SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kitly-Dziennik treningowy /65/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 83821

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
davidooo
mojeimie sporu miedzy kulturystą triatlonistą a trójboistą nigdy nie pogodzisz takze dyskusja bez sensu, ja wychodze


Też tak twierdzę, ale to Wy do mnie piszecie więc nie wtrącajcie do całej dyskusji kulturystyki tylko odnoście się do mojego punktu widzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ale zrozum, że ciężko dyskutować z kimś o rozwoju masy mięśniowej jeśli jego punktem widzenia jest dywan i 4 ściany. Sorry, ale tak to wygląda. Jakie masz osiągi siłowe? nawet pewnie nie wiesz. Gdybyś wziął się za prawdziwy trening dzielony to szybko byś się przekonał o efektach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Antos098
MojeImie
Antos098
ćwiczyłem FBW hmm 2 lata? miałem b. dobre osiągi siłowe, ale jakość muskulatury jak i jej wielkość pozostawiała wiele do życzenia, w zasadzie mógłbym rzec, że wyglądałem jak początkujący. Ty trenujesz sobie w domu, wierzysz w czystych trójboistów po FBW itd trójboista ważący te 130kg ma 80cm w udzie, kulturysta o tej samej wadze nieco jednak więcej i z dużo lepszą jakością. Żaden trójboista nie wytrzyma treningu stricte kulturystycznego, a żaden kulturysta stricte trójbojowego. W dodatku uważasz, że ćwiczenie prostujące biodro może być zamiennikiem zginacza itp ciężko się dogadać, najpierw się zapisz MojeImie na publiczną siłownię byś poznał nieco więcej ćwiczeń jak przysiady na 1 nodze czy pompki na dywanie.


Nie interesuje mnie żadna jakość, nie piszę też o treningach kulturystycznych, powtórzę specjalnie dla Ciebie.

Nie widziałem, żeby np. biegacze biegli raz w tygodniu 20km, a potem na cały tydzień sobie dawali spokój by w następnym tygodniu znów raz przebiec. To tylko przykład, ale tak właśnie trenuje się na splitach. Daje się raz w tygodniu mięśniom w kość, a potem cały tydzień spokój, jak dla mnie bardzo dziwne.

A Masz coś do trenowania w domu? Już wykonywałem parę ćwiczeń ze sprzętem, jednak to nie dla mnie i wolę trenować tak jak do tej pory, coś Ci nie pasuje?


Tak, nie pasują mi Twoje herezje.
Masz mylne i blade pojęcie o treningu dzielonym. Piszesz, że raz w kość daje się grupie mięśniowej a potem tydzień odpoczywa, pierwsze z brzegu: ciężkie przysiady w treningu nóg angażują niemalże całe ciało, wykroki również...ba nawet syzyfki nie angażują tylko czwórek do pracy. Ciężkie wiosłowania również. Wypychanie nogami na suwnicy to praca wszystkich części nogi i brzucha, choć jest niejako izolacją. Nie da się trenować ciała tak by pracował tylko sam grzbiet, czy też tylko same uda...sama głupia retrakcja łopatek w treningu klatki to już praca grzbietu, więc nie opowiadaj głupot.


tak, 3-4 ćwiczenia angażujące więcej niż tylko nogi, a potem same izolacje ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
ta, tak. Dalej się top w tych bredniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MojeImie

Daje się raz w tygodniu mięśniom w kość, a potem cały tydzień spokój, jak dla mnie bardzo dziwne.



Dla mnie bardzo dziwne jest negowanie systemu, który działa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Krzyh93
MojeImie

Daje się raz w tygodniu mięśniom w kość, a potem cały tydzień spokój, jak dla mnie bardzo dziwne.



Dla mnie bardzo dziwne jest negowanie systemu, który działa...


Nic nie neguję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobra juz skonczcie, tu jest dziennik kitlego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
On się nie obrazi ;p Poza tym to jest kara za opyerdalanie ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2130 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 37250
Jakie opyerdalanie panowie?! Dwa dni wolnego a dziś nakrwiałem nogi

Dzień 5 z 34


Trening - Nogi

Przysiady ze sztangą na barkach 16/12/10/8 (progresja ciężaru)
25x16
45x12
55x10
65x8

Wykroki "w miejscu" 4x8 (progresja)
10,5x8
12,5x8
13,5x8
14,5x8

Syzyfki 3x20pow
20
20
20

Martwy ciąg na prostych nogach 5x10 (progresja)
25x10
35x10
45x10
55x10
60x10
65x10

Uginanie podudzi z hantlą 4x12
11x12
13,5x12
15x12

Wspięcia na palce stojąc 4x10pow (sztanga na barkach)
50x10
55x10
60x10
65x10

Wspięcia na palce siedząc 4x max
55 (koło 30)
60 (koło 30)
65 (koło 20)
70 (koło 20)

Brzuch...


Komentarz- co do dietki to niestety wpadło troche ciasta i dwa krokiety

Przysiad- do każdej serii +5kg więcej, no i nie powiem, było już ciężko..
Wykroki- do każdej serii +2,5kg więcej.
Syzyfki- ok
Martwy- do każdej serii +5kg
Uginanie podudzi- do każdej serii +5kg
Wspięcia na palce stojąc/siedząc- dopiero wprowadziłem tutaj progresje ale i tak jest więcej niż było poprzednio + dodałem jedną serię do siedzenia.
-Brzucha nie chce mi się wypisywać

Ogólnie nie narzekam (teraz) ale w trakcie treningu jaki przed myślałem żeby to jakoś przełożyć. Wymiotować mi się chciało, jakiś zamulony się zrobiłem a wszystko przez jakąś dziwną pierś z kurczaka! Gdybym wiedział, że wszystko uspokoi się za godzinkę to bym tyle poczekał i zrobił trening bo teraz to już moc wróciła a przysiady, wykroki, syzyfki, martwy na totalnym zamuleniu dopiero od uginania jakoś się uspokoiło.


Pytanko: Jutro klatka - triceps. Mogę wywalić dipsy i robić coś innego? Strasznie wk***ia mnie to ćwiczenie, kiedyś jedno z lepszy a teraz nie wiem Dodam, że robię te zwykłe dipsy tricepsowo-klatkowe (na typowo klatkowe nie mam warunków) w sumie jak nawet same robiłem to ostre zakwasy na klacie miałem. Albo muszę tutaj coś innego kombinować albo to zmienić, bo jak mam robić 2/4/6/8/10/12 a jutro powinienem 4/6/8/10/12/14 to bez sensu bo odpadnę w połowie. Sorry, że znowu z tymi dipsami ale cóż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
do klatkowych musza byc dobre porecze bo inaczej to trica katujesz albo barki jak techniki brak, takze wywal jak taka potrzeba
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

proszę o rade

Następny temat

Czy poprawnie wykonuję ?

WHEY premium