SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs funkcjonalny :East West Rally 2021-2022,zadania marzec str 76

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131181
Viki
Ojan albo nasze wykonanie czyli nie wiadomo co, albo konkretne ćwiczenie wg ogólnie przyjętych zasad z jasno określoną techniką. Nie nazywajmy bezsensownego machania rwaniem.
Ja naprawdę widzę dużą różnicę między tym co wrzucił Kebul a Waszym wykonaniem.
Oczywiście, że jest różnica zauważalna.
My nie robimy z ziemi lecz z pozycji stojącej i ciągle ją utrzymujemy - siłacz z pozycji sztangi na ziemi robi za każdym razem ćwiczenie podniesienia ciężaru nad głowę prawie wyprostowanymi rękami w łokciach mając je w rozstawieniu trochę węższym niż my. Jego wykonanie jest bardziej czasochłonne i angażujące więcej mięśni.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10069 Napisanych postów 30403 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728848
Pewnie Was zaskoczę ale ja też widzę różnicę :)

Podobny filmik wrzuciłem z mistrzem Polski.

Z początku myślałem o tym ćwiczeniu ale jest o wiele trudniejsze i czasochłonne,niż wersja od kolan.

Szkoda,że niektórzy nie widzą różnic miedzy tymi wersjami -ale jak widać,ńie ma na to rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Ale naprawdę jedyną różnicą którą widzicie to kwestia od kolan/z ziemi?
W takim razie dyskusja nie ma sensu skoro dla kogoś machanie góra dół i rwanie to to samo. Polecam obejrzeć w zwolnionym tempie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Viki
Ale naprawdę jedyną różnicą którą widzicie to kwestia od kolan/z ziemi?
W takim razie dyskusja nie ma sensu skoro dla kogoś machanie góra dół i rwanie to to samo. Polecam obejrzeć w zwolnionym tempie.



Popieram. Niestety różnic jest zdecydowanie więcej i tych prób, które zostały wykonane, nie nazwałbym rwaniem ze zwisu.

Rwanie, generalnie, to przeniesienie ciężaru w jednostajnym ruchu z pozycji startowej (ziemia/zwis), do pozycji nad głową. Aby nazwać to rwaniem 9bez rwania siłowego) ramiona w finalnej pozycji powinny mieć zablokowane łokcie, a sztanga powinna znajdować się nad głową, przy czym w w końcowej fazie nie powinno też być żadnego docisku.

Czy któryś z Panów wykonał rwanie zgodnie z jego definicją, pozostawiam Im samym do oceny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131181
Nikt tu nie aspiruje do wykonywania rwania ciężarowego. Przyjmijcie, że nazwa ćwiczenia jest czysto umowna a chodzi o wykonanie zadania mniej więcej w sposób zademonstrowany przez prowadzącego konkurs
Oto moja ostatnia próba (po jej wykonaniu trochę się rozkaszlałem i zacząłem się nawet obawiać, że mam wirusa )

3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4589 Napisanych postów 7254 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39649
Fighter pięknie i prosto opisał definicje rwania dodając że łokcie zablokowane bez docisku dodam że dawno temu docisk był dopuszczony teraz nawet za jeden 1 cm docisku bój jest niezaliczony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Ojan 60powt. ładnie na promie wygrywasz z mastim ze szklaneczką wina w dłoni
Czyli przemieszczamy 30kg od ud ponad głowe w tym zadaniu.
I skoro masti nie odpowiedział na moje pytanie że NIE! to znaczy że można do tego zadania uzyć sztangielek TAK ?
Ojan moge to nagrać do akceptacji .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7522 Napisanych postów 49531 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385548
...


Zmieniony przez - rutkow w dniu 2022-01-07 09:41:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131181
wycwiel
Ojan 60powt. ładnie na promie wygrywasz z mastim ze szklaneczką wina w dłoni
Czyli przemieszczamy 30kg od ud ponad głowe w tym zadaniu.
I skoro masti nie odpowiedział na moje pytanie że NIE! to znaczy że można do tego zadania uzyć sztangielek TAK ?
Ojan moge to nagrać do akceptacji .
Była tu jakaś dywagacja o sztangielkach ale wg mnie ma być użyta sztanga 30 kg - sztangielki odpadają
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

40kg w 100sekund

Następny temat

Konkurs funkcjonalny east west wg drazekm

WHEY premium