SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FAQ] TECHNIKALIA ĆWICZEŃ SIŁOWYCH

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 343999

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1470
grimgir
PUMA napisał:

1. Wejscie na porecze

- Na prostych rekach [nie przeprostowanych] ustaw sie pionowo
- Przymij pozycje techniczna [lopatki maksymalnie sciagniete, barki cofniete, glowo idealnie prosto wzgledem tulowia, wersji Girondy to nie dotyczy, do niej trzeba stazu].
- Cale cialo musi byc napiete
- Stoisz/wisisz w linii prostej. Musisz zmniejszyc dwa katy naraz w tym samym stopniu.
a) Kat tulowia do linii prostej ciala
b) Kat nog do linii prostej
- Pochyl sie [w pozycji technicznej] i wyprowadz nogi o 10-25 stopni [to juz zalezy od ciebie]. Nie mozesz miec uczucia ze nogi w przodzie ci przeszkadzaja, oznacza to nie identycznosc katow. Glowa musi miec pod soba stopy. To wazna wskazowka dla osob z nieproporcjonalnie dlugimi nogami, gdyz dla nich oba katy moga byc nieco inne.

2. Powolne, ale kontrolowane opuszczanie sie w dol
- opuszczasz sie do samego dolu, czyli do momentu w ktorym biceps blokuje sie o przedramie [o ile zdrowie ci pozwala]
- w wersji na klatke opuszczasz dazac do tego by ruch w lokciach byl idealnie na boki. W przypadku problemu z barkami, zmniejszasz bok na korzysc skosu.

3. Poprzez scisk miesni klatki piersiowej, ktory mozesz uzycskac tylko dzieki pozycji technicznej, wznosisz cialo do gory, najszybciej jak potrafisz [przypominam, uczucie przyspieszenia znika wrac z wiekszym ciezarem].


Moze Gironda wymyslił wiecej niz jedna technike dipsowania, a moze na necie nazywają taką wersję jak wyżej girondową (błędnie), a moze i to i to (tylko bezbłednie)

Tutaj chyba nawet jakis podopieczny Pumy robi te pompki (pumowe), chociaz nie wiem czy nogi nie powinny byc bardziej proste, ale wg. mnie niewielka roznica chyba, no i kąty góra/dół nie są takie same:





Zmieniony przez - Konopnicki w dniu 2010-04-14 21:40:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
konpnicki- to co przytoczyłeś- czytałem. Ale dzięki za chęci.
Otóż ogólne ujęcie tego ćwiczenia znam. Tłukę już czas jakiś i do jakichś tam wyniczków jak na mnie doszedłem. Choć chcę dużo więcej;)
Ale są pewne niuanse- np:
- raz, jodełko na tym filmiku ma nogi ugięte w kolanach. Dobrze czy źle czy bez znaczenia? Ja raczej staram się mieć je proste w kolanach a do sytuacji- głowa nad stopami doprowadzam uginając nogi w stawie biodrowym i pochylając się jednocześnie ,,górą" w przód. Daje mi to stałe, stabilne pochylenie przez cały ruch.
Bo w tej wersji coś nie gra:) W końcowej fazie Jodełko się ,,prostuje" a o ile pamiętam świadczyło to wg Pumy o niewłaściwej pozycji.
To jak trzymać te nogi w kwestii stawów kolanowych?
- rozumiem, że łopaty i barki u jodełki nieco źle ułożone? Bo małe spięcie łopatek i barki raczej wypchnięte w przód. Przez co pozycję mu rozwala przy powrocie z opuszczenia. Czy tak?

Więc najbardziej nadal nurtuje mnie zobrazowanie tego ćwiczenia w sposób właściwy.
Choćby prosty rysunek przy pomocy kresek i kółek obrazujący schematycznie jak co powinno być ułożone. Po prostu polubiłem to ćwiczenie, progres jest tylko czasem jest tak, że po rampie 5 klatka płonie przez kilka dni i czuć, że pracowała, czasem mniej. Dlatego szukam ostatnich niewiadomych w moim równaniu, by jeszcze poprawić technikę:)

I skoro już znów bazgrolę- pytanie wycisku hantlami. Z racji, że muszę szanować bark bo chcę jeszcze potargać większe ciężary i dłużej-
Czy standardowy wycisk hantlami( normalny, nawet nie szeroki młotkowy) nie jest lekką wariacją gilotyny???
Bo naturalnie ręce z hantlami układają się tak, że mając przedramię prostopadłe do ramienia same ramię jest w linii prostej z barkiem i obojczykiem.
Czyli gdyby poprowadzić wówczas linię pomiędzy hantlami to przypadnie ona na obojczyki może nieco poniżej.

Pytam bo
ok. pompki na poręczach jakoś wchodzą w tą klatkę, ale reszta średnio. Nie czuję tych wyciskań hantlami itp. za dużo uwagi idzie mi na kontrolę ruchu przedramion( utrzymanie ich prostopadle i czysto) i gubi się koncentracja na mindmuscle klatki.
I raz jest wypchnięcie klatką innym razem- za duża asysta tricepsa.
Najlepszym jakie znam ćwiczeniem na mięśnie piersiowe są zwykłe pompki- dla mnie.
Idealne mindmuscle, izolacja piersiowych, mała praca ramion. Tylko, że ten ciężar samego ciała jest zbyt mały dla mnie:(
Zostawić hantle i trenować sztangą jako bliższą pompkom- stała pozycja rąk względem siebie?? Skupiając się na piersiowych.
Wówczas miałbym taki rozkład tygodniowy:
Dzień a- długa rampa 5/ dipsy w wer. na klatkę piersiową
dzień b- sztanga płasko rampa 8
Czy zmodyfikować jakieś inne ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
Puma

Teraz zbliża się czas w którym ma zamiar trenowac 4 razy w tygodniu i myslę o planie

Dzień 1: KLATA & BICEPS
Dzień 2: NOGI & DOLNE PLECY
Dzień 3: PRZERWA
Dzień 4: PLECY I BRZUCH
Dzień 5: Barki I TRICEPS
Dzień 6: PRZERWA
Dzień 7: PRZERWA

Może być?

I jeszcze 3 pytania:

1. jak ustosunkowałbys się do tezy że im szerszy uchwyt na sztandze przy wyciskaniu na klate tym większa szkoda dla stawów?

2. Cwiczenie bicepsu po plecach, a tricepsu po klacie daje możliwość zrobienia mniej seri na biceps i triceps ponieważ są już zmęczone. Z kolei robienie na odwrót tzn klata z bicem i plecy z tricem daje mozliwośc robienia ss co znacznie skróciło by trening. jak lepiej? Czy może obydwie metody dobre?

3. Zauważyłem że na masie ogólnie nie stosuje sie byt duzo super seri a z kolei na redukcji bardzo często. Dlaczego? Chodzi mi o to że przykładowo na masie robię ćw na kaltke z dużymi przerwami, podczas gdy te same ćw na redukcji mogę robić w ss np z plecami i dotego z małymi przerwami. Chodzi mi o to kiedy można a kiedy nie można stosować SS

Z góry dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1470
grimgir: no wiem wiem, ze czytales chcialem raczej tym przekazac, ze to jest dokladnie opisane i nie ma roznicy, czy tą wersje nazwiesz girondowa, czy jakakolwiek.

No Puma pisze, ze stopy muszą byc pod glowa a Jodelko tego nie robi, wiec moze o to chodzi... ale widze, ze masz wieksze doswiadczenie w tych popmkach ode mnie, ja dopiero zaczynam, przedtem robilem wersje tzw."klatkowa", ktora i tak mi ladnie budowala cala klate z naciskiem na dół i krawedzie oczywiscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 685 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4380
większe czy mniejsze doświadczenie:)- za pomoc i zdanie dziękuję. Zawsze to coś. Więc ok. A nawet się przydało bo odnalazłem komentarze Pumy do wersji Jodełki więc dzięki przypomnieniu przez ciebie owego filmiku coś tam się wyjaśńiło.
Nie mniej czekam jeszcze na zdanie Pumy:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Panie i Panowie, jutro wracamy do Faqowania, wykonywalem kolejne zadanie specjalne.

W skrocie - Gironda wymyslil kilkanascie odmian kazdego cwiczenia - tak by kazdy cwiczacy, tudziez kazdy obszar byl atakowany.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1731 Wiek 24 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 23497
Chciałbym kontynuować pojęcie pozycji technicznej, dotąd zawsze i wszędzie robiłem pełen squeeeze (w mc rozlatywał się w ciężkich setach ale nadal łopatki były pod kontrolą)
Zrezygnowałem z pełnego squeeeze w pp i wl skos+ co skutkowało przyrostem siły
W mc i szrugsach już wiem co robić.
Pytania:
1. W jakich ćwiczeniach pozycja techniczna to pełen squeeeze?
2. wl poziomy lub skos, najpierw pozycja techniczna i wtedy kładziemy plegary czy kładziemy się a potem robimy lekki ścisk łopatek? (lekki bo już leżymy więc migracja łopatek jest utrudniona)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Nie mówiłem o treningu na wysokich powtórzeniach - bo on to faktycznie straszna masakra. Ostatnio padłem po obwodzie B.
Chodzi mi o ciężki siłowy. Dzisiaj na przykład tylko po sprintach mnie ostro dobiło. O ten trening mi chodzi - czy on też ma być taki masakryczny, bo tutaj tylko trochę się zmęczyłem, dopiero sprinty zabiły gwoździa. Ale tylko tymczasowo. 30 min i doszedłem do siebie.


Po treningu silowym nie powinno byc zadnych problemow. Bijesz rekordy i przechodzisz do sprintow. Sprinty - faktycznie powinny cie wykonczyc. Bywa ze na poczatku tego nie robisz, bo dopiero uczysz sie wyzwalac predkosc maksymalna.

Ale to co opisujesz jest prawidlowe.

Do odpowiedzi wyżej:
A co jak dostępność i cena warzyw zielonych jest po prostu zła? Mamy teraz taką porę roku, że warzywa te są bardzo drogie. Są jakieś opcje wymiany?


Niestety - nie polecam rezygnowania z nich. Za wiele tracisz - pozostaja mrozonki, ktore badz co badz, przynajmniej w polsce nie sa tak duzo gorsze niz naturalne - o zgrozo.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Puma, co byś polecił na ostrożne masowanie - I,BB, czy HTH MASS?
Są gdzieś przykłady planów HTH MASS (widziałem tylko 2 posty z samym rozkładem na forum Thiba i Twój specyficzny trening dla niwixa...)?
Czy treningi te nadają się na redukcję/recomp?


HTH to system treningowy, ktorego IBB jest jednym z gotowych programow - bardzo podstawowa wersja, korzystajaca tylko z 2-3 metod z HTH.

Puki co - wiecej nie znajdziesz. Tez za bardzo nie wiem czy moge [od strony prawnej] zarzucac was przykladami.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
witaj
czy byłaby możliwość podania zamienników do GF? chodzi mi głównie o nogi, nie mam maszyn do uginania ani suwnicy.


Uginanie ciezko zastapic. Moze byc uginanie jednonoz hantla dowiazanego do nogi.

Zamiast suwincy - wszyscy ktorych prowadzilem robili przedni przysiad.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Prosze o wycene

Następny temat

ławka z skosem ujemnym

WHEY premium