co można jeść oprócz kurczaka z ryżem hehe

20 - 21 Kolacja

Jogurt naturalny z musli.

Aha i czasem gdzieś dorzucam jakąś rybę (makrela wędzona lub coś w puszce...)



Proszę bardzo o pomoc w dobraniu ilości oraz innych rodzajów posiłków na daną porę dnia.

Z góry bardzo dziękuję za każde słowo krytyki bo to mnie napędza do działania :)

Dziękuję za pomoc.




Piszę tutaj bo bardzo pilnie potrzebuje pomocy a nie mam odzewu na starym poście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Streetz Killer
to nic nie daje, choc powiem szczerze ze jedzac wieksze ilosci witaminy e jakby sie zagajalo, ale skad wziac ilosc ok 50 g z pozywienia? chyba nie da rady


Jakie 50g? Z diety spokojnie dostarczysz zapotrzebowanie a nawet i sporo więcej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
kolenda_12
Witam wszystkich jestem tutaj nowy i proszę o pomoc w ustaleniu diety na masę. Tutaj napiszę jak się zacząłem odżywiać do tej pory dodam że nie mam zbyt dużo pieniędzy na odżywianie więc proszę o wyrozumiałość finansową hehe.


Wiek 20 lat.
Waga 74 kg
Wzrost 179

Rano : 6- 7 śniadanie

3 jajka gotowane lub sadzone , chleb ciemny pełnoziarnisty z serem lub szynką + warzywa.

Rano : 9:30 przerwa w pracy

Sałatka z ryżem,majonezem,głownie z kurczakiem lub tuńczykiem (czasami z jakimś innym mięsem) + warzywa różnego rodzaju.

13 druga przerwa w pracy

głównie jakieś owoce typu jabłko,pomarańcze,banany lub twaróg z dżemem.

15-16 obiad

Właśnie tutaj mam największy problem bo chciałbym się dowiedzieć co można jeść oprócz kurczaka z ryżem hehe

20 - 21 Kolacja

Jogurt naturalny z musli.

Aha i czasem gdzieś dorzucam jakąś rybę (makrela wędzona lub coś w puszce...)



Proszę bardzo o pomoc w dobraniu ilości oraz innych rodzajów posiłków na daną porę dnia.

Z góry bardzo dziękuję za każde słowo krytyki bo to mnie napędza do działania :)

Dziękuję za pomoc.




Piszę tutaj bo bardzo pilnie potrzebuje pomocy a nie mam odzewu na starym poście.


Załóż nowy temat o opisz tam wszystko dokładnie. To jest temat z pojedynczymi pytaniami. Dietę wklej w formie zrzutu ekranu z dziennika potreningu.pl

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
domer
Streetz Killer
to nic nie daje, choc powiem szczerze ze jedzac wieksze ilosci witaminy e jakby sie zagajalo, ale skad wziac ilosc ok 50 g z pozywienia? chyba nie da rady


Jakie 50g? Z diety spokojnie dostarczysz zapotrzebowanie a nawet i sporo więcej.

pomylilem sie , mialo byc 50 mg. z diety jak moge dostarczyc? w masle mam malo wit E, jedyne co to nasiona slonecznika i olej slonecznikowy, ale podobno te produkty maja niekorzystny stosunek poszczegolnych tluszczy. wgl jakie powinno byc zapotrzebowanie na te witamine w sporcie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Streetz Killer
domer
Streetz Killer
to nic nie daje, choc powiem szczerze ze jedzac wieksze ilosci witaminy e jakby sie zagajalo, ale skad wziac ilosc ok 50 g z pozywienia? chyba nie da rady


Jakie 50g? Z diety spokojnie dostarczysz zapotrzebowanie a nawet i sporo więcej.

pomylilem sie , mialo byc 50 mg. z diety jak moge dostarczyc? w masle mam malo wit E, jedyne co to nasiona slonecznika i olej slonecznikowy, ale podobno te produkty maja niekorzystny stosunek poszczegolnych tluszczy. wgl jakie powinno byc zapotrzebowanie na te witamine w sporcie?


Olej rzepakowy np.

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1205 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18014
SIema wiem że wegle można jeść przed snem ale zastanawia mnie czy negatywnie nie odbije się na sylwetce jak np po powrocie z nocki zjem normalny posiłek 70g wegli i pojde 30min pozniej spac?xD i np jeśli w dany dzień jestem na nogach prawie 24h to moge dodać dodtkowy posiłek z 300kcal tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
śmiało możesz zrobić tak jak piszesz .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa dla 74 kg chłopka

Następny temat

Pierwsza dieta na masę

WHEY premium