SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504309

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 79
Na rehabilitację chodzę do ośrodka AMITIS w Gdańsku na AWFiS.

Jeśli chodzi o doktora Pawlaka to dokładnie tak samo nie słyszałem o nim jakiejkolwiek złej opinii. Wiem, że operował wielu sportowców i paru moich kumpli i wszyscy wrócili do sportu, trenują i grają na pełnych obrotach i jest wszystko w porządku. Moim zdaniem bardzo dobry i ceniony fachowiec, jak pisałem wcześniej profesjonalista od A do Z :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 376 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6024
AMITIS? no to chyba musieliśmy się tam spotkać przynajmniej raz ;)
1

suchar

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Showcase
Reko w Legionowie w klinice Mediq, a lekarz Tomek Kozieł, metoda normalna. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Ogolnie z PCL to ciezka sprawa jest. Malo kto chyba podejmuje sie tego zabiegu.


Musisz poczekac na wypowiedzi LARS_ACL, moze w jego sprawie juz cos sie wyjasnilo.
Mial robione metoda LARS acl'a a jak sie pozniej okazalo kolano bylo niestabilne z powodu PCL'a. Ostatnio raczej sie nie odzywa i nie wiem czy robil rekonstrukcje czy tez nie. Jesli tak to pewnie wybral bardzo dobry szpital i moglby podzielic sie z Toba informacjami.

Ja mialem tego pecha, ze osobno robiona artro i reko. Podczas artro wycieli mi kikuty ACL'a i nie bylo mozliwosci zrobienia LARS'em. Gdy pakowalem sie juz do domu przyszedl do mnie moj lekarz i powiedzial, ze zrobilby mi LARS'em gdyby nie to, ze w szpitalu gdzie robili mi artro nie usuneli mi kikutow :DDDD

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
LARS jest kuszący, ale lekarz powiedział, że to mało sprawdzona metoda i zamieszał mi w głowie.
braiquin, a Ty miałeś na NFZ reko?

Zmieniony przez - Gita w dniu 2010-02-13 10:44:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Tak na NFZ. Ale na Lutyckiej od czasu do czasu stosuja LARS'a i nic za to sie nie placi - naprawde bardzo rzadko.

Czy ja wiem czy nie sprawdzona.. Juz prawie 20 lat tym robia. Nie wiem jak wyglada statystyka ponownych zerwan. Choc wiem, ze trudniej to zerwac niz klasycznie robione. Tylko jest pewien problem. Rozmawialem z lekarzem o LARS'ie i powiedzial tak jezeli dojdzie do skrecenia gdzie powinno sie zerwac a sie nie zerwie to wyrwie sruby i zrobi masakre w kolanie....

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
No to stawiam na Lutycką, będę w poniedziałek dzwonić. Może doktorek mi zciemnił, bo sam nie robi LARS, a wiadomo każda sójka swój ogonek chcwali.
Co do Lars jeszcze, no własnie nie zrywa się, ale możliwa jest jeszcze większa masakra. No i jak się człowiek nie odwróci plecy zawsze z tyłu :)

Zmieniony przez - Gita w dniu 2010-02-13 11:10:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9339
Widze sporo osób z Trójmiasta. AMITIS-też się czasami tam krece
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1020 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43903
ile na lutyckiej ludzie czekają na reko z NFZ ? zwykła ?
ja mam PCLa ale mam luz w kolanie bo był naderwany i caly czas problemy przez to wiec mysle nad larsem bo rok reha to troche dlugo jak dla mnie

z ta masakra w kolanie po larsie to bez przesady chyba nikt normalny nie wróci do sportu bez reha i dobrze zbudowanej nogi (siłowo)


Zmieniony przez - Showcase w dniu 2010-02-13 15:57:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
"No i jak się człowiek nie odwróci plecy zawsze z tyłu :)" Co to znaczy?:D

Czeka sie okolo 1 msc, mnie chcieli brac z miejsca. Tam mlodych ludzi traktuja inaczej. Nie jak w innych szpitalach gdzie kazdy jest rowny.

Ale to nie chodzi czy zbudujesz sobie mase miesniowa czy nie. Jezeli ma Ci sie skrecic to sie skreci. A jezeli lars sie nie zrywa to wyrwie Ci srubki i masakra wtedy w stawie.. Jezeli uwazasz ze jak odbudujesz miesnie to Ci sie nie skreci to czemu skrecilo Ci sie jak byles w pelni zdrow :)

Memento mori..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium