SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta Montignac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 503058

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 827
marciapa, mozna platki jeczmienne, zytnie, otreby owsiane i zytnie, slonecznik, orzechy...
co do tych orzechow to nie jestem do konca pewno, bo niby sa dozwolone, nawet w pierwszej fazie, ale maja duzo tluszczy, no a dlatego do musli czyli wysokich wegli daje sie mleko odltuszczone, zeby tluszczow jak najmniej bylo, zeby nie mialo sie co odkladac.. wiec ja od pewnego czasu nie dodaje orzechow... ale moze nie ma to az takiego znaczenia..
Pozdrawiam

To co pscoolki lubia najbardziej

Usta slodkie, humor kwasny, cena slona - oto w trzech smakach cala ona..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem jak wiele z Was miało w ręku "Montignac nad Wisłą", ale tam wyraźnie jest napisane, że czekolada i orzeszki ziemne zdecydowanie do fazy II, ewentualnie pod koniec I i to w bardzo małych ilościach. Jeżeli nie wskazane jest jedzenie owoców (nawet o niskim IG) czy jogurtu, to co dopiero orzeszki! Wydaje mi się, że mimo wszystko są to głównie tłuszcze i dlatego nie chudniecie... Organizm nie zdąży tego spalić. Jak już jeść takie rzeczy, to lepiej do godziny 16.00. Ja jak mam ochotę wieczorem coś schrupać to kroję w plasterki ogórka, albo marchewkę, a najczęściej wychodzę na spacer :) pozdrowionka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gania-czereśnie IG=22 ale ja ich jadłam dużo i waga stanęła.
Arvena skąd masz takie rewelacje że nie wolno jeść owoców i jogurtu.Myślę , że należy na spokojnie przeczytać po raz setny "Jeść aby schudnąć" wg Weroniki (znawcy w dziale) najlepszej pozycji MM bo mam wrażenie że w naszą wiedzę wkradł się jakiś chaos-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DLACZEGO NIKT MI NIE CHCE ODPOWIEDZIEC NA TEMAT KASZY GRYCZENEJ :( :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam wrażenie że w nasze forum wkradł się lekki chaos.Każdy z nas cytuje to co gdzieś słyszał lub to co mu sie wydaje. Arvena skąd wiadomość , że nie można jeść owoców i jogurtów????????Ja zamierzam jeszcze raz-po raz setny- przeczytać "Jeść aby schudnąć"(wg Weroniki-specjalisty w dziale- podstawowa pozycja książkowa)aby udzielac odpowiedzi wg książki a nie własnej wersji.Wracam do tematu fig - wydaje mi się ważny bo wielu z nas je figi jako dopuszczalną słodycz.Poszukam w dostępnej literaturze i jutro lub pojutrze napiszę co znalazłam. Wiem że MM poleca figi suszone NIE SŁODZONE (wyraźnie to podkreśla).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bojka, "Jeść, aby schudnąć" to jedna z najwcześniejszych publikacji o metodzie. Badania nad nią trwają i jest ona udoskonalana. Chodzi o to, żeby szybciej chudnąć. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które wcześniej stosowały diety niskokaloryczne oraz dla kobiet, które chudną wolniej niż mężczyźni. Dlatego do metody wprowadzone zostały dodatkowe ograniczenia, o których można przeczytać w "Szczupła bez wyrzeczeń", czy "Montignac nad Wisłą". Montignac wyraźnie podkreśla, że owoce, czyli węglowodany, najlepiej jeść na czczo, a wieczorem należałoby z nich zrezygnować, ponieważ zawierają cukry proste. Podobnie jest z nabiałem, który zawiera laktozę. Nie napisałam, że nie wolno, ale, że nie powinno się tych produktów jeść wieczorem jeżeli zależy nam na gubieniu kilogramów. Na www.montignac.pl jest forum, na którym często wypowiada się dr. Tadeusz Wierzbicki, osoba, która bez wątpienia jest na tym polu autorytetem. Pytałam go o ten nabiał i napisał, że można jogurt 0% przepuścić przez filtr do kawy (papierowy) albo lnianą ściereczkę i zostawić na noc żeby przeszedł przez to. Dzięki temu pozbawiy go laktozy. Taki jogurt można jeść wieczorem. Pytałam go też o figi, zresztą już pisałam tu o tym kilka postów wcześniej... można ale w połączeniu z innymi owocami suszonymi o niższym indeksie. Dlaczego tak bardzo chcesz zakwestionować to co napisałam? Nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie, ale czytać potrafię i rozumiem zasady metody. Tyle, że stosuję bardziej restrykcyjną jej wersję. pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ARVENA.jESLI ZROZUMIAŁAŚ MOJĄ WYPOWIEDŹ JAKO OSOBISTĄ WYCIECZKĘ TO BARDZO PRZEPRASZAM. Chodziło mi o to , że czytam pytania i odpowiedzi i często spotykam "chyba" "Wydaje mi się " itp.Wolałabym na moje pytania otrzymywac odpowiedzi oparte na książkach.Stosuję metode od 7 miesięcy , schudłam 17 kg i wydawało mio się że wiem dużo. Teraz zabieram sie jeszcze raz za dostępną literaturę i uczę się od początku . Pomimo , że mam obie wymienione pozycje książkowe wydawało mi się że "Jeść aby "jest najbardziej kompleksowa nie wpadłam na to że jako najstarsza juz może czasami byc nieaktualna. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 719
Co z tymi ziarnami slonecznika, można? Wieczorem?I-O

gania

gania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Drogie panie po co te nerwy?
Fakt jest jeden nie zaprzeczalny... każdy organizm jest inny i mimo,że stosujemy dietę Montignaca to jednak każdy z nas stosuje własną odmianę tej diety, do której doszedł poprzez obserwację swojego organizmu i wprowadzanie większych "luzów" lub większych "restrykcji". Tak jak u mnie figi są znakomite i nie powodują nic złego, a u innej osoby mogą być "zabójcze"... Musimy Stosować ogólne zasady Montiego i obserwować swoje ciała - na tej podstawie wprowadzać modyfikacje.
Jeśli ktoś nie widzi efektów po miesiącu to może oznaczać, że jego organizm nie reaguje na takie zestawienie lub kolejność spożywanych produktów, wówczas nie należy wpadać w panikę i przechodzić na 1000 kalorii,
tylko zmienić pory jedzenia danych produktów (w moim przypadku pomogło ograniczenie spożywania węgli i nabiału na noc), zwiększyć spożycie białka (to również dało duży rezultat) i starać się nie podjadać zbyt dużo nawet dozwolonych składników (chyba nie muszę Wam mówić, że to również pomogło).
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 192
ja ostatnio raczej ze ścisłym montim raczej niewiele miałam wspólnego ale generalne zasady trzymałam :)
pytałam tu kiedyś o kaszę gryczaną, ktoś po mnie też pytał... i nie ma odzewu... czy jeszcze nikt się nie zdecydował na jej jedzenie? monti nad wisłą podaje z niej przepisy... próbował ktoś ją jeść? jeśli to faktycznie dozwolone, np. na podobnych zasadach co soczewica, to by wiele ułatwiało...


izunia

izunia

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

CZY JESTEŚCIE ZAINTERESOWANE??

Następny temat

Białko przed treningiem??

WHEY premium