SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lipne techniki Wing Tsun

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 242824

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Ja to uderzam kośćmi,mięśnie je napędzają a ścięgna przenoszą siłę.A wszystko w kupie trzymają więzadła...

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Strona 100,drobny jubileusz,czas na podsumowania,kto się odważy?Jest ta ta lipa czy nie? Osobiście wątpię...

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
ścięgno jest częścią (przedłużeniem) mięśnia.

Cholerni znawcy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Rymcerz, po to są ochraniacze na łokcie, aby można było ich swobodnie w sparingu używać Btw, walka w dystansie odpowiednim do użycia łokci wcale nie należy do najławiejszych.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Z tego co sprawdzalem z kolegami podczas sparingu, to zaskakujaco latwo dochodzilo u nas do "klinczu" rak, gdyz jest to troche specyficzne dla WT (lapanie/kontrola rak przeciwnika). W tym momencie wielokrotnie automatycznie wchodzily u nas w gre lokcie, ktore ze wzgledu na ograniczenia zatrzymywalismy pare centymetrow od szczeki przeciwnika. Akurat udalo nam sie zwrocic uwage na ten fakt, ze po blokadzie rak w sposob naturalny przechodzimy do ataku lokciami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Okiem laika (w Wing Tsun oczywiście ) obejrzałem sobie inne walki z tego filmu "Ip Man". Jeśli Donnie opiera sie tam na technikach Wing Tsun, to - moim zdaniem - genialna praca rąk przy zbiciach ciosów. Cała reszta, zwłaszcza ciosy - słabiutko.
Ale to tylko moje zdanie, i to tylko film

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Genialna praca rąk przy zbiciach ciosów...W WT wszystkie zbicia są jednocześnie "atakiem w atak".Bloki mające na celu tylko zatrzymanie ew.zminimalizowanie ataku w tym stylu nie występują.Służą one zmianie kierunku ataku przy równoczesnym uszkodzeniu atakujacej części ciała przeciwnika.Pisał już o tym yipman.Genialne,bez lipy...

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Hehe.. testowalem nasze zbijanie ciosow na prostych boksera. Po paru akcjach pod rzad gdy jego wyprowadzane z pelna sila i skretem bioder proste lataly obok mnie przy moich ruch nadgarstka az o 10 cm zirytowany kolega przestal cwiczyc i powiedzial abym nie pajacowal:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4568 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34748
Pomimo fajnego pokazania jak ruchy odpowiadają treningowi z manekinem ( na którym widać siłę tych ruchów) nie sądzę żeby w praktyce można tu było mówic o uszkadzaniu... już bardziej w blokach z karate...
Naprawdę ta kontrola rąk robi na mnie ogromne wrażenie...
Co nie zmienia faktu że widziałem już tego aktora w róznych świetnych scenach walki, wiem jak się potrafi ruszać i w "Ip Manie" jak widzę prezentowane ciosy, kopnięcia i przechwycenia to naprawdę słabiuteńko... (Jeśli dobrze prezentuje technikę)
Ale rączki świetne

Zmieniony przez - tygrum w dniu 2009-01-11 00:59:10

Witalij Kliczko na prezydenta Ukrainy !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Ziutalek,obrona/kontra musi być adekwatna do ataku,po co przy prostych boksera jakieś 10-cio centymetrowe ruchy nadgarstka?Sam Struś Pędziwiatr by nie zdążył.

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Co to jest Shorinji Kempo?

Następny temat

Capoeira w Lublinie ? Co sądzice o niej ?

WHEY premium