SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FIFARAFA roku 2019 SIŁA vs WYTRZYMAŁOŚĆ - pierwsza krew

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345951
Kabo tutaj nie chodzi o " elytę " w +35 ,wszak wiadomo od dawna tutaj sama elyta
wyciskanie wbrew pozorom jest bardzo trudną czynnością ,którą można wykonywać na wiele sposobów ,jednemu lepiej się wyciska opierając o podłoże same pale stopy i z nich dobrze wybija ciężar ,drugi unosi głowę przez co klata bardziej się "ścieśnia " i przy wyrzucie ciężaru głowa idzie do tyłu rozciągając " katapultę "
a trzeci .......itd ,dlatego są federacje i przepisy i do nich potrzeba się dostosować .
Czy w IPF - obchodzi ich że nie mam jak kontrolować stopy na podłożu --NIE--- ma być cała na podłożu i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131002
Dzięki za uwagi o głowie.
Postaram się następnym razem zabetonować ją w bezruchu.
Teraz poproszę o wypowiedź głównego sędziego w sprawie MC, Przysiadów i WL.
Z góry dziękuję za nią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Paatik
Niekorzystna perspektywa - bebzon większy niż mostek:)

nie widziałem jeszcze zawodnika 160+kg bez bebzona
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12185 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627535
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Paatik, ale widziałaś, jak się elegancko pod sztangę wśliznął mostkiem? No i z tyłu to wszystko jednak dość proporcjonalnie wygląda, więc na taki "drobny" mankament estetyczny można oko przymknąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131002
Myślałem, że będę miał więcej mocy

potem kombinowałem z podkładkami pod stopy przy WL (jeśli od Jawora wymagają całych stóp na podłożu to ja muszę tego wymagać od siebie!)

takie próby bicia rekordu na 1p zajmują dosyć dużo czasu
Pozostał mi jeszcze MC do wyrekordowania dzisiaj


Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-10-30 07:57:23
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607799
Herbatka z pokrzywy zadziałała I nawet zdążyłam przed końcem października

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12185 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627535
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Janie ja mam taka sama ławkę do WL jak Ty niestety odległość od podłogi do obitego wierzchu to około 56 cm dlatego nam krótkonogim trudno tu postawić całe stopy na ziemi. Ja mam zrobiony specjalny podest i ta odległość to u mnie 43 cm . Według regulaminu trójboju siłowego powinno to być tak:
Ławka

Do użycia na Międzynarodowych Mistrzostwach Trójboju Siłowego dozwolone są tylko stojaki i ławka do wyciskania leżąc wyprodukowane przez firmy oficjalnie zarejestrowane przez IPF i zaaprobowane przez Komisję Techniczną. Ławka musi mieć mocną i stabilną konstrukcję i odpowiadać następującym wymiarom:

1. Długość - nie mniej niż 1,22 m, płaska i równa (pozioma).

2. Szerokość - nie mniej niż 29 i nie więcej niż 32 cm.

3. Wysokość – nie mniej niż 42 i nie więcej niż 45 cm, mierzona od podłogi do obitego wierzchu, nieprzyciśniętego. Wysokość stojaków, które muszą być regulowane powinna wynosić minimalnie 75 cm, a maksymalnie 110 cm licząc od podłogi do punktu oparcia gryfu.

4. Minimalna odległość wewnętrzna pomiędzy stojakami wynosi 1,10 m.

5. Przód ławki musi wystawać na 22 cm od środka stojaków w rzucie pionowym, z tolerancją 5 cm w obie strony.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530529
Viki
Herbatka z pokrzywy zadziałała I nawet zdążyłam przed końcem października





Ładne skarpetki
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Progresja liniowa i plyo

Następny temat

Redukcja, siła, skok w dal

WHEY premium