SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs funkcjonalny :East West Rally 2021-2022,zadania marzec str 76

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139496

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
Hmmmm kusi spróbować, może być ciężko gdyż mam gruby chwyt na sztandze to może pojawić się problem z chwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
To że nie było chętnego do prezentacji to mnie nie dziwi .
Masti ćwiczenie zblizone do codziennych czynności ale sam robisz je rzadko .
To zrób to ćwiczenie w pełnym czasie 5min. najlepiej w zbliżonej liczbie do 150 powt.
Bo to można zrobić tylko na jaki czas uziemi to nas od swoich treningów ?
Dobrze napisał Fighter nie każde ćwiczenie nadaje się do konkursu i o to chodzi a nie że sie nie da zrobić.

Jak wypadł konkurs grudniowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
ojan
FighterX - nie ma tu ani jednego ciężarowca ale jest tu kilka silnych osób, które mogą spróbować czegoś nowego w ich zwyczajowych treningach.
Waldemar Baszanowski mówił, że nie mógłby być kulturystą gdyż nie podoba mu się wykonywanie dużej ilości powtórzeń.
Dla takich siłaczy jak goldberg zadanie na styczeń jest jak bułka z masłem.
150 powtórzeń to cel do którego można dążyć ale jest on chyba nieosiągalny nawet dla doświadczonego ciężarowca.
Ciężar 30 kg jest dla mnie (ważącego 75 kg ) znacznym ale spróbuję jak wypadnę w tym zadaniu


Panie Janie, ćwiczenie dwubojowe jakie można byłoby zrobić w takim konkursie, to rwanie siłowe ze zwisu, które nie wymaga dużo techniki. 30kg może być dobrym ciężarem, ale nie na 150 powtórzeń. 20 powtórzeń, to będzie optymalna ilość, ale podkreślam, że osoba mająca dość duże doświadczenie w tego typu ruchach mogę powiedzieć, że 150 powtórzeń (10 serii po 15 powtórzeń, to może lepiej pokaże objętość), to zbyt dużo liczba powtórzeń żeby wykonać je poprawnie, czy nie zrobić sobie krzywdy. Utrzymanie zamka przez 150 powtórzeń graniczy z oderwaniem kciuka od ręki. Dodatkowo powodem dużego ryzyka jest:
- brak techniki, co za tym idzie powtarzalności,
- brak mobilności, aby przyjąć sztangę do odpowiedniej pozycji nad głowę,
- liczba powtórzeń, która przy tak złożonym ćwiczeniu na takim ciężarze (który wydaje się lekki) jest zabójcza.

Osobiście raz zrobiłem 75 rwań na wysoko z ziemi z 30kg i nigdy nie popełnię tego błędu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
ojan
FighterX - nie ma tu ani jednego ciężarowca ale jest tu kilka silnych osób, które mogą spróbować czegoś nowego w ich zwyczajowych treningach.
Waldemar Baszanowski mówił, że nie mógłby być kulturystą gdyż nie podoba mu się wykonywanie dużej ilości powtórzeń.
Dla takich siłaczy jak goldberg zadanie na styczeń jest jak bułka z masłem.
150 powtórzeń to cel do którego można dążyć ale jest on chyba nieosiągalny nawet dla doświadczonego ciężarowca.
Ciężar 30 kg jest dla mnie (ważącego 75 kg ) znacznym ale spróbuję jak wypadnę w tym zadaniu


Ojan ja chętnie próbuje nowych ćwiczeń, zresztą mój obecny plan treningowy polega właśnie na ciągłej zmienności, ćwiczenia są różne, w różnych konfiguracjach, na różnych ciężarach i liczbie powtórzeń. Jednak nowe ćwiczenie powinno być w miarę bezpieczne i mieć jakiś cel, poprawiać jakiś parametr, dawać jakiś bodziec. Chyba żaden kulturysta chcąc poprawić wygląd łydek czy siłę nóg nie wrzuca sobie kolejnych ciekawych ćwiczeń na klatę, chyba że nie liczy się cel a tak sobie chce pomachać bo fajne ćwiczenie. To co zaproponował Masti pozwala jedynie sprawdzić ile powtórzeń dam radę zrobić zanim rozwalę barki. I jakoś nie mam ochoty sprawdzać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728650
Fichter-zauważ,że jest tu jeszcze ogranicznik czasu : 5 minut....... :)
Spróbuj w tym czasie to zrobić-krzywda ci się nie stanie .

Ciężarowcy robią tylko po kilka ruchów-mają wytrenowany inny rodzaj mieśni.
Brak wytrzymałości siłowej,bo są specjalizowani w krótkich dynamicznych powtórzeniach.


W typowych ćw siłowych,nie dynamicznych, większość z nich nie bierze dużych ciężarów ale gdy robią dynamiczne ćwiczenia ,robią to ciężarami niedostępnymi dla siłaczy.

Nagrałem kilka programów z ciężarowcami,kulturystami,strongmenami-widać jak sobie tam każdy radził i czym się różnią ich mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
masti
Problemy,same problemy,znów się zaczyna :)

Zaraz przypominaja mnie się stare konkursy,gdzie było do zrobienia z gryfem 100 przysiadów,czy wyciśnięć-też wybuchła taka panika :)
A potem okazało sie ,że każdy to spokojnie zrobił



Małe sprostowanie. Spokojnie 100 przysiadów z obciążeniem 20kg w czasie 200 sekund to tylko Tibes zrobił. Mi zabrakło trzech sekund by zmieścić się w czasie, a pozostałym uczestnikom zabrakło ... przysiadów???






When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
masti
Fichter-zauważ,że jest tu jeszcze ogranicznik czasu : 5 minut....... :)
Spróbuj w tym czasie to zrobić-krzywda ci się nie stanie .

Ciężarowcy robią tylko po kilka ruchów-mają wytrenowany inny rodzaj mieśni.
Brak wytrzymałości siłowej,bo są specjalizowani w krótkich dynamicznych powtórzeniach.


W typowych ćw siłowych,nie dynamicznych, większość z nich nie bierze dużych ciężarów ale gdy robią dynamiczne ćwiczenia ,robią to ciężarami niedostępnymi dla siłaczy.

Nagrałem kilka programów z ciężarowcami,kulturystami,strongmenami-widać jak sobie tam każdy radził i czym się różnią ich mięśnie.




Wykonywałeś kiedyś przez 5 minut jedno ćwiczenie bez przerwy, które jest bardzo złożone technicznie? Ja robiłem.
Przy dużym zmęczeniu zdecydowanie łatwiej o kontuzję zwłaszcza, że spuszczasz sztangę do zwisu, a nie na ziemię. Przy opuszczeniu do zwisu mogą pójść mięśnie czworoboczne, jak i czworoboczne lędźwi, pójść kręgosłup lędźwiowy, mięśnie obłe czy najszersze. Dodatkowo mogą pójść barki przy przyjmowaniu sztangi, czy chociażby przedramiona od trzymania zamka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30536 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130960
FighterX - to prawda, że przy 5 minutach wszystko może pójść tzn. wszystkie mięśnie mogą stracić swoją siłę i wytrzymałość. Myślę, że każdy wie kiedy może dalej kontynuować. Z każdą minutą mięsień jest bardziej rozgrzany a ciężar nie st taki duży aby doszło do urazu - najwyżej będą mięśnie bolały nienawykłe do takiej ilości powtórzeń.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Ha ha bólu mięśni to tu raczej nikt sie nie obawia
Ja np. boję się o swoje lędzwie i staw barkowy .
A wysiłki ciągiem przez 5min. i więcej to moja codzienność .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

40kg w 100sekund

Następny temat

Konkurs funkcjonalny east west wg drazekm

WHEY premium