SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 242876

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 2696 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 31115
a ok
moj blad interpretacji

We gonna break

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 218 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6671
czyli o czym temat??

yang przyznajesz ze mma jest jesdnak bardziej skuteczne w walce realnej/ tudziez zblizonej do realnej od reprezentanta styli tradycyjnych typu aikido??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Nie porównujcie MMA doaikido, ja omało banem tego nie przypłaciłem jak Cavior wpadł

Zmieniony przez - Spartan13 w dniu 2008-12-01 22:20:46

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 548 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7809
Dlaczego style sportowe są bardziej skuteczne niż tradycyjne:
- style sportowe nie zawierają form, więc nie tracisz czasu, na rzeczy, które z walką nie mają nic wspólnego
- non stop mamy sparingi
- w stylach sportowych nie bijemy się z deskami, które nie oddają
- trenujemy techniki na oporującym przeciwniku
- nie umawiamy ataku i przeciwnik się nie podkłada ( tzn na początku wiadomo, że żeby zapamiętać sekwencje ruchu, przeciwnik nam nie przeszkadza, ale później już nie ma lekko )
- non stop mamy sparingi
- nie medytujemy i nie skupiamy energii chi (strata czasu)
- trenujemy naturalne dla naszego ciała ruchy, które optymalnie wykorzystują możliwości naszego organizmu i słabości organizmu przeciwnika
- nie trenujemy zabójczych technik, których nie można przećwiczyć, bo zrobimy partnerowi krzywdę (paradoks kano)
- non stop mamy sparingi
- mamy zawody, w których można się sprawdzić w stresie
- stopnie (jeśli w ogóle istnieją) są nadawane, za umiejętność walki a nie, za finezję ruchu i dobrą pamięć (formy)
- podkreślamy wartość treningu siłowego w sportach walki i jest on jej nieodłącznym elementem (mamy lepszą motorykę)
- non stop mamy sparingi
- nie mamy propagandy na treningach i bajek o mistrzach z Japonii, Chin czy innych Brylach -> nie mamy wyimaginowanych wizji o naszej skuteczności, bo jest ona nieustannie weryfikowana na każdym sparingu
- efekty są widoczne, po kilku miesiącach, a nie jak w przypadku tradycyjnych po latach, lub wcale (w zależności od stylu i trenera)
- i w końcu -> non stop mamy sparingi
- tak zdaję sobie sprawę, że uogólniam, ale w większości styli tradycyjnych wszystkie (lub większość) z wymienionych rzeczy występuje
- więcej grzechów nie pamiętam, jak ktoś się z czymś nie zgadza, bądź chce coś dodać, to bardzo proszę

Trenowałem 2 lata karate shotokan, 5 lat aikido (przekonany o jego skuteczności, przez propagandę na treningach), pół roku bjj i koło roku MMA -> to tak, żeby nie było, że nie mam żadnego pojęcia, a gadam.

Miałem nie pisać, bo zdaję sobie sprawę, że do większości tradycyjnych nie docierają racjonalne argumenty, ale jednak się zdecydowałem.

Oczywiście nie mam nic do tradycyjnych, bo to świetna aktywna forma spędzania wolnego czasu, ale jeśli chodzi o skuteczność, to królują tu niepodzielnie sporty walki.

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Radziollo w dniu 2008-12-01 23:17:22

http://www.sfd.pl/temat287876/ No Limits Toruń
MMA/Vale tudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
radziollo - jeślo chodzi o sport to tak - jeśli myślisz że na ulicy to tylko ci się tak wydaje.

To co napisales na temat styli tradycyjnych to głupoty, twoje fantazje i urojenia - gdzie ty widziałes tradycyjny styl i gdzie trenowales że tak uważasz bo to zabawne jest co wyskorobałeś? Czy jesteś kolejnym internetowym znawcą styli tradycyjnych?



Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2008-12-01 23:45:05

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
sam trenuje style tradycyjne bo wkońu KK do nich należy.
Ale nadal twierdze że boks, Mt czy też MMA sprawdzi się na ulicy lepiej niż Np jakieś kung fu czy aikido ( nie wrzucam do tego worka sandy ) gdyż jak by nie patrzeć dla mnie jest bardzo dobrym stylem kung fu
Ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę....

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Spartan czyli uważasz że ja 18 lat trenuję taniec tak jak Dacheng i jeszcze kilka osób w Polsce?

Zmieniony przez - Yang32 w dniu 2008-12-01 23:57:54

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
radziollo - jeślo chodzi o sport to tak - jeśli myślisz że na ulicy to tylko ci się tak wydaje.
a skąd to wiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
No






Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 563 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6575
radziollo szkoda mi Ciebie...
widze ze nie masz pojecia o realnej walce
nie masz pojecia o treningach
nie masz pojecia o sztukach walki
i nie masz pojecia o zyciu

jestes malym zakompleksionym osobnikiem ze slaba psychika ktory poprzez wywyzszanie swojego mma i wmawianie sobie i inyym glupot jakie wypisujesz radzi sobie ze swoja "ulomnoscia".
ulica to nie sa przelewki jak w mma - musisz to zrozumiec! a tradycyjne SW uprawiane od setek lat to szczyt tego co ludzie potrafia osiagnac

prosze nie kompromituj sie wiecej i nie zabieraj lepiej wiecej glosu w tej dyskusji

"srali muchy bedzie wiosna" - moj stary

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

WHEY premium