SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 12

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 175255

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Podobno kalkulator potreningu.pl jest bardzo dobry.
Wylicza mi zapotrzebowanie 3329 kcal (waże 80 kg, trening 4X w tygodniu, 22,5 lat). Po pierwsze czy to nie jest za dużo, po drugie jak chce robić redukcje (wg diety jem/jem) to jaki deficyt powinien przyjąć w treningowe i nietreningowe? Myślałem o 200 kcal w DT i 500 w DNT...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 388
Od 3 tygodni mam diete na mase i zauważyłem że zalewam się powoli. Czy wprowadzenie aerobow byłoby dobrym pomysłem(dwa razy w tygodniu). I czy musiałbym podbić liczbe kcl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
możesz aeroby wprowadzić ale to trochę pod górkę,nie lepiej delikatnie zmodyfikować dietę niż wydłużać czas regeneracji dodatkowym wysiłkiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
wincol
Pytacz_123
wiem,rzecz w tym że,poprosilem jednego fachowca o obliczenie mi ile mam podstawowego zapotrzebowania czyli 0. Stwierdzil ze 2750kcal. Wydało mi sie to troche dziwne bo mase robilem na takim,ledwo wpychajac w siebie 2750kcal,uznalem ze nie moge tego traktowac jako prawde.Obliczylem na jakiejs gownianej stronce i wyszlo mi ze moje 0=2250kcal to juz bardziej prawdopodobne,teraz juz rozumiesz jaki mam problem ? Bede albo -250kcal redukcja,albo -750


zamiast tych wszystkich obliczen, ktore wg mnie w wiekszosci to utrudnienie sobie sprawy, ciąłbym poprostu kcal od obecnego stanu powiedzmy np. o 200-300 kalorii co tydzień i obserwował co sie dzieje
dlatego pytałem o te minusy.Waze 76,z tego suchej miesniowej bedzie z 66 wzrost 179cm w pasie 85 silownia 3x w tygodniu + w dni bez silki aeroby 20 minut lub skladanka typu TNT 2-3 minuty. OD ilu kcal bys proponowal zaczac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2453 Napisanych postów 24181 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402559
tak jak pisałem osobiscie bym dał 200-300, zalezy jak tam z fatem u Ciebie itd. mysle ze im go wiecej to wiecej mozna odjac ale to takie tylko moje spostrzezenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
maciek-gda
Co myślicie o rozkładzie tygodniowym diety w stylu jak poniżej?
Dieta miałaby służyć jako redukcja/rekompozycja.

Dzienne zapotrzebowanie dla mnie to powiedzmy 3300 kcal.
Zakładam 3 DT w tygodniu oraz 4 DNT (tu tylko aero/basen/czasem HIIT itd.).
W DT dodaję 10% do bilansu (wszystko w węglach) czyli 3600 kcal.
W DNT odejmuję 25% od bilansu (również tylko węgle obcinam) czyli 2500 kcal.
Cała dieta byłaby jako wysokobiałkowa z nikomą podażą węgli (ok. 1,0 g/kgmc w DNT).

pozdrawiam
maciek-gda



podbijam pytanko
pomoże ktoś?

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 964 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7500
okej wincol,dzieki,czekam az snieg stopnieje bo narazie to moge tylko robic skladanke w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2453 Napisanych postów 24181 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 402559
maciek-gda
maciek-gda
Co myślicie o rozkładzie tygodniowym diety w stylu jak poniżej?
Dieta miałaby służyć jako redukcja/rekompozycja.

Dzienne zapotrzebowanie dla mnie to powiedzmy 3300 kcal.
Zakładam 3 DT w tygodniu oraz 4 DNT (tu tylko aero/basen/czasem HIIT itd.).
W DT dodaję 10% do bilansu (wszystko w węglach) czyli 3600 kcal.
W DNT odejmuję 25% od bilansu (również tylko węgle obcinam) czyli 2500 kcal.
Cała dieta byłaby jako wysokobiałkowa z nikomą podażą węgli (ok. 1,0 g/kgmc w DNT).

pozdrawiam
maciek-gda



podbijam pytanko
pomoże ktoś?


nie ma jeden najlepszej metody , musisz probowac , mozesz dac tak jak rozpisałes , mozesz dac codziennie ta sama kalorycznosc z bilansem okolo 0,
to czego wiecej czy tłuszczy czy wegli tez zalezy od tego co Ci bardziej słuzy,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4552
Co najlepiej z weglowodanow zjesc na kolacje(ryż,chleb razowy czy cos innego)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
To co na obiad. Kolacja nie różni się niczym od innych posiłków. Może być jakiś ryż, kasza, ziemniaki, ewentualnie chleb razowy czy makaron.

Hard work & dedication

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta na mase 74kg

Następny temat

Dieta ogólna. Do oceny pod względem 'dietetycznym'.

WHEY premium