SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KRATA NA lato 2021 wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 105908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Miałam zignorować, ale skoro już jest dyskusja na ten temat...

Mnie to tylko zaciekawiło, na jakiej podstawie padło:
goldberg1982
biegi na 35 km z przeszkodami dużo gorsze niż twoje biegi


To znaczy pod jakim względem gorsze? Bo nie wiem, chodzi o to że dłuższe? Że z obciążeniem? Trudniejsze?
Wielu trenerów uważa, że łatwiej zaliczyć maraton czy nawet ultramaraton byle tylko ukończyć, niż pobić życiówkę na 10km
Przecież to wszystko kwestia odpowiedniego przygotowania. Im bardziej wymagający bieg tym dłuższe przygotowania. Głupotą jest jak się początkujący porywa na 35km bez przygotowania i to się może skończyć kontuzją. Dlatego zaczyna się zwykle od krótszych i mniej wymagających dystansów, to jest chyba logiczne. Ja znam takich co przebiegną maraton i nie są zmęczeni, nie jest to dla nich trudne
Że obciążenie? To się wtedy odpowiednio trenuje pod taką trasę i pracuje nad siłą. Inaczej wyglądały moje treningi jak się przygotowywałam do zmiany siłowej na sztafecie. Że niby przeszkody siłowe są cięższe niż techniczne? Przecież jedno i drugie wymaga zupełnie innych umiejętności i inaczej się nad tym pracuje. To ja powiem tak - techniczne są gorsze, bo łatwo o błąd szczególnie na zmęczeniu. Jeden błąd i po zabawie. To już łatwiej coś ciężkiego nieść, ciągnąć, przecież to żadna filozofia.

A skoro te moje biegi są takie lajtowe, to zapraszam do Ustronia na najtrudniejszy OCR w Polsce - Barbarian Race, oczywiście w kategorii Elite. Dla tak świetnego zawodnika komplet opasek na mecie i zrobione 100% przeszkód za pierwszym podejściem to pewnie żaden problem, więc spodziewam się emocjonującej walki o podium z czołówką najlepszych z kraju i zagranicy (przyjeżdzają do nas głównie Słowacy i Czesi). No chyba, że Pan Goldberg stchórzy, bo jest mocny tylko "w gębie"...



Paatik możesz pokibicować kiedyś na Biegu Morskiego Komandosa i zobaczysz jak mogą wyglądać inne, ciężkie biegi z przeszkodami Ten jest co roku w Kolibkach. Z tym że mnie akurat takie biegi wojskowe nie interesują, lubie inny typ przeszkód i trasy


Ps. Znam takich co biegają ultramaratony po górach, co roku zaliczają BMK czy inne biegi wojskowe (również kobiety), ale Barbariana w elicie nie zrobią.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-06-24 11:35:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Viki zostaw Goldiego On ma inne zmartwienie na głowie kombinuje jak to zrobić żeby we wrześniu ze mną wygrać w strict curl wielokrotnym

Ciekawe co to za konkurencje wojskowe o których piszecie ?
Ja swego czasu będąc w woju zresztą iti robił to samo mieliśmy do wykonania w mundurze polowym ; 10 podciągnięć , 50 pompek , przepłynięcie w "basenie" 50m, bieg z miną ppanc. ( 20kg ) ok 500m , 5 podciągnięć , 25 pompek , pokonanie ścianki i lina 5m ( w mokrym mundurze - polecam )
Strzelanie było na końcu ale nie było to połączone z bezpośrednim pokonywaniem przeszkód i odbywało sie na strzelnicy .
Długie odcinki też były do pokonania po 20- 30km ale to był marsz .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Każdy nawet 5km bieg może być gorszy niż 40km maraton albo 500km jazda na rowerze.
Nie da się tego tak porównać.
Wszystko zależy od intensywności wysiłku, na ile chcesz przekroczyć granice własnych możliwości.


Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2021-06-24 12:51:39
2

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2580 Napisanych postów 5116 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78304
Dla mnie najtrudniejszym był bieg - życiówka w półmaratonie.

I zawsze żartowałem że maraton mogę przebiec nawet zbudzony w nocy, a do 1:28" w połówce przygotowałem się długo i mądrze.
Już nie wspominając o 38" na 10km, ale to dalsze lata.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Wycwiel biegi wojskowe to biegi w mundurze, często z obciążeniem, w trudnym terenie i na trasie pełnej przeszkód - ścianki, liny (pionowe w górę i poziome nad wodą), zasieki, bagna, kanały itp.
Chyba najsłynniejszy i najtrudniejszy to Bieg Morskiego Komandosa (BMK) w Gdyni. https://www.biegkomandosa.pl/informacje/
Jak wpiszesz w grafikę google BMK to takie fotki mozna znaleźć: https://www.google.com/search?q=bieg morskiego komandosa&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01VxfkcZ3IjTr3a5OT3tT5u2SBgFA:1624532981617&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj-6q36kLDxAhWStYsKHQdQBIMQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=615

Są też wersje bez munduru, na tej samej trasie z tymi samymi przeszkodami. To są bardziej biegi terenowe, bez technicznych przeszkód. Na różnych dystansach, zarówno krótkich i długich. Biec nie trzeba, można maszerować, ale jak ktoś walczy o podium albo są wąskie limity czasowe to spacerkiem się nie da iść


Damian dokładnie!
Dlatego to stwierdzenie mi się nie spodobało. Ja teraz startuję na ktrótkich dystansach nie dlatego, że nie chce na długich, ale po prostu nie mogę. Od porodu za dwa dni minie równe 8 miesięcy. Dla swojego zdrowia, dla moich MDM (mięśnie dna miednicy) i dla stawów lepiej, żebym z bieganiem nie przeginała. Ze względu na MDM to podobno lepiej nawet przez rok po porodzie nie biegać i nie skakać, więc ja i tak trochę ryzykuje... Do formy z przed ciąży jeszcze długa droga.


Tomasz ja zawsze mówiłam że lubię długo i powoli I że górskie trasy lepsze, bo na zbiegach można odpocząć. Ale prawda taka, ze jak chcesz dobry wynik to odpoczywac nie można, nie ważne czy po płaskim czy w górach. Szczerze to łatwiej by mi było ukończyć ultramaraton (nie ważne jaki wynik) niż wygrać z którąś z czołowych zawodniczek OCR, które biegają tak szybko, że mogę tylko pomarzyć. O wyniki mogę powalczyć w kategorii wiekowej (choć tu też jest sporo mocnych zawodniczek mających bogatą przeszłość sportową i biegową) i za niedługo w kategorii Masters.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ojan
Paatik
Powiedzmy ze ja tez czekam - ale ze zwykłej ciekawości jak takie inne biegi z przeszkodami wyglądają. Póki co tylko znam to czego Viki doświadczyła i super opisała:)
Ale ze Szajbe zaciekawiło??
Okazuje się, że w dziale +35 jest (było) dosyć sporo ludzi z bogatą aktywnością sportową trudną do uwierzenia. Sam Szajba ma też takie osiągnięcia (np. w jeździe na rowerze - pędzi jak profesjonalny kolarz).


Z tą różnicą że Szajba ma wszystko czarno na białym, czy to bieg godny moich siwych włosów czy 40km w niecałą godzinkę na rowerze.

tomaszS
Szajba - podzielam zdanie. Bez foto to takie gadanie że nam to loto



Hehe, Ciebie również za mitomana miałem, ale weryfikacja na endhubie rozwiała moje wątpliwości
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
Viki
Miałam zignorować, ale skoro już jest dyskusja na ten temat...

Mnie to tylko zaciekawiło, na jakiej podstawie padło:
goldberg1982
biegi na 35 km z przeszkodami dużo gorsze niż twoje biegi

Jak mi wymienisz kolano to możemy rywalizować na każdym torze a jakie są trudniejsze biegi np challenge formoza lub grom

To znaczy pod jakim względem gorsze? Bo nie wiem, chodzi o to że dłuższe? Że z obciążeniem? Trudniejsze?
Wielu trenerów uważa, że łatwiej zaliczyć maraton czy nawet ultramaraton byle tylko ukończyć, niż pobić życiówkę na 10km
Przecież to wszystko kwestia odpowiedniego przygotowania. Im bardziej wymagający bieg tym dłuższe przygotowania. Głupotą jest jak się początkujący porywa na 35km bez przygotowania i to się może skończyć kontuzją. Dlatego zaczyna się zwykle od krótszych i mniej wymagających dystansów, to jest chyba logiczne. Ja znam takich co przebiegną maraton i nie są zmęczeni, nie jest to dla nich trudne
Że obciążenie? To się wtedy odpowiednio trenuje pod taką trasę i pracuje nad siłą. Inaczej wyglądały moje treningi jak się przygotowywałam do zmiany siłowej na sztafecie. Że niby przeszkody siłowe są cięższe niż techniczne? Przecież jedno i drugie wymaga zupełnie innych umiejętności i inaczej się nad tym pracuje. To ja powiem tak - techniczne są gorsze, bo łatwo o błąd szczególnie na zmęczeniu. Jeden błąd i po zabawie. To już łatwiej coś ciężkiego nieść, ciągnąć, przecież to żadna filozofia.

A skoro te moje biegi są takie lajtowe, to zapraszam do Ustronia na najtrudniejszy OCR w Polsce - Barbarian Race, oczywiście w kategorii Elite. Dla tak świetnego zawodnika komplet opasek na mecie i zrobione 100% przeszkód za pierwszym podejściem to pewnie żaden problem, więc spodziewam się emocjonującej walki o podium z czołówką najlepszych z kraju i zagranicy (przyjeżdzają do nas głównie Słowacy i Czesi). No chyba, że Pan Goldberg stchórzy, bo jest mocny tylko "w gębie"...



Paatik możesz pokibicować kiedyś na Biegu Morskiego Komandosa i zobaczysz jak mogą wyglądać inne, ciężkie biegi z przeszkodami Ten jest co roku w Kolibkach. Z tym że mnie akurat takie biegi wojskowe nie interesują, lubie inny typ przeszkód i trasy


Ps. Znam takich co biegają ultramaratony po górach, co roku zaliczają BMK czy inne biegi wojskowe (również kobiety), ale Barbariana w elicie nie zrobią.



Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-06-24 11:35:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4547 Napisanych postów 7225 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39541
_Szajba_
goldberg1982
Konkurencję mamy różne np bieg 10 km i co 2,5km strzelasz z pistoletu na 25 metrów tarcza olimpijka, biegi na 35 km z przeszkodami dużo gorsze niż twoje biegi plus plecak 10kg i w ręku akms i strzelania na 25 metrów z pm lub Glocka, biegi sprinterskie na sto metrów na mecie robisz 100 pompek i strzelasz na 25 metrów z pistoletu a następnie na 50 metrów i masz na to określony czas np 2 minuty, biegniesz z partnerem na plecach potem ciągniesz manekina 50 kg i strzelasz na końcu także to wybrane bo jest ich mnóstwo.


Ho ho ho, z tych tysięcy godzin treningów, tych biegów z przeszkodami, stu pompek na mecie to pewnie i medale są i zdjęcia a kto wie może i film jakiś.
Nie wiem jak inni ale ja czekam na uzupełnienie tego pustosłowia jakimiś multimediami

Muszę jechać do rodziców wygrzebać te sterty medali i pucharów może się trochę uchowało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Goldberg a ja nadal się pytam pod jakim względem Formoza czy Grom są trudniejsze?
Wymagający teren? Obciążenie? Bo napewno nie pod względem wymagających, technicznych przeszkód, takich akurat na tych biegach nie ma, wiec równie dobrze mogę stwierdzić że te biegi to tylko taplanie w błocie i zabawa z ciężarem. Siły wymagają ale umiejętności pokonywania przeszkód technicznych wcale. A ja lubię przeszkody i takie zabawy to nie dla mnie.
Jeszcze raz napiszę, bo chyba nie zrozumiałeś - kwestia przygotowania i celu. Tego nie można porównać bo wymaga zupełnie innych umiejętności.

A skoro już sięgamy wstecz, to ja różne rzeczy przed ciążą (jedną i drugą) robiłam i z różnych dziedzin mam puchary i medale
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KRATA NA lato 2021 wg Kerad37

Następny temat

KRATA NA LATO wg ojan

WHEY premium