SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

selekcja zolnierza polskiego

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 258265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1165
Tribbiani w jakiej sekcji cwiczysz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Trenuje kravke w Krakowie.

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4265
Poprostu za***iscie, dzisiaj sie dowiedzialem ze mam lekka wade wzroku na prawym oku (-0.25 D). Jest ona spowodowana w wiekszej czesci kompem, jestem poprostu w niebo wziety.. Ciekaw jestem, czy ona wplynie niegatywnie na dalszy rozwoj wydarzen ktore beda mialy miejsce po szkole w wojsku.
Ehhhhhhh, nie docenia sie tego co sie ma, ale kiedy cos sie wali, zaczyna sie lamentowac :(
Pzdr.. smutny Wjk :(

WHO DARES WINS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3773
heh no to mamy ten sam problem Wjk

też mam wade wzroku (-0,75) ;/
może kiedyś wymyślą jakieś soczewki które by w niczym nie przeszkadzały
weź luknij na ( http://www.oko.info.pl/index.php?body=1801 ) jest tu opisana jakaś naturalna metoda na poprawe wzroku, czy działa nie wiem ale pewnie niedługo spróbuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3773
co do jednostki GROM to z wadą -0.75 można się jeszcze starać o przyjęcie(słowa Romana Polko) - to tak na marginesie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 330 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4265
Dzieki za art. Piterpak. Niedlugo przeczytam, a co do oczu... to z nimi jest najgorzej, jak juz sie ***ia to na calego.
Pzdr!

WHO DARES WINS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 93 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 581
Piterpak - sog za stronke o oczach.

" Kiedy myślą, że jesteś blisko, bądź daleko.
Kiedy myślą, że jesteś daleko, bądź blisko. " - Sun Tsu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Panowie, niepotrzebnie szerzycie defetyzm. Tez mam wade wzroku, nawet wieksza niz wy, ale nie ma co sie znowu tym zamartwiac. Obecniej est mozliwe wykonanie nieskomplikowanej operacji laserem, korygujacej te wade, trzeba jedynie poczekac do 22 lat, bo mniej wiecej w tym wieku galka oczna przestaje sie rozwijac. Jezeli sa piloci, ktorzy po takich operacjach moga latac, to czemu wojska ladowe mialyby robic klopoty?

Pozdrawiam

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 501
Tribbiani powiedz mi, jak ty oceniasz kravke, bo z tego co widac na forum, to sporo ludzi jest do niej negatywnie nastawiona.
A propo ile czasu juz trenujesz?

"Panować nad sobą - to najwyższa władza" Seneka Młodszy
"Milczenie - przyjaciel, który nigdy nie zdradza" Konfucjusz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Trenuje od 1,5 roku. Uwazam ze system jest wporzadku, ale bardzo duzo zalezy od trenera i od jego doswiadczenia, takze w innych SW. Krav Maga na pewno nie da Ci mocnych podstaw, nie nauczy idealnego wyprowadzania ciosow, na pewno w parterze kraver nie ma szans z chwytaczem, bo w Kravce sa tylko elementy parteru (duzo parteru bylo na obozie w Ustce, ale w sekcjach ilosc jest bardzo ograniczona). Na pewno zaleta systemu jest nauka walki palka (nie mam tu na mysli walki golymi rekami przeciwko uzbrojonemu przeciwnikowi, tylko walke dwoch osob uzbrojonych). Zaleta jest takze tzw. walka CQB (Close quater battle - walka w ciasnych pomieszczeniach), w warunkach CQB mozliwosci sa ograniczone i walka odbywa sie zupelnie inaczej niz na wolnej przestrzeni. Bardzo czesto Krav Madze zarzuca sie nierealna walke z kilkoma przeciwnikami, podczas gdy na prawde nie ma czegos takiego, to nie jest zaden zbior technik, tylko sposob poruszania sie. Ucza zeby nie koncentrowac sie wylacznie na jednym przeciwniku (jak na ringu), ale zeby miec oczy dookola glowy. wada kravki jest duza liczba osob uczesczajacych na treningi, ktore zupelnie sie do tego nie nadaja, tak przynajmniej bylo w mojej sekcji na poczatku, po kilku miesiacach kozacy i osoby zupelnie nie nadajace sie do trenowania jakiejkolwiek SW wykruszyly sie i treningi zaczely byc coraz ostrzejsze, czego doswiadczylem na wlasnej skorze Przynajmniej trafilem na dobrego lekarza po treningu Ale teraz jak widze nowa grupe, ktora ma treningi przed nami, to jest bardzo duzo osob, ktore predzej sie polamia, niz czegos sie naucza, poza tym zapal do treningu jest u nich nie wielki. Po prostu zero zapalu, patrzac na nich mozna bylo usnac.

Generalnie wiele zalezy od tego czego oczekujesz. Krav Maga to takie polaczenie walki wrecz i samoobrony. To stojka, parter i walka bronia w jednym, co znaczy ze lizniesz wszystkie te elementy, ale w zadnym nie bedziesz na tyle dobra zeby pokonac zawodnika SW. Mi to odpowiada, ale na pewno bede chcial w przyszlosci zmienic ja na cos innego, aby poszerzyc swoje zdolnosci.

Pozdrawiam i jakbys miala jakies pytania to wal, najlepiej na prv zeby nie zasmiecac tego postu, bo nie dotyczy on kravki, tylko Selekcji.

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepszy Sport Extremalny?

Następny temat

Podciąganie sie na drążku???

WHEY premium