SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 242860

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
żaden bialy nie mial najmniejszej szansy by się uczyć
ciekawe co by się stało, jakby jakiś biały odmówił żółtemu, albo murzynowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Yang32
No po czesci masz racje. IPman byl wielkim czlowiekiem, i znalazl sie w Hong Kongu bo musial uciekac z Chin jak inni mistrzowie.
Co do LT to nie masz racji. Bylem w chinach i wiem co sie tam dzieje i wiem jak Ip man zyl. Prawda jest taka ze WT LT to czysty przekaz IPmana bo byl jego uczniem do konca. LT moze nie byl dobry, dlatego nie nawidzil pewnie Brucea Lee, ale za to ma wiedze ktora mozna sporzytkowac.
Ip man mial pod koniec swojego zycia pewna mala elitke, ludzi zaufanych, ktorym postanowil dac wszsytko, nawet mial zapiski WT ktore teraz ma LT. Zaledwie 6 ludzi poznalo od niego wszystko i przelalo na papier. Wiesz dlaczego? Ip man dawal uczniom wiedze , sam pieniedzy z treningow jako takich nie bral i przez to zyl w pokoiku (2 metry kwadratowe), a ta 6 byla przy nim caly czas i mu pomagala przejsc biede tak zeby godnie mogl umrzec!
Od tamtej pory jest 31 przekazow WT i tylko jeden dziala.
Od LT. A maday pokazuje to bardzo dobrze i sam uczy leniwych chinoli, a oni sa zdziwieni ze mozna byc tak szybkim i precyzyjnym zarazem. Lt moze nie jest dobry ale wiedzy ma duzo i Maday to sporzytkowal. Jedyne co LT zmienil w WT IPMANA to Chisao. Kiedys bylo i jest tylko Chisao a LT zdrobnil to na 7,5 sekcji tak zeby kazda czegos innego uczyla, a jak sie poskleja te wszsytie 7 do kupy to bedzie sie umialo cale tzw chisao. Mozna powiedziec ze jest bardziej teoretykiem,ale widac min po Madayu, czy Széll Gáborze, ze to dziala.
Co do niektorych to prawda :( wiekszosc tez jest tylko teoretykami i z soba nic nie reprezentuja bo nie maja jako takiej precyzji,szybkosci i sily :(,na nieszczescie sa mistrzami. Zapomnieli ze kung-fu oznacza "ciezka praca" i tacy plamia honor WT, ale maday niedlugo przejzy na oczy i zostanie tylko garstka prawdziwych mistrzow.
Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cynik75 [...] i podskocz chloptysiu z MMA. - Z nikim i do nikogo nie będę podskakiwał.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Witam wszystkich,

Jako ze od pewnego WT LT, pozwole sie podzielic swoimi uwagami.

Juz na na treningach widac, ze z ok 50 osob moze 4-5 wiedza, ktore rozumieja idee tego systemu. Mimo, ze trenuje duzo krocej od nich, to w tej chwili widze, ze sa po prostu miesem armatnim. O dziwo, jest nawet osoba w stopniu mistrzowkim, ktora chyba do konca nie wie o co chodzi.

W moim odczuciu ten styl ma sens tylko wtedy, gdy:
a) mozna wyzwolic w sobie bardzo duza agresywnosc, przy zachowaniu spokoju
b) potrafi sie rozroznic techniki przeznaczone do walki z silniejszym przeciwnikiem od technik przeznaczonych do walki z kim slabszym fizycznie. WT dla osoby silniejszej jest kompletnie inne od WT przeznaczoengo dla slabszej osoby. Jezeli sie tego nie rozumie, to albo slabsza osoba szybko zaliczy glebe, albo tez silniejsza fizycznie nie bedzie potrafila wykorzystac swojej przewagi
c) mimo, ze WT to w zdecydowanej wiekszosci techniki reczne, to bez CHOLERNIE SILNYCH NOG, ten styl nie ma sensu... Jezeli nie jestes w stanie skrocic dystansu w ok. 0,5s, to czesto bedziesz mial przerabane
d) niby WT zaklada, ze osoba slabsza fizycznie (czyt. mala, sflaczala, niewytrenowana) moze sie skutecznie bronic. W moim odczuciu zostanie rozniesiona i to b. szybko... bez odpowiedniej motoryki, szybkosci, energii w uderzeniach WT nie ma sensu.

Podsumowujac, WT bedzie skuteczne pod warunkiem, ze trafi na dobrego ucznia... Z tym tylko, ze ta sama regula obowiazuje we wszystkich stylach:)

pozdrawiam
Marek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
potrafi sie rozroznic techniki przeznaczone do walki z silniejszym przeciwnikiem od technik przeznaczonych do walki z kim slabszym fizycznie. WT dla osoby silniejszej jest kompletnie inne od WT przeznaczoengo dla slabszej osoby.
rozwiń myśl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Cynik wyprzedziłeś mnie,bo ja też chyba mało pojętny jestem.

Dodatkowo zapytam-co oznacza wyzwolenie w sobie bardzo dużej agresji przy zachowaniu spokoju??Dla mnie to sprzeczność.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
potrafi sie rozroznic techniki przeznaczone do walki z silniejszym przeciwnikiem od technik przeznaczonych do walki z kim slabszym fizycznie.

A skąd to wiadome jest kto silniejszy a kto nie? Bo pozory mogą mylić, nas zawsze uczyli żeby ZAWSZE zakładać najgorszą opcję. A jak ktoś słabszy to chyba nie wyskakuje na ulicy z atakiem tak w ogóle...

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 140 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14357
WT dla osoby silniejszej jest kompletnie inne od WT przeznaczoengo dla slabszej osoby. - a ja myślałam,że WT zakłada iż zawsze mamy do czynienia z silniejszym.

niby WT zaklada, ze osoba slabsza fizycznie (czyt. mala, sflaczala, niewytrenowana) moze sie skutecznie bronic. - to jakieś brednie, kto ci to powiedział? Mala, sflaczala, niewytrenowana osoba niech lepiej wynajmie ochroniarza.

REAL WING TSUN my passion:)
20,21 luty 2010 Seminarium w Krakowie - http://www.youtube.com/watch?v=O1aMCwUrSvo
http://www.youtube.com/watch?v=qbWrTs1iCvU 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Ja dodam tylko od siebie że pan od Ving Tsun parę postów wyzej faktycznie krótko trenuje. Esencją kung fu i VT też jest to by techniki nie byly jednoznaczne - to znaczy że w jednej sytuacji technika jest ofensywna a w innej defensywna. Dobranie techiki i jej zastosowanie w ten czy inny sposób powinno być intuicyjne bez rozrózniania czegokolwiek i zastanawiania się - czysta fizyka: akcja i reakcja - przy czym akcja nie musi być bezpośredni atak czy obrona - moze to być dowolny zwłaszcza odruchowy gest przeciwnika. to wymaga uczenia sie u dobrego nauczyciela przez wiele lat (i nie mowię tego tylko o Kung FU) i powtórzenie set tysiecy razy wielu technik - wybranie z nich max 20 kilka i ćwiczenie ich codziennie probując zastosowania w różnych sytuacjach i na rózne sposoby - modyfikując je do naszego sposobu walki. Nie wybiera się technik pod kątem silnych czy slabych przeciwników - tylko pod kontem ich prostoty, maksymalnego przez nas jej opanowania, naszego doświadczenia w walce i w treningu.

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
potrafi sie rozroznic techniki przeznaczone do walki z silniejszym przeciwnikiem od technik przeznaczonych do walki z kim slabszym fizycznie. WT dla osoby silniejszej jest kompletnie inne od WT przeznaczoengo dla slabszej osoby. - tutaj myslowo chodzi mi o zastosowanie technik. Przyklad - przeciwnik uderza prostym idacym lekko z zewnatrz do srodka. W tym momencie osoba WT, jezeli jest silniejsza od przeciwnika broni sie poprzez uderzenie prostym od razu atakujac. W przypadku, gdy przeciwnik jest silniejszy (czyt. sila uderzenia jest tak duza, ze nie mozesz jej odbic swoim prostym), obrona jest bong sao wraz z obrotem ciala i schodzi sie z lini ataku.

Problem jest taki, ze jak widze 90% ludzi u mnie na treningach po prostu robi bong sao, mimo ze ich przeciwnik do kurdupel, zas niektorzy probuja sie przebijac przez silne uderzenie kogos 2 x wiekszego.

Z tego tez powodu, jak wazysz powiedzmy 120 kg, masz pod 2m wzrostu i zdrowo jestes zbudowany, to praktycznie powinienes sie uczyc innego WT niz osoba wazaca 50kg, ktora nigdy nie wystapi z pozycji silniejszego.


A skąd to wiadome jest kto silniejszy a kto nie? Bo pozory mogą mylić, nas zawsze uczyli żeby ZAWSZE zakładać najgorszą opcję. A jak ktoś słabszy to chyba nie wyskakuje na ulicy z atakiem tak w ogóle... -

Sila/kierunek nadchodzacego uderzenia jest okreslana poprzez kontakt mojej reki z reka przeciwnika. Temu wlasnie jest poswiecony caly trening chi sao, czyli lepkich rak.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

WHEY premium