SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

selekcja zolnierza polskiego

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 258234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 215 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19381
moze mu chodzilo o to ze uczestnicy nie mieli zadnych oporow, jak kazali im skakac to skakali w ciemno nie zastanawiajac sie czy jest to dla nich niebezpieczne, nie wiem moze zamotalem troche ale nie wiem jak to opisac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3773
bo każdemu było wiadomo, że do prawdziwej wody z plecakiem i worem na głowie nikt ich tam nie wrzuci, więc po co mieli stawiać opór???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 355
też sie nad tymzastanawiałem i nie moge tego rozgryźć. Naselekcji np do gromu trzeba wykonywac wwszystkie polecenia bez gadania(a też sa tam soki do wody z zawiązanymi oczami) wiec nie bardzo wiadomo o co Kupsowi chodziło. Więc może ktoś kto dotarł do tego etapu wyjaśni nam naforum :) . Byłoby kiepsko odpaść za coś takiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Na pewno Portter bedzie wiedzial, wysle do niego maila.

Piterpak, oni wcale nie wiedzieli, ze nie beda wrzuceni. Wszyscy mieli worki na glowach, a zeby Ci w "poczekalni" uwierzyli, instruktorzy wrzucali klody do wody, dzwiek byl taki jakby wrzucili tam czlowieka.

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3773
Ale ja bym to wiął na zdrowy rozum: nie wrzucą mnie do wody z plecakiem i workiem na głowie, bo nie będzie to dla mnie bezpieczne, a dla nich tym bardziej ;)

Zresztą co ja tu gadam. Nie byłem, nie poznałem tego stresu, wiec nie mogę powiedzieć jakbym sie zachował. Mam nadzieje że niedługo to poznam ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1146
Witam
Dlugo mnie nie bylo, ale mialem mocno naderwane wiezadla krzyzowe i miesiac wolnego.
Jesli chodzi o te akcje z workami na glowach:
To byla ostatnia nocka. Dali nam pospac okolo 1 h.
Obudzili nas kalaszami, maszerowalismy okolo 2 km i stanelismy w szeregu po czym zalozyli nam worki na glowe.
Ogolnie bardzo duzo krzyku, potem uczylismy sie jakiegos tekstu na pamiec, instruktor czytal go kilkanascie razy. Potem nas odpytywali jesli ktos nie umial lub sie zacial wszyscy pompowali, jesli komus szlo za dobrze zaraz krzyczeli zeby szybciej albo wolniej mowic,nie bylo mozliwosci sie nie zajaknac, nikt nie powiedzial poprawnie nawet polowy tekstu.
Co chwile kogos wyrywali z szeregu, dalo sie to wyczuc.
Mnie nie zabrali, po jakiejs godzinie szlismy do obozowiska, caly czas
z workami na glowie, co chwile sie ktos przewracal, bo nie szlismy droga.
Wprowadzili nas do namiotu, w ktorym bylo pelno dymu, sciagneli nam worki i zadawali proste pytania: nazwisko, imie mamy, data urodzenia itd. wbrew pozorom niektorzy mieli z tym problemy.
Potem zalozyli nam znow worki i sie pytaja "czy umiecie plywac?", wszyscy: "tak", potem pytanie "czy umiecie plywac z plecakami i workami na glowie?"
Wzielo mnie dwoch instruktorow pod pache i wybiegamy z namiotu, potem w kolko, abym stracil orientacje, wrzucali klody do wody (teraz to wiem), wtedy bylem pewien ze wrzucaja ludzi do wody.
Jednego bylem pewien, ze nic mi sie nie stanie, najwyzej bede mokry.

Z tym instynktem samozachowawczym, to nie zgadzam sie z Kupsem, choc przed samym skokiem mialem delikatne zawahanie to mysle, ze ten test nie wykazal instynktu samozachowawczego, nie pozwalala na to swiadomosc, ze nie zaryzykuja abysmy doznali jakiegos uszczerbku na zdrowiu.

W ogole z tym instynktem jest inaczej niz mowil Kups, bo czy zolnierza ktory wysadza sie w powietrze, aby uratowac kompanow,
[url]http://www.greendevils.pl/rozne/historie_prawdziwe/iwan/Ivan.html[/url] lub wycofujac sie z pola walki zabiera rannego kolege, nazwac bohaterem, czy moze relegowac go za lekcewazenie swojego zycia i narazanie armii na straty, ktora wylozyla duze pieniadze na jego szkolenie.
Ponadto Bryl w swojej ksiazce opisuje ze skuteczny trening to taki po ktorym zolnierz pozbedzie sie instynktu samozachowawczego.
A z tych dwoch autorytetow, wierze panu doktorowi, pozdr.

Jak wam idzie trening?
Czy cwiczycie wg treningu navy seals?

Zmieniony przez - JackPorter w dniu 2005-06-14 10:24:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1165
Czesc JackPorter,
Milo, ze wrociles. Czy moglbys napisc tytul owej ksiązki autorstwa dr Bryla? Gdzie mozna ja dostac?
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1146
"Zawodowiec"
(071) 364 78 64, tu dzwonisz i zamawiasz cena z kosztami przesylki to 39 zl., ja czekalem trzy dni.
Polecam ta pozycje, bo Bryl to naprawde nietuzinkowa postac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1165
Dzieki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Portter, czyli tak na prawde chodzilo o to, ze nie stawialiscie oporu przy rzekomym wrzucaniu do wody?

Przygotowania ida niezle. Z miesiac temu, na przelomie kwietnia i maja robilem sobie testy (tylko delfinki, pompki, brzuszki) i wynik wyszedl lepszy niz na preselekcji w zeszlym roku.

Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najlepszy Sport Extremalny?

Następny temat

Podciąganie sie na drążku???

WHEY premium