SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 505518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 938
Wes89 u mnie oki, wczoraj bylem u ortopedy, kolano wyglada dobrze, ale mam jeszcze opuchlizne nad kolanem lekarz nazywa to przerostem maziowki smaruje Lioton-em1000 od wczoraj. Z miesniem nie jest tak zle cos go tam zostalo. Nie podniose nogi, ale juz sie zblizam do tego momentu. Lekarz mi przepisze orteze Armor by Donjoy tak jak chcialem, tylko to bedzie druga orteza. Pierwsza kupilem 2 miesiace temu w szpitalu przed reko. Zycze zdrowia wszystkim ACL i PCL

Luis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Wojciechu fajnie, że zaczyna się powoli u ciebie "prostować".


moniaiadi
Poczytaj ten temat, są tu w 99% aceelowcy przed lub po.Na tym forum jest masę stron o rekonstrukcji.
Niżej podaję ci link do krótkiego opisu rekonstrukcji i rehabilitacji

http://www.rehabilitacja.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503

owocnego czytania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
Statystycznie w zerwaniu wiązadeł krzyżowych zerwanie PCL stanowi 10-15% wiązadeł, czyli niewiele.

Ja chodzę prywatnie na rehabilitację bo z NFZ to może bym miał najwcześniej 6tygodni po operacji i to jeszcze za dużo z NFZ-u nie ma.

Na rehabilitacji mam laser, pole magnetyczne, crio, ultradzwięki. Elektro stymulację można sobie darować.
Oczywiście takie zabiegi to tylko dodatek żeby szybciej się wszystko goiło, a najważniejsze to ćwiczenia pod okiem rehabilitanta.

Gdy ma się operację na NFZ to nigdy nie wiadomo kto Cie może operować, w przypadku komplikacji też nie wiadomo różni lekarze zadecydują. Ja tak miałem.

Natomiast przypuszczam że prywatnie jednak bardziej się tobą zajmą, tylko nie wiem czy w wyniku jakiś komplikacji i przedłużającym się pobycie/dodatkowej operacji rachunek rośnie $.

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
ja rehabilitowalem sie prywatnie i oprocz elektrostymulacji nie mialem zadnych zabiegow, lekarze uznali ze ma to tak maly wplyw na kolano ze szkoda czasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
"czy w wyniku jakiś komplikacji i przedłużającym się pobycie/dodatkowej operacji rachunek rośnie $. "

Bruce111 niestety rośnie.

Soltys88 jak powrót do sportu, czytam ciebie bo miałem ten sam zabieg i jestem ciekaw , czy tym razem wrócę do piłki.
Szkoda , że mało jest wpisów tych co są 6-12 miesięcy po.
Może już grają i nie myślą o kontuzji i forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
powiem Ci ze ja gram od 4,5 miesiaca boje sie troche bo w sumie nie powinienem za bardzo ale ciezko cwiczylem przez ten okres i czucie glebokie i nad sila i wydaje sie ze kolano sie trzyma
teraz jestem 6 miesiecy po i...w sumie nie wiele sie zmienilo...tzn kolano jak bylo tak jest stabilne...
Pewnie ze wrocisz do sportu tylko musisz popracowac nad tym kolanem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Soltys88 od którego tygodnia robisz ćwiczenia na czucie głębokie?

Jajuż jeden powrót zaliczyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
oj nie pamietam, jakos dosc szybko zwykle stanie na rownowazni itp...
o co chodzi z tym powrotem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2340
Po ACL-u można powrócić do sportu, pytanie tylko jakiego. Gdy wszystko będzie super to można nawet do piłki. Tylko pamiętaj, że kolano już nigdy nie będzie takie jak wcześniej, a po następnym urazie kolana nie wiadomo co się może stać. Jak ktoś gra zawodowo i to jest jego jedyny dochód to praktycznie musi wrócić. Amatorsko to jest różnie. Jednak przez pewien czas nie można pracować po takiej operacji a z pracą nie jest tak łatwo, nikt nie chciałby zostać zwolniony po powrocie z L4. Pełna rehabilitacja też nie jest krótka i tania. Jeszcze jesteśmy młodzi ale jak będą wyglądać nasze kolana za 10lat?
Ja myślę, że powrócę do piłki ale tylko na treningach, szansa że jeszcze będę grał w meczach to 10%. Na pewno jak nie piłka to jeszcze można coś innego uprawiać, nie tak obciążającego kolana - biegi, basen, siłownia...
Dobra koniec wywodów

Ja sobie daje taki grafik o ile nic się nie będzie działo z kolanem:
- po 4miesiącu odbijanie piłeczki, ale bez skoków, biegów, nagłych zrywów itd.
- po 6 miesiącu już można pobiegać
- po 7 miesiącu już można pograć z kolegami - nie wcześniej, najlepiej jeszcze poczekać, ale różnie to jest
Oto wymagania które pozwalają po tym czasie powrócić do sportu:
- 85-90% wytrzymałości i siły chorej nogi w stosunku do zdrowej
- pełen zakres ruchu
- dobra propriocepcja i koordynacja, prawidłowa koordynacja
- brak wysięku i bólu podczas aktywności fizycznej
Oczywiście pewne rzeczy to sprawa indywidualna ale niektórych okresów lepiej nie zmniejszać. Rehabilitant mnie straszył że aktor Nejman zaczął grać w piłkę po 3miesiącu i w trakcie meczu zerwał ścięgno, śruba została wyrwana że do ponownej rekonstrukcji musieli mu 2wstawić w to miejsce. Na rehabilitacji też wspominali że mieli sportowców co wszystko chcieli robić szybciej żeby jak najszybciej powrócić do sportu. I szybko wrócili z powtórnym zerwaniem. A pamiętacie Ronaldo(tego "prawdziwego" z Brazylii )

Kto nie pyta, nie rośnie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 196
Ja jestem 3 dni po artroskopowej operacji kolana w którym było wyciągane ciało wolne ( jak ktoś chce to moge wrzucić fote ) jest to nawet duże .. i wyciągnęli mi to w całości, a nie jak ktoś twierdził w kawałkach.. Prawdopodobnie to kawałek chrząstki.. Prócz tego miałem jeszcze chromo coś tam ;p rzepki III stopnia.. Mam dwie małe dziurki jak przy artro ( to już moja druga ) i jedną wielką przez która wyciągali to ciało i mi jej nie zaszyli.. zastanawiam sie czemu .. mam 20 zastrzyków do brzucha :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium