SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504755

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 658
PCL kiedy Ci się stała ta kontuzja ? Matban86 odezwe się na gg (dzisiaj wieczorem lub jutro) to pogadamy o pcl Też bede się wybierał do żor oraz poznania, Jeszcze raz zapytam czy ktoś słyszał o nakłuwaniu rozciągniętego więzadła w celu jego obkurczenia ?

Zmieniony przez - LARS_ACL w dniu 2009-08-29 10:18:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
LARS_ACL, ja slyszalem tylko o "przypalaniu" wiezadla po to aby sie skurczylo. Jakis czas temu pisal tutaj chlopak o tym. Z tego co pamietam jezdzil na gorskim rowerze :D
On mial "przypalany" ACL, nie wiem natomiast jak to jest z PCL. W ogole z tego co widzimy na tym forum bardzo rzadko zdarza sie ktos z uszkodzonym PCL'em. Dopiero teraz pokazaly sie 2, a LARS moze byc 3 ;/

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Mój kolega też miał przypalane acl w celu obkurczenia.

Powiedzcie mi jakie zabiegi typu krio, laser mieliście podczas rehabilitacji.
Jak wybrałem się do państwowego lekarza po skierowanie na rehabilitację to mnie zapytał co chcę.
Wypisał mi skierowanie na wymienione wyżej zabiegi , bo je podałem
reszty nie znałem.

Miałem obydwa zabiegi robione w Rehasporcie przez dr Piontka,
niestety do Poznania mam 300km, więc rehabilituję się w swoim mieście.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 322
Nic nie słyszałem o nakłuwaniu więzadła, jakby co mogą zapytać się o to dr Piontka. Jeśli zabieg wykonują na NFZ to pewnie użyją standardowych materiałów np zwykłe śruby tytanowe, chociaż za dopłatą mogą dać inny rodzaj. Idąc prywatnie także ma się wybór co do materiałów, techniki wykonania zabiegu i od tego uzależniony jest koszt operacji. Wydaje mi się, że na tym forum jest więcej osób z PCL'em tylko pewnie jeszcze nie trafili na dobrego lekarza, który mógłby im pomóc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
moja kontuzja..hmm.. rok 2004 lub 2005.. podczas meczu w noge...ja robilem wslizg koles tez..nawet nie wiem gdzie mnie uderzyl.. ale od tego czasu sie to zaczelo.. artroskopia niedlugo po wypadku..potem 2006 rekonstrukcja ACL (teraz nie wiem czy potrzebna wogole) no i 2010 rekonstrukcja PCL? czas pokaze..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
"zwykłe śruby tytanowe" to ja mam w kolanie , a operację miałem prywatnie (9tyś).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 322
wes89 długo musiałeś czekać na zabieg idąc prywatnie? chodziłeś na rehabilitację przed operacją? Heh jestem ciekaw ile kosztuje rekonstrukcja z materiałami ponadstandardowymi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
matban86
Pierwszą rekonstrukcję miałem "z zaskoku" tzn przyjechałem na wizytę akurat nad czo i prawie od razu mnie wzięli na stół.
Jakie to są materiały ponadstandardowe nie wiem.
Przed zbiegiem nie miałem pojęcia o śrubach np biowchłanialnych, czy Larsie , nie pytali mnie o sposób i materiały.
Jak masz czas to poczytaj o rekonstrukcjach i ćwicz nogę , bo im bardziej "wyćwiczona" tym łatwiej o powrót do zdrowia , mniejsze straty w mięśniach.

Na drugi zabieg czekałem tydzień.

Wojciech13, Soltys88 co tam u was?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 295
Ostatnio miałam robiony rezonans i nie rozumiem troche wyniku czy ktoś by mógł mi go wytłumaczyć??
Wynik:
Badanie wykonano w sekwencji SE,FFE w czasie T1,PD i T2 zależnym,także SPIR/PD w trzech płaszczyznach.


Kolano prawe-
Minimalnie większa ilość płynu w rejonie nadkłykcia bocznego kości udowej.
Ląkotki prawidłowe.Więzadła krzyżowe przednie oraz poboczne boczne i przyśrodkowe w normie.
Więzadło krzyżowe tylne o zachowanej ciągłości,wykazuje jedynie nieco podwyższony sygnał w środkowym odcinku co może budzić podejrzenie(wraz z kliniką)uszkodzenia części włókien.
Nie wykazano zmienionego sygnału koęci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Witam
miał ktoś rekonstrukcję wiązadeł krzyżowych, bo ja powoli się szykuję, niewiem co mnie czeka po tzn. jak długo jeszcze trwa rehabilitacja po tym.A może ktoś wie gdzie to najlepiej robią? Słyszał ktoś o klinice Mediq w Legionowie jak tam robią
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium