SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
inrain ćwiczenia izometryczne to podstawa a po nich żel z zamrażalki. Kompresy co 2-3 godziny.Rusz się trochę nie leniu**** bo mięśnia bardziej padną bardziej głównie 4głowy a ciężko go jest odbudować.Zastrzyki przeciwzakrzepowe oczywiście sobie robisz?????????????? bo to jest ważne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
deisy63

Dzieki za rade, pomogło. Bylem wlasnie na 15-minutowym spacerze i wielka ulga.

moniaiadi

Zaczynam juz chodzic. Izometrie robie, ale 4-glowy od operacji jest strsznie oslabiony. Zastrzyki robie oczywiscie, ale momemnatmi wyczczuwam klucie w sercu, nie wiem czy to spowodowane tym lekiem (Clexane) czy wynik zewnatrzoponowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Duzo latwiej odrobic 4glowy niz 2 glowy

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
inrain ROBIENIE SOBIE ZASTRZYKÓW NIE NALEŻY DO PRZYJEMNOŚCI A WIĘC MOŻE CIĘ ZAKUĆ SERDUCHO ZE STRACHU ŻE COS NIE TAK ZROBISZ, ALE CHYBA TO KAŻDY MA, JA TEŻ MIAŁAM STRESA PRZED KAŻDYM ZASTRZYKIEM
Chodzić trzeba jak najwięcej

Zmieniony przez - moniaiadi w dniu 2010-03-31 22:20:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
deisy63
Niestety u mnie się tez przestały wyświetlać, nie wiem o co chodzi.
Wklejam ci link do innego artykułu, może ten się przyda.
http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_issue_1/acclin_5_11_pasierb_86-100.pdf

braiquin
Zgadzam się z tobą w 100% w 5 miesiącu od rekonstrukcji badania na maszynach pokazały że najsłabszy mam dwugłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
CZesc. Dzis mija 9 dzien. Za rada ludzi z forum, zaczalem wiecej chodzic, ale bol nadal jest tragiczny. Jutro mam sciagnicie szwów. Mam kilka pytan, jesli kto moze odpowiedziec na nie, bede wdzieczny.

-Czy moge "chodzic" o kulach bez ortezy? (9 dzien)
-Czy moge juz cwiczyc miesnie łydki? (zaczepiam gume o noge i ciagne stopą)?
-Cwicze miesnie goleniowo-kulszowe i przy podnoszeniu konczyny najpierw podnosi sie udo, pozniej podudzie, co robic by temu zapobiec?

9 doba




Zmieniony przez - inrain w dniu 2010-04-01 16:01:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 238
9 dzień po operacji...
Ortezę stosuje się nawet do 8 tygodni, a na noc do snu najlepiej ją zakładać do 12 tygodnia.
Proponuję darować sobie to ćwiczenia na łydkę.
Możesz obecnie ćwiczyć wyłącznie w łańcuchach zamkniętych, tj. gdy stopa ma oparcie, np. na ścianie albo na podłożu.
Połóż się na plecach i jeździj stopą, po podłożu, od wyprostu aż do granicy zgięcia.
To samo na ścianie leżysz na plecach tyłem - podnosisz stopę chorą nogą zdrową aż do wyprostu, stopa chora opiera się na ścianie i pozwalasz jej zjeżdżać w dół aż do granicy zgięcia, aczkolwiek powinieneś zacząć od szyny, ale szyna będzie osiągalna tylko w przychodni rehabilitacyjnej.
Poza tym ćwicz przywodziciele - piłka niedopompowana między uda tuż za kolana, leżysz na plecach, nogi ugięte w kolanach stopy równolegle i zgniatasz tą piłkę udami.
Przeczytaj ten artykuł z linka co jest wyżej podany - koniecznie jeśli nie jesteś pod kontrolą terapeuty. Zresztą i tak warto.
Ogólnie teraz jest za wcześnie i niewiele Ci wolno.
Pamiętaj że granicą zawsze ma być ból.
Miałeś rekonstrukcję artoskopowo ? Czy metoda otwartą ? Bo jakoś nie widzę nacięcia z tej strony po artroskopii...
Idź jak najszybciej do jakiegoś dobrego rehabilitanta.
Ten mechanizm opisany przez ciebie w 3 pytaniu wynika najprawdopodobniej z tego że przeszczep był pobierany z więzadła rzepki i cała oś - czworogłowy, rzepka, piszczel nie działa jeszcze prawidłowo.

Pokrak10

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
Dzieki za rady. Zaraz zabieram sie za cwiczenia.

To byla metoda otwarta, bo mam naciecie pod kolanem na jakies 4 cm i dwa strupy na kolanie po drenach. Jelsi chodzi o rehabilitacje, to porblem w tym, ze wizyte kontrolna mam za 25 dni. Wtedy lekarz prowadzacy skieruje mnie na rehabilitacje. Chcailem zalatwic sobie skierowanie od ortopedy, ktory rozpoznal uraz, ale on jest dopiero po 7 kwietnia, takze wszedzie pod górke. Chcialem isc prywatnie, ale wszedzie pytaja o skeirowanie, bo chyba sie boja podjac jakies samodzielne dzialania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
inrain....to idź do chirurga po skierowanie na krio pole magnetyczne i ćwiczenia, ja tak robiłam, tylko weź ze sobą wypis ze szpitala

Zmieniony przez - moniaiadi w dniu 2010-04-02 14:21:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
no i jestem po ;> gowno wyszło z mojego larsa pcla i plc bo się okazało ,ze nie mam ACLA od XXXX lat ;/ (robilem MC siady 200kg+ kopałem przewracałem się i nigdy nic się nie działo z kolaniem az do uszkodzenia łąkotki (2%) no i zrobili mi reko ACLa normlanie (fajne były miny lekarzy :>) w 1 dzien miałem już przeprost (naturalnie mam przerosty) po 2 dniach kąt 90* i tak mam mieć ustawiona ortezę ogólnie 0 bólu siniaków itp... no tyle chcialem napisać bo na ACLa nie bylem przygotowany i jestem w szoku trochę jak i lekarze którzy robili mi reko (az 3) bo PCLe i PLC larsem są dosyć rzadkie się chłopaki zdziwili :>

szybkie pytanko: po ilu tyg chodziliście bez kul i stawaliście z całą siłą na operowana noge ?

Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-04-02 18:25:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium