Jennifer i Lucy West to sportowe siostry pochodzące z Anglii. "The West Twins", bo tak nazwały swój profil na Instagramie, zaistniały w social mediach już w 2010 roku. Obserwatorzy pokochali je ze względu na ich szczery i luźny styl, a także hasła motywacyjne skierowane do kobiet i matek pozostających w domu. West Twins bardzo szybko zdobyły popularność w mediach społecznościowych. Siostry, co nie trudno zauważyć, mają godne pozazdroszczenia ciała, ale nie zawsze tak było. Wcześniej nie były zadowolone ze swojej sylwetki i próbowały wielu diet, aby schudnąć. Wiedziały, że muszą spróbować czegoś innego...

Lucy jako pierwsza zainteresowała się podnoszeniem ciężarów. Po jakimś czasie obie uświadomiły sobie, że siłownia jest jedynym miejscem, w którym ukształtują piękne i jędrne pośladki oraz smukłe ramiona, o których marzyły. Lucy postawiła sobie pierwszy cel - zawody w kategorii bikini fitness w 2014 roku. Ciężko zasuwała na treningach, ponieważ nie chciała wyglądać źle i zawstydzić się na scenie. Nie było tak źle, bo zajęła 3 miejsce, a jej siostra natychmiast zapragnęła również wystąpić w zawodach. Jennifer zaczęła więc przygotowania wspólnie z Lucy. Teraz obie startują w zawodach federacji PCA.

The West Twins trenują bardzo ciężko, wykonując treningi siłowy, jak i cardio. Preferują trening dzielony na partie mięśniowe, tzw. “split”. Siostry również uważają, że nie należy zapominać o cardio, które według nich pozwala uniknąć odkładania zbędnej tkanki tłuszczowej. Ich sesje treningowe obejmują 20 minut treningu interwałowego o wysokiej intensywności, który często wymaga krótkich sprintów w celu podniesienia rytmu serca i pracy mięśni nóg.

The West Twins odżywiają się zdrowo, opierając się na produktach lokalnych i ekologicznych. W ich diecie znajdują się płatki owsiane, koktajle białkowe, duża ilość ryb, warzyw i owoców. Często przygotowują też fit desery, wierząc, że ich jedzenie może być zarówno pożywne, jak i smaczne. Dziewczyny mówią, że zależy im na tym, by pokazywać pozytywną stronę fitnessu, skupiając się na prawdziwym obrazie swoich ciał i stylu życia. W przeciwieństwie do innych osób z branży, którzy poprawiają zdjęcia i wstawiają nienaganne, docięte sylwetki przez cały rok. Nam siostry bardzo się podobają! Widać, że są zaangażowane w swoją pracę, zarażają pozytywną energią i motywują innych. Koniecznie zajrzyjcie na ich profil na Instagramie.