SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 242845

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KRudnicki,

Wypowiedź imponująca rozmiarem, szkoda że zawierająca tyle nieścisłości. Czy mogę spytać gdzie i u kogo ćwiczyłeś WT?

W tej chwili zauważyłem, że pisałeś o VT/WC, przyznaję że nie znam tych odmian. Nie będę więc pisał o wszystkich nieścisłościach.
1) VT/WC/WT nigdy nie było "zespołem odruchów", choć odruchy mają w nim znaczenie,
2) opanowanie technik WT na poziomie mistrzowskim zajmuje kilka lat,
3) aż nie chce mi się wierzyć, że w VT/WC ćwiczą tylko jedną jedyną obronę przed prostym,
4) pot-zawsze, krew i łzy tylko czasem, tak właśnie wygląda trening w WT,
5) to, co napisałeś o chi sau i drewnianym ma się nijak do WT, więc pozostawiam to bez komentarza.
NM

PS.
Boruta, jeżeli zgadzasz się z KRudnickim to chyba Twoja wiedza na temat WT nie jest zbyt szeroka. Czy mogę spytać skąd ją czerpiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spytac zawsze mozesz.
A czerpie ze swiata sztuk walki. Wlasnych obserwacji, kontaktow z innymi ludzmi, prasy, literatury, filmow, wynikow walk etc

Paweł Ziółkowski
http://czarnypas.gr.pl/bjj 
Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dla Tajemniczej Ng Mui, jednakże w wydaniu meskim, oceniając forme wypowiedzi (bo chyba nie obojniak !).
Niech chcę być moralizatorem, ale radzę mniej mysleć o szowiniźmie stylowym, a więcej o otwartości, pragmatyźmie i o akceptacji innych poglądów na świat. A przede wszystkim oprócz klepania standardów z kolegami lub uczniami, którzy niejednokrotnie nie lizneli niczego innego poza WV/VT/WT, proponuje parować z roznymi stylami i metodami , by nabrać pokory do zycia i szacunku do pozostałych "branżowców". Szerokorozumianym wc/vt/wt zajmuje się od 1980 roku, generalnie od czasów studenckich, gdzie wypróbowywałem jego operatywnośc na bramce w dyskotece, zaczynałem z Panem J.Szymankiewiczem i Panem M.Stefaniakiem, współtworzac podwaliny stylu w Polsce i na Śląsku (Wspólnie z Panami: J.Szargut, K.Wrona, D.Różański). Wczesniej za soba zostawiłem na poziomie wyczynowym judo 1dan - Czarni Bytom, trener Zenon Mościcki i kyokushin 1 kyu - TKKF Szybowe trener Jacek Czernicki oraz przygodę ze szkołą pszczynską. Miałem okazje trenować systemy wc/vt/wt wg przekazow Leung Tinga (RFN, Polska, Szwecja, Wielka Brytania), Wong Shun Leunga (RFN, Holandia, Polska), Wiliama Cheunga (Francja, Grecja Polska), Wang Kiu (Holandia), Victora Kan (Wielka Brytania),Cheng Kwonga i Andrasa Hoffmana(Polska), Jurga Zieglera (Szwajcaria),Jasona Lau (USA,Wielka Brytania), Lok Yiu(RFN, Polska), Dereka Frearsona (Wielka Brytania), Lee Shinga (Wielka Brytania,Francja), Lu Gao (Chiny), Yiu Kiu (Chiny), Raya Van Raamsdonk (USA), Stephen Chan (Szwecja, Wielka Brytania), Sunny Tang (Wielka Brytania), Gary Lam(Wielka Brytania), John Agar (Wielka Brytania), Rolando Nunez (Hiszpania i Brazylia),to tak z biegu i pamięci, generalnie są to przekazy z linii Hong Kong, Foshan i Guangzhou.
Pośród nich znajdują się zarówno juz bardzo "kwieciste" metody obrosłe wieloma broniami tradycyjnymi, wieloma formami i zespołami ćwiczeń chi kung, jak również zupełnie proste instynktowne metody "lania w mordę" nie ubrane w kodyfikację stylową, a jedynie zespół zachowań.
Oprócz tego nie obca jest mi analiza technik bokserskich i kickbokserskich,zapaśniczych w stylu wolnym oraz technik aikijitsu i kali.
Od poczatków trenowania systemu byłem uczniem nastawionym konfrontacyjnie na realność i praktyczność zastosowań tego stylu, chyba jako jeden z pierwszych wingchunowców, w 1982 wprowadziłem dla osób pełnoletnich do zasad treningowych obowiązkowe fullcontaktowe walki jako metodę egzaminacyjną, od 1989 roku zajmuje się wdrażaniem WC/VT/WT dla potrzeb służb mundurowych, według metodologii rozumianej jako combat z uzyciem wyposażenia i uzbrojenia, swoje prace opierałem o kontakty z kształtujacymi sie metodami Pana Bryla (BAS-3) Kupsa (Combat-56)i Adamczyka (Krav Maga), zanim stały się popularne na rynku handlowym. Niejednokrotnie mam codzienna okazje konfrontowac patenty wyćwiczone na sali i strzelnicy treningowej z zyciem codziennym i pomysłowością młodzieży. A moi podwładni chyba jeszcze cześciej.
W chwili obecnej, z racji paru krzyzyków na grzbiecie, bardziej traktuję wc/vt/wt jako forme kultury fizycznej, zachowania zdrowia i sprawności niz bojowej maszyny, bo zanim go uzyje mam jeszcze pare innych pozytecznych zabawek, w mysl zasady ze ciało jako bron jest to najcenniejsza bron i najpierw trzeba uzywać całej reszty rzeczy i przedmiotów wokól mnie.
Co do swobodnego traktowania manekina, radzę jeszcze trochę się na nim poobijać i poslizgać, zeby złapać odpowiedni ciąg i płynnośc, wtedy mozna dorosnąc do niestandardowych wykorzystań tego przyrządu, zas co do rozumienia chi sao, to oprócz standardowych przeklepek, ciagu siły, katów parcia i reakcji, proponuje spróbowac paru bong kuen, sat sao, lat sao niestandardowych, najlepiej z przechwytem, sciągnięciem, załozeniem petli i dzwigni, to wtedy porozmawiamy, czy nie jest to dobra wprawka do technik zapasniczych.
Pozdrawiam, młodzież, w tym zapalczywą.
KRudnicki

KRudnicki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boruta,

Dlaczego uważasz, że WT jest nieskuteczne i nie nadaje sie do walki?
Może przegapiłem Twoją wypowiedź, jeżeli możesz odeślij mnie do odpowiedniego listu, gdzie ją znajdę.
NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dlatego ze brak w nim pracy stop, gardy, porzadnych uderzebn, porzadnych kopniec, chwytow, etc. Dlatego ze wszyscy zawodnicy tego stylu dostali ciezki w******l w Vale Tudo.

Paweł Ziółkowski
http://czarnypas.gr.pl/bjj 
Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KRudnicki,

Pomijając wstępny żarcik z Twojego listu, chciałbym zauważyć, że w mojej wypowiedzi nie było grama szowinizmu, jestem daleki od tego rodzaju uczuć.
Zapewniam Cię, że stykam się z wieloma osobami ćwiczącymi naprawdę bardzo różne sposoby walki i to na różnym poziomie.
Sam zacząłem od judo i przez 7 lat ćwiczeń zdążyłem się czegoś nauczyć.
Nie sądzę też by brakowało mi "pokory i szacunku do innych branżowców". Wręcz przeciwnie podziwiam ludzi, którzy przez wiele lat poświęcają wiele godzin ze swego życia by ćwiczyć.

CHYLĘ CZOŁA PRZED ILOŚCIĄ ŹRÓDEŁ, Z KTÓRYCH CZERPAŁEŚ.

Zauważyłeś zapewne, że pisałem o chi sau i manekinie w WT, nie o tym co można z tym zrobić "niestandardowo". Zdaję sobie sprawę, że wiele.
Mam pytanie,
Jak zasady strategii walki WT byłu wykorzystywane w egzaminacyjnych walkach fullcontaktowych?
Czy wg Ciebie strategia i koncepcja walki WT (szybki kontakt z przeciwnikiem i ciąg technik do zakończenia rozgrywki w pierwszym starciu) jest skuteczna ?
NM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tu chyba wypada mi się zgodzić z Borutą

byłem na treningu WC w pozku, aby zobaczyć jak to coś wygląda

- pozycja wc jest dla mnie nienaturalna i mało stabilna - nie ma sensu dziwnie wykrzywiać nog - niby ułatwia to zchodzenie z linii ciosu - ale jak to ci się nie uda nawet lekki cios może wyprowadzić z równowagi - trudno mówic o jakiejkolwiek pracy nóg

- kopnięć też możnaby się przyczepić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziwne, mnie uczyli na treningu wing chun, ze ciezar ciala powinien byc rozlozony na obu nogach po rowno. Ze zdjecia wynika ze tylna noga jest bardziej obciazona. A tak poza tym jaka jest roznica miedzy WC, WT a VT?

"Szybkosc, nie sila. Sila jest niezbedna drwalowi, ktory zwala siekiera drzewa w puszczy."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z tego co pamiętam na WC powiedziano mi że w 2 pozycji ciezar ciala powinien byc skupiony na 1 nodze zeby druga bylo latwo i szybko manewrowac

jest w tym troche logiki - na sparingu z druga osoba uzywajaca tego stylu moze to przejdze

ale w normalnej walce???? na jednej nodze to można tylko pokicać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mi mowili, ze podczas wykonywania kazdej technik ciezar ciala rozlozony 50 na 50. Wyjatkiem jest jedna pozycja, ale z niej nigdy nie korzystamy.

"Szybkosc, nie sila. Sila jest niezbedna drwalowi, ktory zwala siekiera drzewa w puszczy."
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

WHEY premium