SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
Bruce111 ale mnie nastraszyłeś.Teraz będę cały czas oglądała tą nogę.Czy jak ta zakrzepica robi się to zawsze występuje stan podgorączkowy?Ja już dzisiaj mam normalną temperaturę 36,7.Chodzić jeszcze nie mogę.Jak leżę to jest ok,ale jak wstanę to czuję jakby te kolano raptownie robiło się ogromne.Jak leżę na łóżku to nie jestem w stanie podnieść tej nogi nawet na pare cm do góry,najwidoczniej mam takie słabe mięśnia,albo już wcale ich nie mam,pewnie przez to ,że 1,5 miesiąca przed zabiegiem już wcale nie chodziłam ,nie mogłam stanąć na tą nogę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Megi mialas poltora miesiaca blokade?

Bruce wszystkich tutaj straszy. Zostaw czlowieku swoje niektore teorie dla siebie.

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1033
Kurde w 9 tyg po rekonstrukcji macie prawie maxymalny wyprost? Ja jestem 10 tyg i mam jakies 150-160* i wyprost taki jak przed operacja czyli minimalny przeprost troche mniejszy niz w zdrowym. Jak wy cwiczycie ze tak szybko to osiagacie? xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
braiquinMnie też straszono, ale to lekarze a nie koledzy z forum. Musiałem też czekać żeby obejrzał moją nogę naczyniowiec. Brata po pierwszej rehabilitacji tak łydka bolała, że nie mógł spać, chodzić. Był 2razy w szpitalu, robili mu badania krwi i czegoś miał więcej czego też czasami jest więcej przez operację, a le MOŻE też oznaczać zakrzepice krwi. Najbardziej prawdopodobne jest przeciążenie mięśnia, ale NIE wykluczał zakrzepicy. Na szczęście po paru dniach przestała boleć, mimo to jeszcze zostanie przebadany przez naczyniowca.
braiquin nie chcę się kłócić bo forum jest od dyskusji.
Przedstawiłem Tobie 2przypadki gdzie LEKARZE NIE wykluczali/ją zakrzepicy/zatorów w żyłach głębokich kończyny dolnej. Wiem że prawdopodobieństwo jest dużo mniejsze niż 1% ale JEST. Pamiętamy chyba co się niestety może stać przez zakrzep (Kamila Skolimowska )

Megi55Nie miałem zamiaru Ciebie nastraszyć. Siniaki i krwiaki po operacji kolan to (prawie)normalność. Pamiętaj że jakby coś się złego działo/coś niepokoiło to możesz jechać na SOR i jakiś ortopeda zawsze Cie obejrzy i wytłumaczy/uspokoi, zrobi badanie krwi. Ruszaj stopą przód/tył to wspomaga krążenie i przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów(mi tak lekarze kazali robić jak miałem już krwiaka)

rem1xDziwne że lekarz nic więcej nie mówił o tej rzepce, może jak będziesz miał kontrolę u niego to zapytaj. Na pewno pomoże odpowiednia rehabilitacja i suplementy na kolano. A o resztę pytaj ortopedę, ewentualnie innego.

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Megi55 ten ból przy zmianie położenia nogi to normalne, pomimo bólu pospaceruj po domu,ruszaj leżąc stopą, to + zastrzyki, zapobiega zakrzepicy i z czasem kolano będzie mniej boleć.Wychodzące siniaki przynajmniej po rekonstrukcji acl tez są normą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Soltys88
"o co chodzi z tym powrotem?"

Chodzi o to,że po listopadowej rekonstrukcji już w maju grałem , nawet w meczach.
Odpuszczałem sytuacje stykowe , a pod koniec lipca okazało się , że nie mam przeszczepu więzadła , lekarz Piontek stwierdził że znikło nie wiadomo dlaczego i kiedy.
Jednak dalej wierzę w powrót do piłki, do trzech razy sztuka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1549
Tesyo - większość ludzi ma 150 stopni, niektórzy 160. Coś nie tak z Twoimi pomiarami. U mnie doszo do ok. 140. 15 stopni na tydzień to najlepsze tempo do rehabilitacji acl.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1802
czyli co,nikt nie wie gdzie moge zrobic rehabilitacje we wrocku?:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Bruce, jezeli chodzi o mnie to jedynym problemem po reko byla cieknaca rana. Zdrapalem strupa zabrudzilem, zrobil sie przez to krwiak i mam rozlazla blizne. Nie wiem jak to jest z zylami mi lekarze na ten temat nic nie mowili. Wiem tylko jedno, ze rekonstrukcje robi sie po to aby wrocic do sportu. Bo jezeli nie chce sie uprawiac sportu to nie ma sensu meczyc sie z niestety bardzo ciezka rehabilitacja.

Ja juz prawie, prawie dosiegam pieta posladka :)

Jakie cwiczenia polecacie na 12 tyg. od rekonstrukcji ACL'a?
W poniedzialek ide do mojego fizjoterapeuty po nowy zestaw cwiczen. Do tego rower juz normalny, lekki trucht i nie wiem czy juz silownia.
DORADZCIE !!

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
przede wszystkim zacznij biegac/truchtac, to chyba najlepsze cwiczenie na ogolna stabilnosc kolana...dalej, wykroki! swietnie wzmacniaja dupe i miesnie kulszowo-goleniowe, przysiady wiadomo...i jak najwiecej na czucie glebokie!
podazajac za artykulem: "Jazda na rowerze, bieganie na równym terenie, bieganie po dużej ósemce, ćwiczenia na batucie, przysiady z obciążeniem (i na niestabilnym podłożu), wypady z obciążeniem, wypady z przyklękiem z obciążeniem, chodzenie po schodach z różną prędkością, ćwiczenia na siłowni, suwnica, atlas – wszystkie grupy mięśniowe na różnych przyrządach."



itp
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium