SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
to mam chodzić o nich do bólu?:>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
Ludzie, miałem "rekonstrukcje pierwotna LCA" co to oznacza? bylo zerwane pod kością udową. Jaka jest po tym sprawność i wytrzymałość więzadła? kiedy będe mógł spokojnie latać po schodach, pływać itd.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8938
ja to osobiscie wolalbym poczekac nie ma co sie przemeczac bo na samym poczatku drogi do pelnej sprawnosci to sobie mozna tylko wiecej krzywdy narobic nie wiem jak wygladasz a wszystko zalezy glownie od budowy u mnie przedwczesne chodzenie skonczylo sie nadciagnieciem dwuglowego i spuchnieta noga :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 203 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8938
a co do matchius to podobno(tak mi lekarz mowil) wiezadla i miesnie nie odzyskuja juz pelnej sily ale jakies 90%. Mowil ze lepiej zlamac noge w 15 miejscach bo zlamania sie zrosna a zerwanie sie samo nie odbudowuje. Po takich urazach sportowcy wracaja do sportu ale juz nigdy nie osiagaja formy sprzed wypadku. a i wydaje mi sie ze lca to ten sam zabieg tylko inne wiezadla zszywaja :D wiec rekonwalescencja i cwiczenia sa podobne do acl(ale tak mi sie tylko zdaje nie jestem tego na 100% pewien)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Jesli chodzi o wygląd, to jest ok, zero nadwagi, bo wczesniej ofkors się uprawiało kilka sportów ;P Ale, zadecydowałam - chodze na razie o jednej kuli, jest łatwiej no i bezpieczniej + stabilizator :
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 372 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11685
ja mam pytanie - lekarz stwierdził u mnie lekkie naderwanie sciegien i torebki w kolanie - ogolnie kolano nie boli tylko przy głębokich przysiadach, ale chrupie w nim mocno rano - moze tak byc ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 259
Zmieniony przez - matilbn w dniu 2009-10-31 09:16:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7
LCA to to samo co ACL....
chodzi tu tylko o nazewnictwo... jest to poprostu wiezadło krzyżowe przednie..., miałem zarwane pod kościa udową, niby zszyli je i przymocowali spowrotem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Ameb! wystarczy jedna kula + ten stabilizator, do miesiąca po rekonstrukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
To łąkotka chrupie uszkodzona, może nawet przeskakiwać .Od tego sie zaczyna , później kolano jest niestabilne i zaczyna latać i trzeba uważać przy biegu bo może być gożej. Mi łąkotka zerwała więzadło boczne całkowicie noi acl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium