SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tomasz Adamek vs Vitaly Klitschko o pas WBC

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 215944

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5108
Remisu w takiej walce raczej nie będzie, to by się spodobało widzom...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1666 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31865
Ja na wszelki wypadek postawiłem symboliczne dwie dyszki na remis. A nóż się uda A tak serio to nie zdziwię się jak naprawdę zobaczymy tego starego agresora Vicia który nie będzie chciał ryzykować przegranej na punkty i ruszy na Tomka jak czołg. W sumie Adamek lubi jak przeciwnik idzie ciągle na niego ale obawiam się że takiej artylerii mógłby nie ogarnąć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Vitold ciepnie motylka


Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5108
To by się nie spodobało chciałem napisać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26774
kulturysst - taa Szaranowicz na bank by lepiej komentował Może odrazu Szczęsnego i Babiarza dać tak jak do walki Solisa z Vitem xD

"Góra na którą się wspinasz, nie będzie widoczna dla publiki.. Ale i tak nie wolno Ci przestać się wspinać"

http://www.youtube.com/watch?v=qGGxEIWvOkM&feature=plcp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2607 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17835
Ja tu będę stawiał raczej tak: Klitschko w rundach 7-9 20% stawki (na zwrot) 4.00, Kliczko rundy 10-12 7.00 30% stawki, Kliczko decyzja 3.75 50% stawki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 26774
Kathy Duva o kulisach walki Tomasz Adamek - Witalij Kliczko

Od dwóch tygodni pracuję w Polsce po kilkanaście godzin dziennie. Został do walki tydzień, właściwie dokładnie w tej chwili, kiedy rozmawiamy, Tomek będzie wchodził na ring na najważniejszą walkę swojego życia, a jeszcze wszystko nie jest dokończone - mówi Kathy Duva, szefowa firmy promocyjnej Tomasza Adamka (44-1, 28 KO) przed walką "Górala" z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej World Boxing Council. Rozmawiamy w Polsce, we Wrocławiu, siedząc tuż obok Starego Miasta, ale Duva odbiera telefony i e-maile tak z Polski, jak Stanów Zjednoczonych i Niemiec, tłumacząc: - To jest światowej klasy przedsięwzięcie, w które każdego dnia jest zaangażowanych kilkadziesiąt osób...

- Zacznijmy od sportu: Co zobaczą polscy telewidzowie 10 września? I gdzie zobaczą?
Kathy Duva: Najpierw to drugie - na chwilę obecną mamy podpisane kontrakty z siedmioma stacjami, które pokażą w Polsce ten wieczór w systemie pay-per-view. Spodziewam się, że w najbliższych godzinach podpiszemy kontrakty z dodatkowymi dwoma lub trzema stacjami. Każda z nich - taki jest stan na dzisiejszą noc, trzeciego września - rozpocznie transmisję o tej samej godzinie czyli 9 wieczorem. Bezpośrednim realizotorem programu będzie niemiecka RTL co oznacza, że każda ze stacji będzie mogły pokazywać tylko to, co otrzymają w przekazie od RTL. Nie będzie dodatkowych kamer. W Stanach Zjednoczonych, na HBO, na żywo w godzinach po południowych oraz w najlepszym, wieczornym czasie antenowym będzie pokazywana tylko walka Adamek - Kliczko.

- Które walki kibice w Polsce zobaczą na żywo?
KD: Zaczniemy o 9 wieczorem od pojedynku Andrzeja Wawrzyka z Devinem Vargasem, następny wyjdzie na ring Mateusz Masternak z Carlem Davisem. To są pewniaki, a od tego miejsca zaczynają się może nie komplikacje, ale możliwe zmiany. Jeśli dwie pierwsze walki skończą się bardzo szybko, RTL wrzuci w to miejsce, nagrywany wcześniej pojedynek Mariusza Cendrowskiego, a następnie wyjdą na ring Tomek Adamek i Witalij Kliczko. Wszystkie wcześniejsze walki - czyli te rozpoczynające się przed godziną 9 wieczorem - będą dodatkowo nagrywane przez RTL. Powtarzam raz jeszcze - na chwilę obecną, żadna polska stacja z którą podpisaliśmy kontrakt nie ma prawa pokazywać na żywo wcześniejszych pojedynków ze Stadionu Miejskiego.

- Czy to może się zmienić? Jest jeszcze na to czas, by w Polsce zobaczyć pozostałe walki, jak np. znanego kibicom z pojedynku z Tomkiem Adamkiem w obronie tytułu IBF wagi junior ciężkiej, Johnathona Banksa?
KD: Taka możliwość jeszcze istnieje, ale w chwili obecniej żadna ze stacji, z którą podpisaliśmy kontrakty nie ma takich praw. To wszystko co dzieje się w tej chwili w Polsce to niezwykły proces. Przyznam się, że poczułam się tutaj tak samo, jak dokładnie 20 lat temu, kiedy Main Events negocjowała pierwszy w USA przekaz PPV, walkę Evandera Holyfielda z George Foremanem. Wtedy też Main Events było pionierem, i teraz też tłumaczyłam naszym polskim partnerom o możliwościach, z których sami nie zdawali sobie pojęcia, że je mają. To był jak powrót do przeszłości, tej telewizyjnej z 1991 roku, tylko, że tam wszystko udało nam się załatwić tak, że pozostały miesiące, by walki odpowiednio promować. To jest naprawdę skomplikowany proces, bo wszystko co uda nam się załatwić z naszymi kontrahentami w Polsce - negocjacje prowadzi moja córka wraz z jej mężem - musi być oczywiście także zaakceptowane przez stronę Witalija Kliczki. Ciągła praca, do tego dochodzą jeszcze najróżniejsze kwestie związane ze Stadionem Miejskim...

- ...ale obaw, że coś może nie wypalić we Wrocławiu nie ma?
KD: Żadnych. Wszyscy w SMG Polska pracują na maksymalnych obrotach, należą się każdej osobie prawdziwe brawa. Zaczynają przecież od najtrudniejszej z możliwych imprez - walki bokserskiej pokazywanej na całym świecie. Nie ma imprezy, którą można wcześniej robić, a która przygotuje do takiej produkcji jak walki pięściarskiej. Dochodzi mnóstwo rzeczy, które normalnie organizatora za bardzo nie interesują: kto gdzie siedzi, jaka jest konfiguracja szatni, specjalne wymogi związane z ustawianiem ringu i jego zadaszeniem, rozwiązanie problemu widzów, których trzeba usadzić, tak, żeby nie siedzieli w "martwych strefach", za rusztowaniami na światła, itp, itd. Tego jest naprawdę mnóstwo, to tylko kilka przykładów. Wyniki ich pracy widać dosłownie z godziny na godzinie. Kilka dni temu byłam na inspekcji, która zajęła cztery godziny - już w tym czasie widać było zmiany, jak wszystko się sprawnie posuwa do przodu.

- Czy ma pani szansę, w tym natłoku zajęć tylko pobocznie związanych ze sportowym aspektem wieczoru, myśleć o szansach Tomka?
KD: Jestem jakoś dziwnie spokojna, jakbym wiedziała co się stanie. Tak bardzo wierzę w Tomka Adamka. Walkę w obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej WBC zrobimy w Prudential Center, Sali, która nam zaufała przed walką ze Steve Cunninghamem, kiedy nikt w nas inny nie wierzył.

Rozmawiał we Wrocławiu: Przemek Garczarczyk

"Góra na którą się wspinasz, nie będzie widoczna dla publiki.. Ale i tak nie wolno Ci przestać się wspinać"

http://www.youtube.com/watch?v=qGGxEIWvOkM&feature=plcp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Ej, myślicie, że będzie można to kupić potem na torrentach jak UFC?

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2011-09-04 15:12:26

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 773 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9531
Dwa i pół miesiąca trwały przygotowania Tomasza Adamka (44-1, 28 KO) do największego wyzwania w dotychczasowej karierze. Formę na pojedynek z Witalijem Kliczką (42-2, 39 KO) 34-letni Polak wykuwał najpierw w Jersey City (New Jersey), a po miesiącu przeniósł się do Bushkill (Pensylwania). Od czwartku "Góral" jest już w swojej ojczyźnie i oczekuje na potyczkę z ukraińskim gigantem, która odbędzie się w sobotę na stadionie we Wrocławiu.

Przygotowania do pojedynku o tytuł federacji WBC w kategorii ciężkiej Adamek rozpoczął 15 czerwca. Tego dnia w Jersey City pojawili się jego główny szkoleniowiec Roger Bloodworth oraz Tyler Woodman, trener od przygotowania fizycznego. W gymie należącym Ziggy'ego Rozalskiego, menedżera Adamka, zespół najlepszego polskiego pięściarza pracował przez niespełna cztery tygodnie. W tym czasie pięściarz z Gilowic skupiał się głównie na przygotowaniach siłowych z Woodmanem. Oczywiście nie zabrakło również zajęć typowo bokserskich, prowadzonych przez Bloodwortha.

- Trenowaliśmy prawie 4 tygodnie ciężko nad siłą i wytrzymałością. Rano zaczynałem trening z Rogerem, potem od południa ciężkie przygotowania w Tylerem. Weekendy miałem wolne od pracy, wtedy się regenerowałem. Kondycja i forma poszły w górę, treningi były bardzo ciężkie, ale czuję się po nich dobrze - tak Adamek podsumował przygotowania w New Jersey.

11 lipca ekipa "Górala" przeniosła się do Pensylwanii. Podobnie jak przed ostatnim, kwietniowym pojedynkiem Adamka z Kevinem McBride'em, bazę polskiego boksera stanowiła miejscowość Bushkill, położona w paśmie górskim Poconos. Po tygodniu zajęć polski bokser stoczył swój pierwszy sparing z Malikiem Scottem (32-0, 11 KO), a po upływie kolejnych siedmiu dni dołączył do niego Deontay Wilder (18-0, 18 KO), brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie. Obydwaj rośli pięściarze (193 centymetry Scotta, 201 cm Wildera) nie zawodzili oczekiwań byłego mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych.

- Wilder to wysoki, silny bokser i widzę, że sparowanie z nim będzie bardzo dobrym treningiem. To młody i ambitny zawodnik, który chce się rozwijać. Wykonuje dla mnie dobrą pracę, podobnie jak Scott. Malik nie jest tak duży, ale za to silniej uderza. Między innymi dlatego ja i Roger jesteśmy z niego zadowoleni - oceniał polski pięściarz, który ostatni sparing odbył 26 sierpnia. W międzyczasie w jego obozie pojawiło się dwóch kolejnych zawodników.

Przygotowania w Bushkill Adamek musiał zakończyć trzy dni wcześniej niż planowano, bowiem po przejściu huraganu w całej okolicy zabrakło prądu. Dlatego w ciągu ostatnich dni przed wylotem do Polski (1 września), nasz zawodnik ponownie trenował w gymie Rozalskiego. Pretendenta do tytułu WBC pogoda w Poconos nie rozpieszczała już wcześniej. W połowie lipca temperatura dochodziła tam do 40 stopni ciepła. Zgodnie z zaleceniami Bloodwortha, Adamek musiał na pewien czas zrezygnować z treningów biegowych. Zamiast nich chodził na pływalnię.

Mimo drobnych problemów, ekipa Adamka przygotowania ocenia zdecydowanie na plus. - Za nami świetny obóz. Tomasz jest w formie, a do walki jest gotowy zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Pozostaje tylko czekać na pojedynek - mówi Bloodworth, który przed sobotnim starciem z 40-letnim Kliczką zdąży jeszcze odbyć kilka lekkich zajęć ze swoim podopiecznym.


źródło: bokser.org

Bardzo pożyteczną rzeczą dla niewykształconego człowieka jest czytanie zbioru cytatów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Pani Duva niedługo pomacha Tomkowi białą chusteczką na pożegnanie i otrze łezki po utracie pupila ze swojej stajni.









We mnie się już powolutku krew buzuje !!!!!!!!!!!!!!

Będzie Buffer ! Wspaniała informacja, swoim firmowym okrzykiem dodatko podsyci atmosferę!




Tomek lata jak sarenka:









Buffer: "Adamek - Kliczko? Będzie bolało"


Michael Buffer będzie zapowiadał walkę Adamek - Kliczko. Najsłynniejszy zapowiadacz walk bokserskich 10 września spodziewa się we Wrocławiu wielkiego pojedynku. Pewnie wie, co mówi. W branży jest już 30 lat.

MAGAZYN PS: Będzie pan zapowiadał największą walkę w boksie zawodowym w Polsce. Wie pan coś o naszym kraju?

MICHAEL BUFFER: Wiem, wiem. Do Polski przyjadę cztery dni przed pojedynkiem Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. Widziałem już wiele walk, ale ta zanosi się na wyjątkową. Do tego to miasto... Witalij przed kilkoma dniami opowiadał mi, jak piękny jest Wrocław. I to nie była krótka opowieść. Do tego fantastyczny stadion. Wiem, że budowa trwać ma prawie do samej walki, ale na zdjęciach prezentuje się pięknie. Na trybunach zasiądzie ponad czterdzieści tysięcy ludzi, co sprawi, że poczuję dodatkowe emocje.

Jest pan kibicem Kliczków?

Zapowiadałem już wiele walk ukraińskich braci, przyjaźnimy się. Jednak nie powiem w tym przypadku, że będę kibicować Witalijowi. Przecież od trzydziestu lat znam Kathy Duvę i ludzi z Main Events, czyli firmy promującej Adamka, a wasz bokser jest wyjątkowym gościem.

To będzie szósty raz, kiedy Polak powalczy o pas mistrza świata. Cztery razy nie udało się zdetronizować czempiona Andrzejowi Gołocie, raz Albertowi Sosnowskiemu.

Gołota... Tak, to był gość! Nie powiem panu, czy Adamek jest lepszy od niego. Każdy z nich otrzymał swoją szansę. Adamek ma wielkie serce do walki, ten chłopak nigdy nie odpuszcza. Widziałem wiele jego pojedynków i wiem, że można spodziewać się po nim wszystkiego.

Ameryka jest nadal mekką boksu zawodowego?

W ostatnich dziesięciu latach wiele się zmieniło. Witalij i Władymir walczą przed 40–50 tysiącami ludzi. Oglądamy wielkie pojedynki Mikkela Kesslera w Danii. Teraz czekamy na to, co wydarzy się we Wrocławiu. Europa dała się poznać jako kontynent, gdzie fani potrafią stworzyć wielką atmosferę na walce. W porządku, w USA jest Manny Pacquiao czy Floyd Mayweather jr, ale to tylko potwierdza, że mekka jest teraz na dwóch kontynentach.

Mówi się, że dzisiejsi mistrzowie wagi ciężkiej nie dorastają tym sprzed lat do pięt. Pan też tak uważa?

Waga ciężka i to, co się w niej dzieje, wygląda jak sinusoida. Muhammad Ali miał wielu godnych rywali w swojej erze. Ale potem już tak wspaniale nie było. Wszystko zależy od liczby mistrzów w jednym okresie. Kiedy Mike Tyson zostawał czempionem, tak naprawdę nie miał wielu rywali. Tylko on sam był wyjątkową postacią i skupiał na sobie uwagę, co przenosiło się z kolei na zainteresowanie walką.

Dzisiaj mamy braci, którzy zdominowali królewską kategorię. Myśli pan, że Kliczko i Ali to ten sam poziom mistrzostwa?

Ali był jedyny w swoim rodzaju. To jak dominował, jaką miał osobowość było czymś niespotykanym. Kliczkowie są potwornie skuteczni i nikt nie jest w stanie zrobić im krzywdy.

Może 10 września coś się zmieni? Po walce we Wrocławiu wykrzyczy pan: „and the new world champion..."?

Pamiętacie filmy z Misterem T? Pytany przed walką o wynik mówił, że przewiduje tylko ból. Myślę podobnie, będzie bolało.
boxingnews.pl

Zmieniony przez - jarzynek w dniu 2011-09-04 22:41:39

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SEMINARIUM Z RAFAŁEM SIMONIDESEM W KRAKOWIE!!!

Następny temat

Bjj-Filmy.

WHEY premium