SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
Witam wszystkich!
jestem tu nowa i mam kilka pytań. liczę że mi pomożecie :)
jestem dokładnie 3 tygodnie po artroskopi kolana. miałam konflikt rzepokowo-udowy i chondromoracje. uwolnili mi rzepkę i wycieli część fałdu. po zabiegu nie miałam żadnych komplikacji jedynie tętnica mi pękła i mi ją szyli. w zasadzie kule odstawiłam 3 dnia po zabiegu. teraz mija drugi tydzień rehabilitacji (dwa razy w tygodniu jeżdżę do kliniki). generalnie to chodzę w miarę normalnie, tzn trochę kuleję i mam zgięcie około 105*. jedynie nie mogę schodzić ze schodów, kucać i skakać czy biegać. kolano jednak czasem boli, szczególnie na dole pod rzepką. mam jeszcze sińce i opuchnięte jest całe. bardzo mi zalezy na szybkim uruchomieniu nogi ale nie wiem czy nie za szybko to wszystko przebiega. nie chcę sobie zaszkodzić.

udało mi się załatwić dodatkowe zabiegi bezpłatne. mogę je zacząć od najbliższego poniedziałku. myślicie że 4 dni pod rząd rehabilitacji w ciągu tygodnia to za dużo i mogę przeciążyć kolano? do kiedy powinno się stosować tapeing?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64
O wlasnie, ja mam jeszcze wartosciowe pytanie.
Uczęszczam do ZSZ (Zawodowka) mam praktyki szkolne, nie płatne, nie są u prywaciarza, tylko na kopalni w miejscu gdzie szkoli się górników, Jeżeli rehabilitacja trwa 6 miesięcy, to prawdopodobnie będe udupiony przez ten czas, a bez praktyki, moge się pożegnać ze szkołą. Bo żeby podejść do Egzaminu trzeba chodzic na praktyki.
Czy mam racje :P?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1070
a mając operację, wypis ze szpitala i zwolnienie lekarskie nie będziesz mógł jakoś odrobić tych praktyk? przecież to wypadek losowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64
Egzamin pod koniec Czerwca, początek maja koneic szkoły i praktyk.
Ja wyleczył bym sie koło Marca. nie chodzi tu o obecnosci, ale o samo to ze w 1/2 misiąca nie naucze się wszystkiego :P, musze sie dowiedziec jak to w szkole wyglada...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
Witam,

Dawno mnie tutaj nie było ponieważ wylądowałem na tydzień w szpitalu. Cały czas miałem stan podgorączkowy, na drugą noc spuchnięte udo zniknęło, ale to co w nim było spłynęło do łydki i pojawił się krwiak. Przez prawie cały dzień nie chodziłem - bolało, zwłaszcza że orteza dociskała krwiaka. W ten dzień miałem kontrolę w poradni ortopedycznej, pech chciał że czekałem prawie 3godziny w kolejce, oczywiście siedziałem. Noga bardzo spuchła, dostałem boleści i gorączki - od razu wzięli mnie na odział. W sumie leżałem tydzień, mieli różne koncepcje co ze mną zrobić, na szczęście niczego nie robili - podawali tylko antybiotyki.Stan podgorączkowy w końcu minął. Na końcu lekarz naczyniowiec sprawdził nogę i krwiaczek. Do tego czasu to już był dużo mniejszy, już od 2dni dużo chodziłem i ćwiczyłem nogę - "przepływy" w nodze miałem ok i brak stanów zapalnych.

Po tygodniu jestem w końcu w domku Łydka jeszcze boli ale już nie tak, udaje mi się podnosić nogę w leżeniu. Wracam do zdrowia chociaż trochę czasu i mięśni straciłem.

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 301
Witam
Dzisiaj mija 14 dni od operacji. O godzinie 13 miałem wizytę kontrolną.Zdjęto mi szwy i zwiększono zgięcie z 15 na 30 stopni.Lekarz powiedział,że kolano ładnie wygląda i kazał mi ćwiczyć nogę w domu.Za dwa tygodnie kolejna wizyta i skierowanie na rehabilitację. Trochę dziwnie,że dopiero miesiąc po rekonstrukcji ACL ,ale on wie lepiej.
Pozdrawiam.

PS: Miałem spytać się z ciekawości dlaczego moja operacja trwała aż 3 godziny,ale zapomniałem xD

Zblazowany hedonista.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 198
Arystyp - taka operacja to jak jazda samochodem, tylko każdy organizm to inna droga i każdy lekarz ma inne umiejętności jazdy po tej drodze, no i oczywiście inny sprzęt. Tylko z tego co się orientuję z punktu medycznego to czas jest ograniczony bo cały zabieg odbywa się w niedokrwieniu kończyny ( opaska uciskowa na udo) zbyt długie niedokrwienie może być jednak podstawą późniejszych problemów.

Platini

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64
O, apropo, jak wyglada znieczulenie przy operacji, spanie, jakis gas? moze brak :>?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2539
Dostajesz znieczulenie dolędźwiowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Moze wybrac sobie narkoze ;) Lub doledzwiowe i poprosic anastezjologa o tabletke na szybkie spanie jesli boisz sie zabiegu. Choc ja uwazam, ze lepiej na to patrzec.

Memento mori..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium