SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uciekające kolano po rekonstrukcji ACL

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
16 maja miałam rekonstrukcję ACL jestem po 3 rehabilitacjach i za miesiąc mam 4. Od jakiegoś dłuższego czasu ucieka mi kolano do środka i przy chodzeniu jak staję na tą nogę to bardzo boli kolano od strony wewnętrznej. Mam wrażenie jakby chciało się złożyć. Od paru dni ledwo co chodzę bo bardzo boli i nie wiem czy iść teraz do lekarza bo powiedział mi że mam przyjść jak skończę rehabilitację. Co robić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
ja p******e 1 wizyta na rehabilitacji na miesiąc?!Nie wnikam czyje to zaniedbanie-twoje,lekarza,czy rehabilitanta,ale znajdź sobie w swojej okolicy jakiś prywatny gabinet fizjoterapii i zacznij się rehabilitować tak jak to powinno wyglądać,tj na początku minimum te 3x w tygodniu,zanim będzie za poźno i ponownie uszkodzisz to kolano.

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-09-15 18:00:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwszą rehabilitację miałam od 17 do 29 czerwca drugą od 22 lipca do 2 sierpnia trzecią od 19 sierpnia do 30 i 4 od 14 października do 25. I mam iść do lekarza na kontrol po tej rehabilitacji i nie wiem czy robić czy iść do niego w tym tygodniu z tym że mnie tak boli czy czekać do tej wizyty kontrolnej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
No to pisz,że chodzi o turnusy rehabilitacyjne.Tak,czy owak między turnusami też powinnaś chodzić na fizjoterapię,bo widzę,że między pierwszym a drugim był miesiąc przerwy.Także najlepiej mimo wszystko znajdź sobie coś prywatnego.Napisz też co robicie na tych turnusach i wrzuć wypis z zabiegu co dokładnie było robione


Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-09-15 18:31:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na rehabilitacji miałam z ćwiczeń jazdę na rowerku ćwiczenia w obciążeniu i ogólne ćwiczenia na zginanie i prostowanie nogi.
Rozpoznanie: Uszkodzenia ACL kolana prawego. Skręcenie i naderwanie w obrębie(przedniego)(tylnego) więzadła krzyżowego kolana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
to słabo wygląda ta rehabilitacja.Tak jak mówiłem,poszukaj czegoś prywatnego,bo bez tego nie ruszysz z tą nogą do przodu tak jak to powinno wyglądać.Po czterech miesiącach dobrej rehabilitacji mogłabyś już przymierzać się do truchtania,także sama sobie odpowiedz,czy na dzień dzisiejszy po takiej rehabilitacji jaką przeszłaś,jesteś w stanie truchtać.Samo uciekanie kolana do środka jest normalne po rekonstrukcji ACL,chodzi właśnie o to,żeby spowrotem wypracować prawidłową oś tej nogi

Zmieniony przez - Vayo w dniu 2013-09-15 19:55:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 139 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 248
prywatnie hajsu troche wydasz ale będzie to o wiele bardziej skuteczne. Chodź też na basen to ogólnie wzmacnia ciało

dobry stabilizator jest jak dobra żona nigdy Cię nie zawiedzie:)
Mogę załatwić taniej produkty www.zamst.pl:) 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

swedzenie skory od monitora?^^

Następny temat

Ból piszczeli podczas chodzenia

WHEY premium