SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs funkcjonalny :East West Rally 2021-2022,zadania marzec str 76

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 140021

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
ojan
drazekm
ojan
wycwiel - jeśli ktoś nie zrobi 150 pociągnięć to nie zalicza tego zadania




Zmieniony przez - ojan w dniu 2022-01-21 16:15:27

Zdaje się w regułach było dążenie do 150 powtórzeń w 5 minut, a co jeżeli nie zdąży tyle zrobić w tym czasie ?
Dobrze napisałeś "zdaje się" gdyż prawda jest taka:
Widze,że nikt nie wie,jakie są zadania-rozmyło się wszystko w gadaniu gdzieś koło strony 12,13
1. Próba na ergometrze 150 powtórzeń w 5 minut-liczy się osiagniety dystans.
Opór ustawiony na 10.


Nic się nie rozmyło skoro "liczy się osiągnięty dystans" niema znaczenia czy będzie mniej niz 150 powtórzeń i czy czas 5 minut będzie wykorzystany

Wpisy dotyczące ergometru i rwania są takie same 150 powtórzeń w 5 minut i jeżeli zalicza się w rwaniu mniej powtórzeń to to samo liczy się ergometru czyż nie tak ?

Zmieniony przez - drazekm w dniu 2022-01-23 14:50:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Dobra niech będzie 150 ale to trochę bez sensu skoro liczy się przepłynięty dystans.
Pytałem sie o ilośc powtórzeń bo dłuższe pociągnięcie lepiej nabija metry i mozna mniejszą ilością powt. uzyskac większą odległość niż przy 150 krótszych ( żeby się zmieścić w 5min.).
To chyba tak powinno byc zapisane - liczy się uzyskana odległość po wykonaniu 150 powtórzeń w max czasie 5min.
No nieważne ergometr dotarł spowrotem na miejsce będziem działać .
Masti ale nasza "ustawka " to chyba tylko metry w 5min. czy też życzysz sobie 150 powt. bo nie wiem czy mam sie dwa razy nagrywac ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
drazekm - możesz kręcić jak chcesz!
Zadanie pierwsze to wykonanie 150 pociągnięć i na to jest czas 5 minut.
Zadanie drugie to rwanie w trybie 150 powtórzeń w czasie nie dłuższym niż 5 minut.

wycwiel - spręż się bo masti 4 razy w tygodniu ma ergometr do dyspozycji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
ojan
drazekm - możesz kręcić jak chcesz!


Nic nie kręcę tylko próbuje logicznie wyjaśnić a co zrobisz jak ktoś przyjmie takie tempo że nie zdąży zrobić 150 x w 5 minut bądź się tak "spompuje " że będzie musiał skończyć przed wykonaniem ilości i upływem czasu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
Pewnie nie zaliczy próby tak wynika z tego co pisze ojan .
Czyli do oceny poszczególnych ćwiczeń jest podejście osobne
Ciekawe jak kolejne zadania będą oceniane

Ojan dobrze że jest zima bo by się chłop przegrzał


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2022-01-23 16:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
wycwiel
Pewnie nie zaliczy próby tak wynika z tego co pisze ojan .
Czyli do oceny poszczególnych ćwiczeń jest podejście osobne

Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2022-01-23 16:00:23

Nie zazdroszczę startującym skoro ocena ćwiczeń jest wg widzimisię moderatora :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
drazekm
wycwiel
Pewnie nie zaliczy próby tak wynika z tego co pisze ojan .
Czyli do oceny poszczególnych ćwiczeń jest podejście osobne


Zmieniony przez - wycwiel w dniu 2022-01-23 16:00:23

Nie zazdroszczę startującym skoro ocena ćwiczeń jest wg widzimisię moderatora :)



Z tego co pamiętam to zawsze tak było tylko w naszych konkursach były jasne zasady od początku
Ja już więcej prób robić nie będę, za tydzień mam zawody więc skupiam się na innym celu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Wycwiel jeżeli dojdzie do takiego absurdu czego Ci nie życzę to teoretycznie mając 149 powtórzeń i dłuższy "przepłynięty" dystans przegrasz, gorzej zostaniesz zdyskwalifikowany :)
No to może zdyskwalifikujemy sprintera na 100 m bo nie zrobił na tym dystansie 50 susów tylko 49 chociaż ustanowił rekord świata :)
Właśnie sobie poraz kolejny uświadamiam miedzy innymi dlaczego coraz rzadziej zabieram tu głos w dyskusji.


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2022-01-23 16:49:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
dobre !
No raczej wyszło to tak sobie ale jak ma być 150 powt. to będzie
Ja bym zrobił dwa w jednym rwanie na ergowiośle na odległość ( taki żarcik )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10074 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Kebul-ale o kogo dokładnie chodzi?
Marek Wojciechowski jest trenerem chłopaków,ja tez wtedy nagrywałem ten film o konkursie.

Jakoś wtedy startujacy nie mieli problemu.

Markowi juz tak głowe zawracam tymi próbami,ale obejrzał i powiedział swoja opinię.

Z braćmi Dach nie mam za bardzo kontaktu,pewnie by jeszcze raz mi to nagrali od kolan.

Tak ,już nawiasem mówiąc,zadania prezentowałem kilku osobom ćwiczącym tutaj,i pytałem się dokładnie,czy wszystko jest tu zrozumiałe i jasne.

Notabene -zawsze zadania ,które daję na forum,testuje na kolegach,na sobie,i pytam się osób,które mają wiedzę w danym temacie.

Poza tym-chyba fajnie jest przeczytać opinie zawodowych trenerów podnoszenia cieżarów-tak mi się wydawało.
Ale chyba jednak się to nie spodobało.
Podobnie przekonałem fizjoterapeutę by rzucił okiem na to rwanie siłowe.
Nie bardzo chyba Was to zainteresowało,pewnie zaważyło kogoś sformułowanie,że to jakiś mój fizjoterapeuta(czyli wychodzi,że jakiś wadliwy? )
A ja sobie po prostu zadałem trochę trudu,by ktoś z tej profesji wypowiedział swoja opinie.



Drazekm-uważam ,że to o tym widzimisie-jest po prostu niesprawiedliwe i nie ma do tego zadnych podstaw-zasady są takie same od początku.


Wycwiel- 14 styczeń dawno minął i nie ma twojego zadania na ergometrze.
A rwanie siłowe zrobiłeś prezentacyjnie a nie konkursowo.
Zresztą ergonometr podobnie.
Rozumiem,że to twój dalszy ciag kontestacji i konkursu i moderatorów :)

Co do ergometru-są dla uatrakcyjnienia naszej zabawy dwa ograniczenia:

-150 powtórzeń
-czas na wykonanie próby 5 minut

Wytłumaczyłem też ,że wynik się liczy w 5 minucie-ani sekundy dłużej-wydawało mnie się to zrozumiałe samo przez się .

Skąd te czasy się wzięły jeszcze raz przypominam : tak wyszło na mojej próbie na promie-150 pociagnieć w czasie 5 minut (dokładnie było 4:57 ale zaokragliłem)


Przecież juz mieliśmy konkursy typu zrób 100 pompek w 200 sekund,100 przysiadów w 200 sekund i wszyscy wtedy to rozumieli bez żadnych watpliwości.

Na luty bedzie jeszcze fajniejsze zadanie(dziś próbowałem i ledwo chodzę :) )

Bedą 3 ograniczenia :
-150 powtórzeń
-5 minut
108 metrów

Mam nadzieję ,że juz wszystko jasne i oczywiste.

A co tam u naszym mistrzów bicepsów-wystartujecie wreszcie?

Goldberg i brat oraz Trójkąt ?

Casaya-też na ciebie licze,że zawalczysz .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

40kg w 100sekund

Następny temat

Konkurs funkcjonalny east west wg drazekm

WHEY premium