SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

dieta Montignac

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 501815

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 559
Skoro tak już dyskutujecie o chlebie to mam pytanie, które mnie nurtuje od dłuzszego czasu. Czy chleb graham jest z pelnego przemiału? czy moze to jakis inny rodzaj mąki?
pozdrawiam
Bea
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gaabi chlebek odpada przez ten syrop ziemniaczany i chyba kwas chlebowy, ale jego nie jestem pewna.
Blesia, ten mały spadek wagi, to te odstępstwa. Owoce możesz jeść, ale najlepiej na czczo lub 20-30 min po jedzeniu. Wyjątkiem są właśnie truskawki, maliny, jeżyny, porzeczki i czarne jagody, które możesz jeść zaraz po posiłku. Możesz ich zjeść sporo,jak pisze Monti do syta, ale najlepiej w ciągu dnia, bo energia z nich uzyskana jest bardzo łatwo wykorzystywana przez mięśnie i nic się nie odkłada na sadełko.
Pumpernikiel jest przez Montiego dozwolony ale trzeba sprawdzić, czy nie ma w składzie cukru i tłuszczu nasyconego (olej palmowy).
Znalazłam jeszcze dobrą wiadomość, pieczenie chleba np. zrobienie tosta zmniejsza jego IG. Pozdrawiam

Weronika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem czy jest sens dalszej dyskusji na temat chleba. Odnosze wrazenie, ze teorie tutaj sa jakby troche inne i mijaja sie po drodze skutecznie.
My tutaj fani jestesmy Montiganca i zadne inne "prawdy" nie moga miec miejsca .
"Chleb wyrabiany z rafinowanej maki jest kompletnie pozbawiony wszystkich skladnikow potrzebnych do prawidlowego metabolizmu. Jesli zas chodzi o wartosci odzywcze, nie daje nic poza energia w postaci skrobi."
Skrobia to chcac nie chcac weglowodan zlozony, co nie oznacza, ze jest "wolnoprzyswajalny". Nasz guru obalil teze o szybko i wolno przywajalnych cukrach.

Zostawmy wiec w koncu temat o chlebie z bialej maki pszennej, bo od poczatku bylo i bedzie wiadomo, ze ten ma bardzo wysoki wskaznik IG i jest nie dla nas.
Za to moglibysmy zawiazac kontakt z jakims mlynarzem albo piekarzem i niektore watpliwosci szybko by sie nam rozwialy. Specjalnie dla Beatos cytuje e-mail, ktory dostalam w odpowiedzi na moje pytanie na temat pieczywa graham:
"W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję:
Do produkcji pieczywa graham jest używana mąka pszenna graham typ 1850
z pełnego przemiału (przynajmniej w mojej firmie) zgodnie z recepturą.
Mąka pszenna zwykła jest o większym wyciągu i ma typ 500
Oczywiście przy produkcji pieczywa graham używa się 3 gatunków mąki tj.
75% mąka graham typ 1850
20% mąka pszenna typ 500
5% mąka żytnia typ 720
oraz dodatki tak jak cukier,sól,syrop ziemniaczany,woda,drożdże i kwas
mlekowy."

Pozdrawiam i do nastepnego razu





Gaabi, faktycznie taki chleb ktory udalo Ci sie kupic podgrzany w tosterze, oblozony salata pomidorami i zjedzony nawet z serem bialym 0 % tluszczu, bedzie super sniadaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 243
Witam,,, link do diety i indeksu G - http://www.montignac.prv.pl/ i http://republika.pl/misiczka/kuchnia/monti.htm

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pcoolka, ja jem owocowe jogurciki 0% bez cukru firmy Sanok, niestety są raczej trudno dostępne, ja je znajduje tylko w sklepie Auchan. Natomiast ta sama firma robi te same jogurty dla Leader price i one są zawsze dostepne w sieci tych sklepów, oraz w Geantach. Niestety słodzone są aspartamem i są bardzo słodkie, więc je jem z białym serkiem i owocami w ramach deseru.
Pozdrawiam

PS Proszę specjalistów o podpowiedź w sprawie serka wiejskiego 3%


=====================
Żaden promień światła nie jest daremny, lecz trzeba czasu, aby pod jego wpływem zakiełkowało ziarno. Nie zawsze siewca może widzieć plony. Każde wartościowe dzieło jest owocem wiary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 559
Lotos, jestes genialna/y! Ciekawe czy jest coś, czego nie wiesz na temat odzywiania!
Dziekuję i pozdrawiam!
Bea
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 243
Hej, witam wszystkich. Ja właśnie zaczynam dietkę i oczywiście wszystko co jej dotyczy bardzo mnie interesuje, np. czy w spisach IG jest podany indeks glikemiczny dla poszczególnego składnika pokarmowego o wadze 100g??
Thx z góry za odpowiedź.

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czy ktos moglby poradzic jak zrobic dobra zupe warzywna? Taka pyszna i w ogole
Dzieki z gory
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
IG zostało wyznaczone po podaniu 50 gram produktu. Np. IG 70 oznacza, że po spożyciu 50 gram danego produktu poziom cukru we krwi wzrośnie o 70%

=====================
Żaden promień światła nie jest daremny, lecz trzeba czasu, aby pod jego wpływem zakiełkowało ziarno. Nie zawsze siewca może widzieć plony. Każde wartościowe dzieło jest owocem wiary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 827
Justice i inni, a co sadzicie o skladzie jogurtu: odtluszczone mleko i zelatyna spozywcza? Jego wersja owocowa zawiera asparan.. wiec naturalny jest najwyrazniej bez cukru.. ma tylko 0,1% tluszczu.. tylko nie wiem co z ta zelatyna?
Pozdrawiam!

To co pscoolki lubia najbardziej

Usta slodkie, humor kwasny, cena slona - oto w trzech smakach cala ona..

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

CZY JESTEŚCIE ZAINTERESOWANE??

Następny temat

Białko przed treningiem??

WHEY premium