SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
A ja dzisiaj po raz pierwszy od zabiegu(10 doba) chodzę z jedną kulą,wcześniej nie dało się,chociaż lekarz mi kazał,bo mnie cholernie bolała jak przenosiłam na nią ciężar,no ale dzisiaj czuję mniejszy ból i udało się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Gratulacje :)

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
Powiedzcie mi po jakim czasie Wy zaczeliście chodzić już bez kul po zabiegu,bo już nie mogę się tego doczekać,chociaż mięśnia mam mizerne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Hej Megi musisz duzo chodzić ale staraj się za bardzo nie obciążać bo to jeszcze za wcześnie.
Ja byłam dzisiaj na konsultacji i jeszcze w tym roku będę po artro i rekonstrukcji w jednym.Może to nawet być w ciągu miesiąca tylko sekretarka listę zrobi.Strasznie dużo sportowców do tego ortopedy chodzi. Chłopak był dzisiaj też po rekonstrukcji 5 dni temu miał robioną zadowolony był.
Powiedział mi że w ciągu 6 miesięcy po operacji mogę wrócić do sportu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Megi!!!!Nie spiesz sie tak bo za bardzo obciążysz nogę i będzie ci puchła, jedną kule da się przeżyć.Jak masz dosyć kuli to parasolkę sobie weź....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Mi tak powiedział lekarz jak sie go spytałam czy długo będę chodzić z kulą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
Ja odstawiłem od razu 2kule i to było coś ok. 4 tygodnia. Nie ma się co śpieszyć bo to sprawa indywidualna. Najlepiej o dwóch kulach, ćwicz przy chodzeniu chorą nogę. Jak stawiasz to prostuj i napinaj 4głowy uda, wyrobisz sobie nawyk. Do chodzenia bez kul noga już musi być dosyć silna.

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
ja mam nadal ciekawy problem z ortopedami.. dwoch specjalistow z zor i rudnej malej..kazalo mi zrobic rezonans...(kolana ktore juz jest po rekonstrukcji ACL- dwie sruby tytanowe), no i tak..miejscowi :ortopedzi" nie chca mi wydac takiego skierowania twierdzac ze nic nie wyjdzie przz te sruby...dzwonilem na jeden rezonzns pytalem o to sruby i... w jednym miejscu mowia ze nic nie wyjdzie..a w drugim ze zrobia..tylko musze miec zaswiadczenie od lekarza ze nie ma przeciwskazan.. No wiec..mozna czy nie? Moze mial ktos taka sytuacje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 40 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1026
Ja po pierwszej rekonstrukcji też miałam dwie śruby tytanowe i zrobili mi rezonans wykrywacz metali nie reagował, później po drugiej rekonstrukcji kolejne dwie śruby i tym razem nie chcieli mi zrobić przejechali wykrywaczem metali po kolanie i pikało powiedzieli że w żadnym wypadku nie zrobią ponieważ mogło by mi powyrywać te śruby. Coś wspomnieli żeby zadzwonić i się popytać po innych pracowniach że są różne maszyny z większym i mniejszym natężeniem czegoś tam już dokładnie nie pamiętam, albo mam zrobić tomografie kolana i chyba tak będę musiała tak zrobić :)

Zmieniony przez - ecli1983 w dniu 2009-09-07 20:24:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
dzieki, ecli1983, czyli mowisz ze jeszcze przed samym badaniem sprawdzaja czy nie ma przeciwwskazań?(wykrywacz metali) a co z ortopeda.. bezproblemowo pisal skierowanie? nic nie mowil o tym ze nie mozna?..hmm.. wychodzi na to ze wszystko zalezy od sprzetu na jakim na byc robione badanie..czyli czeka mnie wydatek ok 600zl..bo prywatnie maja lepsze sprzety..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium