SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 502427

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Gogo widze obeznany w temacie.

Wlasnie dlatego, ze podczas artroskopii obcieli mi kikuty ACL'a nie moglem miec pozniej zrobionej rekonstrukcji LARS'em, gdyz ta wiazka poliestrowa musi przechodzic przez /"kikuty", ktore pozniej sie oplataja wokol LARS. Wiec tak jak zauwazyl GoGo jakies receptory na pewno tam sa.

Dzieki za wsparcie. Rowerek stacjonarny z wysoko umiejscowionym siadelkiem to jaki okres od operacji?:)

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 793 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11813
zalezy indywidualnie ale kolo 6 tygodnia mozna juz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1549
Tu piszą że rowerek stacjonarny - 6 tydzień:
http://www.rehabilitacja.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503
no i musi być 110 zgjęcia, bo tyle zwykle wymaga rowerek
Jeszcze musisz poczekać braiquin
W drugim tygodniu kazali mi szukać niebieskiej gumy. Jak masz daleko do sklepów to już szukaj (2 metry).
Lekarz prowadzący wypowie się co można robić z jego dziełem przy okazji pierwszej wizyty i ściągania szwów.
Poszukam czegoś w stylu bosu na te receptory. Dzięki za podp.
moje acl 11 1/7 tygodnia, pzdr :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1033
Witam, jestem po rekonstrukcji acl i mam pytanie co do cwiczen. Lekarz i rehabilitantka w szpitalu zakazali mi stawac na operowana noge przez 6tyg poniewaz przeszczep moze sie zerwac z zaczepow? i mam osiagnac 90* zgiecia i pelny wyprost w ciagu 4 tygodni cwiczenia polegaja na napinaniu miesnia i zmniejszaniu walka pod kolanem i kazali mi zapisac sie do rehabilitanta po 6tyg. Prosze o jakies fachowe wypowiedzi na ten temat poniewaz troche nie jestem przekonany do zalecen lekarza i tego jego rehabilitanta;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 793 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11813
obadaj to http://www.rehabilitacja.fr.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503

z tym nie stawaniem na noge to chyba jakis zart:P
zerwac wiezadlo mozesz ruchami rotacyjnymi z prosta noga nic ci sie nie stanie :)przez pierwsze tygodnie kule pozniej jedna odkladasz i bez kul juz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Po sa stabilizatory aby unikac ruchow rotacyjnych.
A dostales jakies zabiegi typu magnetronic? Wg moje rehabilitanta jedynym zabiegiem fizjoterapeutycznym naprawdę pomagajacym przy rekonstrukcji ACL jest wlasnie pole magnetyczne. Dziala leczaca na staw, obrzek itp. Reszta to bajka.. Jedynie jeszcze moze krioterapia, ktora kazdy w domu moze zrobic sobie o wiele lepsza.
Ja zakupilem sobie do domu 2 zelki takie w aptece i zamrazam je i co 2-3 godziny ochladzam kolano.

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
braiquin znasz jakis stabilizator ktory utrzyma ruch rotacyjny? w plaszczyznach owszem ale rotacyjny? Moze troszke
a co do zerwania mozna zerwac takze chyba przez przeprost lub niekontrolowane mocne zgiecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 793 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11813
mozna rozciagnac , a zeby zerwac to by musiala dzialac duza sila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
w sumie na jedno wychodzi, oba przypadki sa do kolejnej rekonstrukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 804
Mam pytanie ile mniej wiecej dostane odszkodowania za kompletne zerwanie ACL oraz usuniecie czesciowe lekotki przysrodkowej? ubezpieczony jestem w szkolnym PZU
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

Wiecej