SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta Montignac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 503108

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiecie myślę że z tą nutellą jest tak w końcu monti zaleca spożywanie produktów o niskim ig a ona właśnie taki ma nawet bardzo niski 33 więc nie powoduje wysokiego wzrostu cukru po spozyciu a przecież o to chodzi dlatego myśle że od czasu do czasu nie zaszkodzi
A ten mój makaron to nie spagetti ale też podobnie jak spagetti jest ze zboża twardego a jego skład to:semolina z pełnego ziarna pszenicy durum
gotowałam go tylko 2 min ale nim ta zupa wystygła to zmiękł

Magda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 228 Wiek 46 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4509
Magdaa, od czasu do czasu nic Ci nie zaszkodzi.
monti zaleca jedzenie produktów o niskim ig ale spójrzmy z innej strony, czy zaleca jedzenie czekolady, cukierków, nutelli itd.???? nie sądzę...
pozdr

"hoy me he burlado de la tristeza/hoy me he librado de tu recuerdo/ya no te extrano...ya estoy curado/anestesiado/ya me he olvidado de ti..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hi babka;) zyje zyje i to nawet bardzo dobrze;)
z tluszczowa dietka juz dawno skonczylam, obecnie jestem na takiej wlasnej dietce (czyt. kombinuje)hehe ale oczywiscie korzystam tez z metod montignaca hehe
poza tym duuuuzo cwicze!!! i jest cool, bo z kregoslupem coraz lepiej;) a u Ciebie? widze,ze stalas sie tu expertem hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz rację babka dlatego właśnie będę trzymać sie tego"od czasu do czasu" jak mnie najdzie na słodkie,w takim wypadku lepiej zjeść niedozwoloną rzecz która ma ig 33 niż np.jakiś batonik którego ig jest znacznie wyższe

Magda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie.Gania czytalam twoj jadlospis.Uwazam, ze jest ok. tylko Ty jesz tyle co wrobelek i moze twoj organizm nastawil sie na robienie zapasow. Sprobuj jesc sniadanie w domu przed wyjsciem do pracy: owoc po nim poranna toaleta po niej sniadanie - ktores z przykladow z ksiazki. Na obiad dla siebie przygotuj cos poprzedniego dnia (ryba czy miesko , do tego kubeczek kapusty z grochem lub soczewicy z cebulka , pomidor czy zielony ogorek, kubeczek jogurtu).Zjedz obiad miedzy 13 a 14. Napewno jest kuchenka mikrofalowa aby to podgrzac. Kolacja o 19 razem z rodzina. Oczywiscie nie musze miec racji, lecz mozesz sprobowac. Ja tak jem. Do sniadania pije kubek kawy zbozowej ANATOL (dobry sklad) z mlekiem odtluszczonym. Miedzy posilkami nie mam ochoty na podjadanie.
Beatos MM zaleca 3 posilki dziennie to kiedy jesc te jablka ? Przed sniadaniem jem i dzis zjadlam przed kolacja. Boje sie jednak ze zle zrobilam. Ja tez dzisiaj upieklam chleb. Pachnie cudownie w calym domu. Chleb jem 2-3 razy w tygodniu, ale swoj bede jadla pierwszy raz. Pozdrowienia.

taefka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich w sobotni poranek:) Właśnie znalazłam fajną stronkę z ingeksami, ale po angielsku: http://optimalhealth.cia.com.au/GlycemicLoad.xls
Okazuje się, że te suszone figi faktycznie mają IG 61... a ja przez dwa tygodnie spokojnie je wcinałam. Denerwuje mnie to, że popełniam jeszcze błędy i to nieświadomie. Trudno, z czasem się nauczę. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 719
Taefka, dziekuję, spróbuję się przestawić. Mam w pracy mikrofalówkę, tylko czasu nie mam, żeby jeść, ale może jakoś to zorganizuję. Tak naprawdę to ciągle nie mogę się wyzwolić z tego, że w ciągu dnia jem mało, dopiero po powrocie do domu dużo (np. solidny obiad). Nie mam już kłopotów z komponowaniem wg. MM, nie bardzo tylko pilnuje proporcji (węgle:tłuszcze: białka), ale chyba nie jest najgorzej.
Babeczko, miło Cię znów widzieć. Wieczorem staram się - jeśli już - chrupnąć pestki słonecznika lub orzeszki ziemne, albo śliwki suszone. Jednak odkąd jem Zastanawiam się czy nie wypróbować waszej, ciągle tu wspominanej diety tłuszczowe, bo chociaż ze mnie weteran odchudzania, tego nie próbowałam, a może uda się zrzucić szybciej parę kilo.
Syska, jak tam po pszenicy? Żyjesz? Do tego na pewno już się nie dam namówić.
A w ogóle to dzisiaj chodzi za mną (i tupie!) zwykła, pszenne bułeczka, świeżutka, chrupiąca i z masłem. Chyba natychmiast wejdę na wagę, bo spoglądanie do lustra coś dzisiaj nie działa.

gania

gania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 719
Magda, nigdy nie wrzucaj makaronu - żadnego - do zupy, która się gotowała. Zawsze w ciepłej zupie "dojdzie" i zrobi się papkowaty. Gotuj go osobno w wodzie, odcedź przelewając zimną wodą i dodawaj do zupy osobno. Z ryżem jest podobnie.
A, coś mi się urwało w poprzednim poście. Chciałam napisać, że odkąd jem solidny obiad, nie chce mi się faktycznie jeść wieczorem.

gania

gania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z tymi indeksami to rzeczywiście zależy gdzie się spojrzy. ja opieram się głównie na książkach montignaca, a inne takie z internetu to raczej i m nie ufam.poza tym pan montignac zaleca suszone figi bo mają baaaaaaaardzo niski IG!!!!więc kto tu mąci,że mają 61????????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podałam adres strony z IG ponieważ w książkach Montignaca nie ma podanych wszystkich indeksów, figi są owszem uwzględnione, ale myślę, że chodzi tu o świeże figi, a nie suszone... Już wcześniej na forum ktoś wspominał, że suszone figi mają wysoki indeks. Ja wolę nie ryzykować. Podobnie mam wątpliwości co do suszonych śliwek, bo te kalifornijskie są suszone, a potem są moczone w syropie z cukru i dlatego są takie wilgotne i słodziutkie... Nie wiem do końca, czy chodzi więc o typowe suszone śliwki bez dodatków, czy o kalifornijskie... może ktoś jest w stanie rozwiać moje wątpliwości?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

CZY JESTEŚCIE ZAINTERESOWANE??

Następny temat

Białko przed treningiem??

WHEY premium