Najpierw dieta. Policz BMR wg wzoru: BMR = 655 + (9.6 x kg) + (1.7 x cm) - (4.7 x wiek) Pomnóż wynik przez 1.6 i otrzymasz swoje zapotrzebowanie zerowe. Będzie rotacja - w dni silowe przyjmujesz to wyliczone zapotrzebowanie - w dni beztreningowe i aero odejmiesz 20% Bialko zawsze 3g/kg masy ciala Pozostałe kalorie musisz podzielić wg proporcji: - [...]
Witam mam problem juz na samym poczaktu :/ chce ulozyc sobie diete ale niewiem jakie jest moje zapotrzebowanie i jaka powinna byc nadwyzka kaloryczna, no i mam nadzieje, ze mi pomozecie BMR - Podstawowa przemiana materii Mężczyżni BMR= (9.99 X 58 kg) + (6.25 X 173 cm) - (4.92 X 18) + 5 =1660,11 I co dalej ? Jak to mam obliczyc ?
Poniżej kaloryczność i podział BWT. Czy możecie podpowiedzieć jak dalej działać. Przy takim klasycznym rozkładzie ćwiczyłam na początku lipca i po 2 tyg nie było zmian. Czy mam pozostać przy tym rozkładzie a zmienić trening, czy zmienić dietę? Podpowie jakaś dobra dusza? BMR = 1440 BMR x0,9=1296 1296x1,2=1555 podstawowy B= 2x60=120g(480 kcal) [...]
Owszem jestem poczatkujacy, wlasciwie dopiero zaczynam ;) Piszesz, ze warto jesc orzechy, czy maja to byc jakies konkretne, czy jest to zupelnie obojetne? NIEIELKA ROZNICA JEST MIEDZY NIMI, BYLE ZEBY TO BYLKU ORZECHY (NP TZW ORZESZKI ZIEMNE NIE SA ORZECHAMI!!) To samo tyczy sie nasion, jakie polecasz? Moglbys wymienic wiecej produktow, w ktorych [...]
Dzieki wszystkim za rady dietetyczne. iNightWolf: ok, uspokoiles mnie - wrzuce wiecej jaj do mojej diety, dobrze na mnie dzialaja i ograniczaja apetyt i wieczorem nie mam napadow glodu. Podobnie jest z serem. Czy duzo jaj nie podniesie u mnie holesterolu? maslo80: tez mi sie wydaje ze za malo tluszczu, bedzie wiecej oliwy z oliwek, mam tez olej z [...]
Najpierw pytasz, dostajesz odpowiedz, i dalej swoje. Jesz za mało. Każdy Ci to tutaj napisze. Ćwiczeniami nie nadrobisz metabolizmu, a właśnie odpowiednia dieta. Dodam tez, ze BMR to zapotrzebowanie abyś wegetowal - czyli leżał w łóżku, trawił i takie tam. Dodam tez drugie - metabolizm sobie zrypales dieta 1500kcal. Prawie 2m chłopa... Tyle mój [...]
1. BMR = 1911 2. TEA = 3*90*8+3*(5%*BMR)= 2446 3. TEA / 7 = 350 4. 1911 + 350 = 2261 2261 + 400(NEAT) = 2661 1,07*2661 = 2850kcal Takie zapotrzebowanie mi wyszlo mniej wiecej. Zauwazcie ze bralem tutaj takie 'usrednione w dol' wartosci doktorych byly podane przedzialy poniewaz dopiero zaczynam i chce tak asekuracyjnie troche policzyc. Wyszlo wiec [...]
monkey22, dzięki za odzew i link. BMR=(9,99*95)+(6,25*164)-(4,92*45)-161=1592 TEA= siłowe: 3*8*45=1080, EPOC: 3*6%*1587=286 suma=1366 aero: 3*7*30=420, EPOC: 3*20=60 suma=480 TEA=1846, 1/7=264 BMR+1/7TEA=1592+264=1856 NEAT=1856+400=2256 TEF=2256+(8%*2256)=2436 80%*2436=1949 90%*2436=2192 Nie wiem czy nie pokręciłam. Z przedziałów brałam wartość [...]
to sobie policz najprostszy wzór to : MĘŻCZYŹNI: 1. mnożymy wagę x 24 godziny = podstawe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR) 2. BMR x wspolczynnik aktywnosci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne A tu masz jeszcze jeden tylko bardziej skaplikowany. Polecam obliczyc tymi dwoma sposobami Współczynnik aktywności: - Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 [...]
może cos zle policzyłes policz z tego wzoru BMR= (9.99 X waga (kg)) + (6.25 X wzrost (cm)) - (4.92 X wiek) + 5 BMR x aktywnosc=zapotrzebowanie zerowe ? Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca fizyczna przez wieksza czesc dnia) ? Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne cwiczenia + praca 'na nogach') ? Srednio Aktywny = [...]
Tak więc..mam 179 cm wzrostu i 64 kg wagi, jestem ektomorfikiem. Hardgainer. Staż na siłowni mały, 4 lata czynnego grania w piłke nożną mam za sobą. Ćwicze 3 razy w tygodniu na siłowni, raz w tygodniu piłka nożna na hali. Reszta czasu to praca przy komputerze. Do tego dochodza czasami wysilki zwiazane z Baska z klasy :)) Krok pierwszy: 1. 64 x 24 [...]
Zrobiłem własny rozkład kalorii i zapotrzebowania ( na przykładzie Edzia) Waga 90kg / 194cm , nie jestem hardgainerem. B 2 W ? T 1,5 90 x 24 = 2160 BMR Średnio aktywny 1.2 x 2160 = 2592 + 500 = 3100 2 x 90 x 4 = 720 1,5 x 90 x 9 = 1215 + 720 = 1935 3100 – 1900 =1200 1200 / 4 = 300 / 90 = 3,3 czyli wychodzi na to ze moje zapotrzebowanie [...]
Wybacz nie zauwayzlem robiłem własny rozkład kalorii i zapotrzebowania ( na przykładzie Edzia) Waga 90kg / 194cm , nie jestem hardgainerem. B 2 W ? T 1,5 90 x 24 = 2160 BMR Średnio aktywny 1.2 x 2160 = 2592 + 500 = 3100 2 x 90 x 4 = 720 1,5 x 90 x 9 = 1215 + 720 = 1935 3100 - 1900 =1200 1200 / 4 = 300 / 90 = 3,3 czyli wychodzi na to ze moje [...]
Waga: 73kg, wzrost ~176, nie jestem hardgainerem (chyba :P) 73 x 24 = 1752 BMR Średnio aktywny 1.2 x 1752 = 2102,4 + 500 = ~2600 B 584kcal - 2g/kg W 1460 - 5g/kg T 657kcal - 1g/kg ---------------------- 2700kcal Czy takie proporcje B T W jak wyzej moga byc czy lepiej obciac wegla i dodac tluszcze?
witam! od niedawna zacząłem cwiczyc na siłce. dokładnie od 1 miecha i 3 tyg. wczesniej ważyłem okolo 71kg ale zjadłem kilogram odzywki białkowo weglowodanowej i przybylo mi 5kg przez 2 tygodnie przyczym zjadłem kilogram tej odzywki. chcial bym zapytać czy ułożyłem sobie odpowiednio ilosci białek,tluszczy i weglowodanow do diety którą chciał bym [...]
Witam, w styczniu skoncze 20 lat :) Walne wszystko jak leci zeby bylo wszystko zrozumiale :) Wiec cwicze 6 razy w tygodniu na mase miesniowa. a dziala to tak PONIEDZIALEK i CZWARTEK 1. Klatka piersiowa 2. Plecy (najszersze) 3. Brzuch WTOREK i PIATEK 1.Barki 2.Ramie 3.Przedramie 4.Brzuch SRODA i SOBOTA 1.Uda 2.Łydki 3.Grzbiet 4.Brzuch tak [...]
Witam,mam 182cm wzrostu i 67 kg wagi... czyli moje BMR jest 1608, a dziene zapotrzebowanie kaloryczne (średnio aktywny 1.2) 1929,6 + 500 kcal to w zaokragleniu 2430 kcal Jestem nie hardgainerem. Wiec białko 1.7 x 67kg ---> 114g (456 kcal) Tłuszcze 1,5 x 67kg ---> w zaokragleniu 100g (900 kca) Węgle 456 + 900 = 1356 , [...]