SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KRATA NA lato 2021 wg Viki

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 105843

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
12.04 poniedziałek

Najpierw trochę zabawy - to co na filmikach czyli pompki w tempie, rozpiętki, próby archer push ups (to niestety kiepsko, musze zastosowac stopniową progresje), próby kruka (coś ciężko szło utrzymanie pozycji). Na koniec progresja do kółka ze stania czyli "rozjazdy" bez kółka 3x5.

Później trening góry

Góra

1a. podchwyt + wolne opuszczanie
6x2
1b. unoszenie kolan na kółkach gimanstycznych (pozycja jak do dipów)
6x5

podchwyt bez problemu, ale utrzymanie się na kółkach było wyzwaniem

2a. inverty jednorącz
3x10
2b. burpee
3x8
2c. wyciskanie stojąc jednorącz
3x 5kg x8
2d. pike
3x8

3. brzuch 3x obwód:
- unoszenie nóg do świecy 12x
- krótkie spięcia 20x
- spięcia 20x

Nie chciałam za bardzo męczyć rąk zwisami, bo miałam w planach bieganie i plac


Bieg + plac

Najpierw nieco ponad 2km rozgrzewki, spokojny trucht z dwoma podbiegami. Następnie bieg przeplatany ćwiczeniami:
- 5x wymyk (już to sprawniej poszło)




- okrążenie wokół fortu
- 5x wymyk (tu juz mi się w głowie kręciło, musiałam robić krótkie przerwy pomiędzy powtórzeniami)
- okrążenie wokół fortu + zbiegi i podbiegi po wale (to zbiegi i podbiegi zabiły moje nogi, wiec będą stałą częścią planu )
- runda na placu (jak zwykle rura, poręcze, monkey bar, rura, siatka)
- bieg
- plac, dużo pracy w zwisie jednorącz
- bieg
- plac, zwisy jednorącz, bujanie, zwiększanie zasięgu (skupiłam się głównie na bujaniu na jednej ręce i sięganiu najdalszych elementów)
- trucht do domu










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
A mi się wydawało że wymyki robi się z pozycji wyjściowej ze zwisu haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Wymyki na moje oko albo wracasz do wprawy albo miej do dźwigania lżejszy tyłek :) ?
Też mam teraz problem z błędnikiem kręci mi się w głowie przy wymykach, kiedyś tego nie miałem może trzeba się ponownie przyzwyczaić


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2021-04-12 21:48:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Drazekm od zeszłego tygodnia nie ma jakieś dużej różnicy w wadze, choć powoli spada. Za to cały czas jest progres siłowy

Goldberg spokojnie, na wymyki ze zwisu też przyjedzie czas. Ja miałam prawie rok przerwy w treningach, trzeba czasu żeby wrócić do formy zresztą opanowanie tych z ziemi zajęło mi sporo czasu, nie mogłam tego załapać dopóki Drazekm nie nagrał specjalnego filmu tłumacząc jak to zrobić. Dlatego cieszę się, że pamiętam jak to się robi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
Nie mogę wrzucić tego filmiku ale uśmiałem się z tytułu " kiedyś to potrafił ( prawie) każdy chłopak " film jest toturialem jak zrobić wymyk z kanału człowieku rusz się, a tytuł oczywiście nie jest zgodny z prawdą bo jak długo potrafię zrobić wymyk a będzie to już przeszło 40 lat to zawsze tylko wyjątki potrafiły go zrobić


Zmieniony przez - drazekm w dniu 2021-04-12 22:22:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
No drążek to specjalista jest takich jak on jest mało
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2409 Napisanych postów 10674 Wiek 59 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 153396
goldberg1982
No drążek to specjalista jest takich jak on jest mało

Lata praktyki i chęć pomocy.
Wiele razy widziałem trenerów ze specjalistycznym słownikiem a najgłupsze ich podopiecznych zapatrzonych w nich jak w obraz nic z tego słownika nie rozumiejacych no ale skoro tak fachowo tłumaczy to super trener :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4541 Napisanych postów 7220 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39511
No tu masz święta rację teraz każdy laik może zostać trenerem, wpłaca kasę i za 5 dni ma papier w ręku i potem taki laik ma szkolić innych hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607734
Najlepsze to są teraz te kursy on-line

Znalazłam ten nasz wymykowy wątek, tam są moje pierwsze nieudane próby, nie mogłam tego zupełnie ogarnąć

https://www.sfd.pl/UCZYMY_SIĘ_WYMYKU,_MUSCLE_UP-t1164988-s3.html

A pod koniec nawet ze zwisu się udało





Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-04-13 08:08:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80246
goldberg1982
No tu masz święta rację teraz każdy laik może zostać trenerem, wpłaca kasę i za 5 dni ma papier w ręku i potem taki laik ma szkolić innych hehe

Tak na prawdę nie trzeba mieć papierku trenera personalnego, żeby prowadzić zajęcia. Ma to plusy i minusy. Minusy są oczywiste - byle laik przychodzi i prowadzi, ale z drugiej strony dzięki temuy osoby takie jak FighterX, które skończyły inne studia, a mają ogromną wiedzę także mogą.

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KRATA NA lato 2021 wg Kerad37

Następny temat

KRATA NA LATO wg ojan

WHEY premium