SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 506060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
pkdPrzecież na drugi dzień po operacji można już chodzić o kulach obciążając nogę. Mi rehabilitant mówił że jak stoisz na prostej nodze to ścięgno jest schowane i nic się nie stanie. Nie można tylko się obracać na tej nodze, ale ty już jesteś przecież 6 miesięcy po operacji! Z najnowszych badań to właśnie jak najszybciej trzeba mieć wyprost i staje się na jednej nodze, na prostej się staje. Przecież przy chodzeniu, bieganiu ciągle się prostuje nogę. Noga(ścięgna i mięśnie) musi być nauczona prostować przy tych ruchach nogę.

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86


Proszę o opinię czy zauważacie jakąś nieprawidłowość bo do kolejnej wizyty u
lekarza zostało jeszcze parę dni.
Poniżej zdjęcia RTG zrobione, m.in. zdjęcie tunelowe.Nie znam tego RTG.Jestem niesłyszący.Jakie poznacie które uszkodzenie lub cos jest??Bóle kolana i boli nadal przy kucaniu i jak próbuje zgiąć noge, poza tym blokuje mi się noga i do końca zgiąć nie mogę i tylko blokada kąt 90C.Czekam na odpowiedz.

Agata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 259
Wedlug mnie RTG jest wporzadku...USG albo RM powiedzialo by wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 194
Oj,chodziło mi o wyprostowane mocno nogi w rozkroku.
Ja też podobnie jak pkd w pamięci mam to jak mi przelatuje kolano na drugą stronę.
Dziś mam lepsze nastawienie.
Dzięki Kochani.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Bo opowiadasz glupoty.

Podczas pelnego wyprostu ACL nie jest naciagniety tak jak podczas zgiecia. Chociaz do uszkodznie ACL'a dochodzi przy wyproscie i zgieciu wychodzacym poza fizjologie kolana do wewnatrz lub zewnatrz. A ta Twoja reakcja lekkiego zgiecia nie jest zla. W sumie to moze i daje jakies plusy. O wiele trudniej uszkodzic ACL'a w zgieciu niz w wyproscie:P

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
O ile się nie obraca z pełnym ciężarze na chorej nodze to się nic nie stanie. Ćwiczenia wyprostu są zdecydowanie ważniejsze niż pełnego zgięcia. Wszyscy mi na to zwracają uwagę - lekarze, rehabilitanci. Przecież można chodzić na lekko ugiętych nogach, można też przy pomocy kul i w ortezie do 6miesiąca. Mi też poszło ścięgno przy wyprostowanej nodze. Ale się nie boję bo po co operacja jak przy każdym kroku bym musiał uważać, odciążać ją. Mięśnie się przecież odbudowują po operacji a muszą robić to proporcjonalnie. Muszą stabilizować kolano przy wyproście. Jak ktoś chce używać nogi tylko do chodzenia to proszę bardzo.... Biegać bez wyprostu w jednej, a z wyprostem w drugiej? A jak nagle zrobi się przez przeciążenia wyprost a nieprzygotowane mięśnie i ścięgno nie dadzą razy ustabilizować kolano?

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 346
Witam!!!Mam pytanko...Jestem po artro juz 3 miesiac łąkotki itp...Mam częsciowo uszkodzone ACL i słyszałem ze nie zrobią mi reko. bo musi być zerwane...Czy w takim razie mogę zacząc grac w piłkę...?>>>Co mam robic??odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
Ciężko powiedzieć, nie wiadomo czy już ledwo się trzymie czy niewiele włókien jest uszkodzonych. Możliwe że dalej będzie dochodzić do uszkodzeń włókien aż do całkowitego zerwania. ACL-a się nie szyje ani sam się nie zrośnie. Na pewno musisz wzmocnić dwu i czworogłowy uda. Może jakiś stabilizator - trainer II.

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 259
90 stopni zgiecia wystarczy do prawidlowego chodzenia, a wyprost byc musi:)...nawet przeprost :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 194
Oto chodzi że ja przeprost mam tylko się go bałam używać.Dzisiaj wieczorem mam wizytę,będę szczęśliwa jak lekarz powie że wszystko jest ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium