SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
ach zapomnialam dodac ze te wszystkie zmiany w jednym kolanie sa ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 658
Rezonans magnetyczny jak zrobisz to dużo wyjaśni więc najlepiej cierpliwie czekaj na wyniki bo od samego oglądnięcia kolana przez lekarza wiele się nie dowiesz . Jeżeli 3 razy skręciłaś kolano to masz jakiś stopień niestabilności w kolanie czyli problemy z więzadłami. Co do innych uszkodzeń łękotek no to się wytnie fragmenty uszkodzone. A co do lekarstw to nie wiem czy cokolwiek Ci pomoże,raczej usunąć trzeba przyczynę i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie stawu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2129
Witam
Byłem dziś u ortopedy który stwierdził mi prawdopodobnie odklejenie łękotki. Objawy są takie że nie mogę doprowadzić nogi do maksymalnego wyprostu i coś mi strzela w środku gdy zginam nogę.
W poniedziałek mam się umówić na artroskopię. Mam do Was kilka pytań?

1) Jeśli okaże się że to odklejenie łękotki to jak długo będę musiał odstawić sport?
2) Jakie mieliście objawy zerwanego ACL? (bo lekarz tego też nie wykluczył)
3) Jakie są metody znieczulenia, czy tylko w kręgosłup czy są też inne, która jest najbezpieczniejsza?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

I will show you how great I am.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Dzięki LARS za odpowiedz... na rezonans czekam bardziej niecierpliwie niż cierpliwie :P ale czekać muszę :)
Głównie chodziło mi o to, czy jest normalne, że po zastrzyku kolano mnie boli bardziej niż przed
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 213
łamacz jezeli chodzi o znieczulenie, - to tylko z mojego doswiqadczenia - mialam dwa razy pod oponowe w kregoslup, podczas takiej operacji jest zimno i to jest i byl (bo to juz 2 razy) jedyny minus takiego znieczulenia, ale za to duzy mysialam ze tam umarzne, nie bylam juz nawet wstanie powstrzymac tego jak cala sie trzeslam z zimna,
tylko jeszcze tak za pierwszym razem jak bylam pan trafil sobie za pierwszym razem i po bolu, wiec pomyslalam ze teraz bedzie tak samo, niestety nie bylo, pani probowala az 3 razy co mile napewno nie byylo

ale plusem jest to ze masz szanse poogladac swoje kolano od srodka
to sa takie moje spostrzezenia, tak naprawde zadecyduje anestezjolog, moze tez dac Ci do wyboru (tak bylo u mnie) bo nie stwierdzi przeciwwskazan jednego i drugiego znieczulenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 110
Witam.
Dwa tygodnie temu na rozgrzewce przed meczem doznałem uciążliwej kontuzji.
Wychodząc na murawę kolega zagrał do mnie dosyć mocną piłkę w górze, Ja jeszcze nie rogrzany chciałem od razu kopnąć ją w powietrzu i zetknięciu z moją stopą, mój staw kolanowy jakoś dziwnie się wygiął do tyłu i poczułem ból. Mecz rozegrałem normalnie, nie czułem bólu. Dopiero po dwóch-trzech dniach zacząłem odczuwać ból.
W tej chwili gdy chcę wyprostować nogę do końca, w końcowej fazie odczuwam ból, również gdy napinam mięśnie ud. Ból czuję po wewnętrznej stronie prawego kolana na wysokości rzepki ( takie zagłębienie ;) ).
Za nie całe dwa tygodnie pójdę do specjalistycznego.
Proszę o jakąś pomoc.
1) Jaka kryje się za tym kontuzja ?
2) Jak ją leczyć ?
3) Jakie ćwiczenie można/nie można ćwiczyć ?
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
Randall przeprostowales kolano tak mi sie zdaje. mialam to samo dwa lata temu a w wyniku tego poluzowane wiezadlo krzyzowe tylne. a bolalo mnie kolano cale. zalecen lekarza juz nie pamietam oprocz tego ze przez okolo miesiac nie moglam uczestniczyc w zadnych zajeciach sportowych, ale powinnienes sie raczej udac do specjalisty ;)

Zmieniony przez - ulleczka w dniu 2009-06-13 22:42:57

Zmieniony przez - ulleczka w dniu 2009-06-14 01:29:35

Zmieniony przez - ulleczka w dniu 2009-06-14 09:46:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 110
Okey, dzk.
Tylko zeby to nie byla jakas powazna kontuzja ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1549
Miałem parę razy w życiu kontuzje, o które podejrzewam więzadła krzyżowe. Ból zawsze był gdzieś z tyłu przy próbie wyprostowania nogi oraz mocnijszego zgięcia. Kolano zupełnie mi się rozjechało - od niedawna mam nowe acl :)
Podejrzewam u randallpl raczej coś na przykład z łąkotką przyśrodkową niż więzadłem. Specjalista oceni sytuację. Do tego czasu nie przeciążałbym kolanka, ale łatwo się komuś radzi.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56
masz racje jezeli boli przy srodku to raczej jest cos przysrodkowego - łąkotkę lub więzadło ;) ja opisalam co mi sie stalo w sytuacji przeprostowania kolano i bolu nie czulam z tylu a bolao mnie cale kolano. tak czy inaczej Specjalista musi to ocenic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium