SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503942

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
Nikogo tutaj nie znam, ale pozwolicie że się wtrącę.
Ja mam 20 lat, ale teraz na życie patrzę już inaczej. Nie można jednak żyć tylko chwilą. Trzeba żyć rozsądnie. Tak, by móc cieszyć się życiem na dobrym poziomie jak najdłużej, a nie na hura teraz kiedy się jest młodym.
Także Gita ja mam takie podejście jak Ty, chociaż mam 20lat dopiero.
Czasami jedna chwila, jedna kontuzja z głupoty, może zmienić całe życie na gorsze już na zawsze.

Moje pytanie nie dostało żadnej odpowiedzi, więc rozumiem że nikt nie wie co to może być? Trochę czytałem i ktoś pisał że miał rozlatane rzepki przez zanik mięśni, możliwe że u mnie stad się bierze to dziwne uczucie i ból?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
brxx
Nikt z obecnie tutaj piszących nie miał podobnych objawów.

Gita
Pluj przez lewe ramię trzy razy........
Wiem że sport wyczynowy nie jest zdrowym sposobem na życie, ale jak ktoś trenuje ponad 10lat, kocha to co robi, rezygnuje z wielu przyjemności, to trudno mu to rzucić. U mnie piłka jest jeszcze na 1miejscu.
Powiedziałem sobie , że do trzech razy sztuka......dlatego Gita odczarowuj.

braiquin
Czy na początku po powrocie do gry puchło ci lekko kolano po dużym wysiłku?
Bo wczoraj wieczorem miałem lekko spuchnięte, nie bolało.Rano było lepiej.
Spadam na wykład....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Wes, czarymary, czarymary, czarymary.
Kazdy ma rację, wiem jak trudno zyć bez tego co się kocha, bo sama przed urazem ćwiczyłam jogę, to było moje zycie,a teraz kicha!.
Tak tylko, chciałam Was młodych napaleńców przestrzec...
Brxx, nic niestety nie wiem na temat Twoich objawów!
Trzymajcie kciuki, idę dzisiaj do orto namówić go na rezonans.

Wrócilam. Niezly gips, nastraszyl mnie jak ta lala, zasugerowal, że trzeba będzie zrobic artro diagnostyczne, zrobić porzadek i dopiero później rekonstrukcję , bo podobno w niedokrwieniu można operować 1,5 godziny max i nie zdąrzą zrobic za jednym rzutem, sugerowal, ze przez ten czas mógł mi sie zrobić niezly sajgon w kolanie. Pogadalam z nim, zakręcilam i umowilam sie w przychodni na skierowanie na rezonans, choc musialam wywrzeć nacisk, latwo nie było.
W kazdym razie uzyskalam to co chciałam.
Zadziwil mnie, że teraz mówi MY też robimy rekonstrukcję i ze za***iscie im idzie, a rok temu sugerował, że na miejscu nie ma speców z doświadczeniem, że trzeba walić do Poznania. Widać zmienil miejsce pracy i ci co byli ONI teraz są MY . Dla dobra stosunków nie przypomniałam mu tego .
Robią z użyciem śrub biowchlanialnych na NFZ i czeka sie kilka tygodni - no kurdę zbyt piekne, by bylo możliwe....

Powiedzcie jak długo u Was trwala reko, chcę sprawdzić czy mi tu ściemy nie wali




Zmieniony przez - Gita w dniu 2010-03-08 17:26:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 78
Znalazłem ortopedę w Toruniu dr Mirona Termanowskiego, wizyta 100 pln. W niedzielę minie miesiąc od kontuzji, mogę chodzić, ale to raczej kuśtykanie, no i w stabilizatorze, z dużym trudem zginam nogę do kąta 90 s. To jest miesiąć absencji w pracy. W piątek kontrol, jeszcze u chirurga w Szpitalu. Kolano ciągle spuchnięte, muszę wziąść sprawy w swoje ręce, ale nie wiem do końca jak...

Może mi ktoś podpowiedzieć, co powiedzieć u ortopedy i o na co poprosić skierowanie (rezonans?), ile takich wizyta mogę zaliczyć u ortopedy i w jakich odstępach, albo prosto z mostu, z jakimi kosztami prywatnie się liczyć, służba zdrowia to dla mnie czarna magia... ;]

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1070
Gita
reko trwa tak 1,5h max z całym przygotowaniem, o ile dobrze pamiętam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Szafa, a rehabilitacje masz?
Nie pamiętam co tam miałaś robione....Przypomnij. Może powinnas miec rehabilitację, ja miałam dwa miesiące ćwiczeń czynnych i biernych wyprostu i zgięcia no i ....nauki chodzenia, bo sie oduczyłam .
Co do tego jak się potoczy Twoja sprawa, trudno orzec, bo to kwestie indywidualne, podobnie jak koszty, jak zbiera się woda można czekać, by się wchlonęła, ale gdy to trwa za długo to trzeba ściągnąć, bo utrudnia ruch, a tym zajmuje sie ortopeda więc trzeba zabulic. Jesli wymagasz rehabilitacji to niestety na NFZ długo się czeka i też trzeba bulić . Dla mnie służba to też czarna magia, choć powoli zaczynam się wdrazac, zupełnie przypadkowo świetnie się wstrzeliłam w te mechanizmy i kombinuje
Paco, czyli nie ściemniał

Zmieniony przez - Gita w dniu 2010-03-08 17:54:13

Zmieniony przez - Gita w dniu 2010-03-08 17:57:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 78
'Gita' Jestem facetem ;p heh

Skręciłem kolano 14.02, byłem póki co na 3 kontrolach, 3 razy miałem punkcję.

Nie mam rehabilitacji, póki co nawet nie pozwolili mi chodzić bez kul, więc kuśtykam jedynie po domu.

Wracając do tego ortopedy, co mu powiedzieć, o co zapytać ?

;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 439 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5336
Ma ktos 'klikanie' w kolanie ok 10 tygodni po reko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 28 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 279
co byście zrobili na moim miejscu?
miałam wywrotkę na snowboardzie 2 miesiące temu. przez 2 dni był obrzęk, blokada prawego kolana. potem nie mogłam jedynie kolana wyprostować do końca (ale brakowało bardzo mało). miałam robione USG (nic nie wykazało). Lekarz zalecił żebym nie kucała i klękała. Więc poszłam sobie na imprezę ( bo bólu jako tako nie było, jedynie kiedy robiłam przeprost). Następnego dnia po imprezie bolało kolano prawe ale i minimalnie lewe. Poszłam do innego lekarza, zrobiłam rezonans, który wykazał jedynie obrzęk kłykcia. Lekarz stwierdził że on jednak widzi uszkodzenie łąkotki i wypisał skierowanie na artroskopię. Blokada kolana zeszła sama z siebie. Poszła do innego lekarza,który powiedzial że on nie widzi uszkodzenia łąkotki, że jedynie podejrzewa jakąś bliznę na łąkotce i że ona haczy czy cuś, ale że to już 2 miesiące od rehabilitacji to mi zalecił też artroskopię. Poszłam na rehabilitację bo już nie wiedziałam co robić. Rehabilitantka powiedziała że większość testów nie wskazuje na łąkotkę ale niektóre tak. No i bądź tu człowieku mądry. Powiedziała zeby się wstrzymać z artroskopią i zobaczyć jak ćwiczenia wpłyną. Przez ostatnie 2/3 dni czuję się lepiej, noga już nie boli tak jak bolała, czasami tylko coś poczuję.

No i co ja mam teraz zrobić????
Co byście zrobili na moim miejscu?
Iść do jeszcze jednego lekarza? Czekać i chodzić na rehabilitację i się obserwować?
Czy już wskakiwać na stół?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Szafa jest rodzaju żeńskiego więc ona, a on to Szafek .
Skręciles, to pamietam, ale artoskopie miałes? Masz jaką diagnozę?
Miałes jakies badanie diagnostyczne?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium