SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs funkcjonalny :East West Rally 2021-2022,zadania marzec str 76

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8079 Napisanych postów 28576 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 718661
Nowy pomysł,nowe podejście do treningu,nowe wyzwanie i Nowe Mozliwości -czyli

Konkurs Funkcjonalny East West Rally

Finał odbedzie się w kwietniu,stąd mamy 4 miesiące na przygotownie sie i zrobienie formy.

Będą zatem 4 etapy przygotowań,po jednym na każdy miesiąc.

Kolejne info i zadanie na ten miesiąc wkrótce.

W konkursie może uczestniczyć każdy,należy tu sie wpisać oraz założyć temat :

Konkurs Funkcjonalny East West wg ..........(tu nick uczestnika )

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10725 Napisanych postów 18085 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 582226
Akurat w tym biegu nie biorę udziału. Ale w sierpniu mam bieg o podobnym dystansie i wysokości (60km i ponad 3000m), tyle że limit to 13h, więc o dwie godziny więcej. Biegi górskie są fajne własnej dlatego, że są trudne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10715 Napisanych postów 28615 Wiek 73 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1114839
W niecałe 6 minut wydawało mi się, że obróciłeś ziemię wokół a to było przeciąganie promu? zz
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8079 Napisanych postów 28576 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 718661
Ojan-też to zrobisz-tak ,czy inaczej :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Prygotowania naturalnie podzielimy na 4 miesiące.
Bedziemy po kolei wzmacniać dane partie mieśni pracujące przy tym zadaniu oraz mieśnie pośrednio współpracujące.

Na pierwszy etap,pójdzie gripa od której bardzo dużo zależy-czyli całe mieśnie pleców.

Dlatego dawniejsi siłacze tym mieśniom poświecali tyle uwagi,bo nie dość ,że decydują o całej sile to są jak najbardziej funkcjonalne przy czynnościach fizycznych w pracy i w życiu codziennym.

Jutro wrzucę zadanie na grudzień -bedzie co robić :)

Zmieniony przez - masti w dniu 2021-12-05 21:32:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Pewnie uwazni konkursowicze policzyli ile ruchów wykonałem podczas przeprawy-jest to w tym programie treningowym bardzo istotne.

Inne parametry,które też mają znaczenie

:

-długość przeprawy 108 metrów
-ciężar promu 500 kg
-czas przeprawy 4 :57 sek,dla potrzeb konkursu i zadań zaokrąglamy to do 5 minut,czyli 300 sekund

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Plan na przygotownie formy na East West Rally,który odbedzie się w kwietniu.
Dokładna data jeszcze w ustaleniu.

Miesiąc grudzień:

Praca nad siłą i wytrzymałością mieśni grzbietu-najszersze kapturowe,prostowniki,obłe i sąsiadujące mniejsze grupy.

Przy tym wysiłku funkcjonalnym,jakim jest ciagniecie liny-to jedna z najważniejszych grup mięśni.

By zrobić forme pod to głowne zadanie-bedzie trenować kolejne grupy w tym systemie ilościowo czasowym,by organizm sie wytrenował w tym zakresie.

Tak trenować?
Wystarczy ,jak w geudniu dodacie do swojego normalnego treningu ćwiczenie sprawdzające na miesiąc grudzień.

Oczywiście najlepsze wyniki ,jak zawsze zostaną nagrodzone suplementami naszego sponsora Iron Horse

Ćwiczenie sprawdzające na grudzień

1.pompki w średnim rozstawie rąk
+
podciaganie hantli w pozycji pompki(wiosłowanie w podporze)

Wykonujemy to w nastepujacy sposób :

najpierw robimy pompki mając w dłoniach hantle-od was zależy ile zrobicie-dobierzcie taka ilość,by zrobić tyle samo powtórzeń w drugim ćwiczeniu,które robimy zaraz po pompkach(super seria)

Przykład-wykonujemy 10 pompek i zaraz wykonujemy dziesięć podciagnieć -raz jedną po 5 ,raz drugą po 5 (na zmianę,czyli łącznie wyjdzie 10 powtórzeń (5na prawa + 5 na lewą)
Odpoczywamy i robimy kolejna serię.
Może być zmieniona liczba powtórzeń.

Ważne-ilośc powtórzeń w pompkach i podciaganiach musi być w jednej superserii taka sama-inaczej seria jest nie zaliczona.

Cała zabawa polega na tym by zrobić 150 pompek + 150 podciagniec w podporze w czasie 5 minut.
Albo uzyskać wynik najbardziej do tego zbliżony .

Hantle min 5kg,oczywiście ciężar zwiekszamy,jak się forma poprawi.
Ciężar dobieramy do swoich możliwości

-

Zmieniony przez - masti w dniu 2021-12-06 21:17:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10715 Napisanych postów 28615 Wiek 73 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1114839
Wydaje się to być bardzo trudne!
300 sekund na 300 powtórzeń - masakra!
Nie mam takich sztangielek! - może być mniej niż 5 kg?
Myślę, że przy tym zadaniu to i wycwiel i iti nie daliby rady

W sumie to ciekawe zadanie! Potrzebna wytrzymałość mięśniowa i kondycja!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5867 Napisanych postów 10944 Wiek 63 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 83719
No i masz rację w 5min. przy pełnych ( poprawnych ) pompkach tego się nie da zrobić ale są jeszcze pompki mastiego
I wtedy to łatwizna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
wycwiel
No i masz rację w 5min. przy pełnych ( poprawnych ) pompkach tego się nie da zrobić ale są jeszcze pompki mastiego
I wtedy to łatwizna
Pokażesz tę łatwiznę przy takim wykonaniu? tam są też wiosłowania jednorącz przy których trzeba odpowiednią koordynacją euchuwą! Sam jestem ciekaw czy się utrzymam z sztangielką 2kg (takie mam hantle).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5867 Napisanych postów 10944 Wiek 63 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 83719
Ojan na pokaz możesz liczyć
Wiem że do pompek dochodzi unoszenie sztangielek .Napisałem o pompkach bo wiem ile czasu się robi 150 pełnych pompek.
Wiem tez jaką oszczędność czasu dają półruchy .Ilość 150 to spoko cyfra do wykonania na raz bo o takim wykonaniu myslałem nie o seriach i traceniu czasu na przerwy.
Skoro znowu nie ma opisanej pozycji ( domyslam sie że wymagany jest plank ale czy napewno ) ani zakresu ruchu ( przy pompkach i unoszeniu) to poproszę o pokaz ( filmik) . No i tak przy okazji to kto wygrywa ten kto wykona szybciej 150/150 a może wykona unoszenie z większym ciężarem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10725 Napisanych postów 18085 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 582226
A jakieś ułatwienia dla kobiet są? Bo 150 pompek to tylko chyba Tsu mogłaby zrobić. Dla przeciętnej kobiety niewykonalne.

Ojan akurat to wiosłowanie z mojej perspektywy to łatwiejsza część planu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
nutloveb