SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

clown się zabiera za ćwiczenia- metoda Lafaya

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 100584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Niezłe spadki. To wszystko dzięki QUEBLO Poczytałem dokładniej na temat ćwiczeń, pooglądałem filmiki, zmieniłem tempo. W dipsach łokcie trzymałem blisko ciała i opuszczałem się jeszcze niżej niż zawsze i są efekty. Pompki robiłem zdecydowanie wolniej niż zawsze, łokcie przy samym ciele no i wymęczenie po dipsach i są tego efekty. Podciąganie też z wolniejszym tempem, powolne opuszczanie się, przy podciągnięciu broda zdecydowanie ponad drążek.
Podsumowując: bardziej technicznie już się nie da. Są spadki i będzie coraz gorzej. Mógłbym nic nie mówić i jechać dalej wykonując ćwiczenia poprawnie w 70 % ale nie o to chodzi. Jak kończyć Lafay'a to na 100%, a nie byle jak.
Więc mam następujące możliwości:
-wrócić do poziomu szóstego i robić obwód
-jechać dalej i wykonywać wszystko na maksa poprawnie ale na dłuższą metę polegnę na kolejnych poziomach
-jechać dalej bez obciążenia i wykonując wszystko tak jak należy. Wtedy nie będzie strat w wynikach, siądzie siła ale wzrośnie wytrzymałość
-zrobić tydzień przerwy i wrócić do drugiego poziomu i ćwiczyć dokładnie i technicznie. Może dzięki temu uda się powrócić do aktualnych wyników.

Padło na ostatnią opcję. Jak człowiek jest głupi i pędzi do przodu to teraz są tego efekty
Może dzięki temu wyrobi się fajna postura i wpadnie trochę siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
Hehe zanim doczytałem do końca byłem pewien że wybierzesz opcje ostatnia :D

...................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Szkoda mi tylko tych ćwiczeń, które znikną po powrocie na drugi poziom ale co zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1895 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17619
nie dygaj, sam przechodzilem od nowa z 12 poziomu do 2 i powiem Ci że było warto

...................................................................

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Nie wiem już jaką wersję dipsów wykonywać. N klatkę czy na tricepsy. Ręce przy ciele czy łokcie trochę odsunięte. Za dużo informacji :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
od Ciebie zależy. Chcesz robić klate rób wersje na klatę,chcesz zaangażowac bardziej tricepsy,rób na nie.
Co do ćwiczeń,pod względem kulturystycznym kontrolowane,pełne ruchy są najlepsze. Więc jeśli zależy Ci na sylwetce to musisz ambicje ilościowe odłożyć na bok. Aczkolwiek jeśli sylwetka jest tylko miłym dodatkiem do wyników to rób wersje ćwiczeń,które pozowlą Ci osiągnąć jak najlepsze wyniki

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Ja wiem, że to jest trudne i wręcz niemożliwe ale chciałbym znaleźć złoty środek. Zauważyłem, że odkąd ćwiczę z obciążeniem stałem się taki jakby "zastały" zwinność i lekkość gdzieś czmychnęła. Wskoczenie gdzieś lub przeskoczenie murku nie jest proste jak wcześniej. Ale równie dobrze może to być przemęczenie. A czy robiąc wersję dipsów na tricepsy i trzymając łokcie blisko ciała można opuszczać się tak nisko? oglądając filmik na yt padło stwierdzenie, żeby nie opuszczać się zbyt nisko bo pojawiają się przeciążenia i można coś naciągnąć. Chodziło chyba o barki z tego co zrozumiałem po angielsku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 124 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3418
Jeśli ustabilizujesz ciało przed wskoczeniem na poręcze i dołączysz rotację zewnętrzną, tj. jakbyś chciał wygiąć poręcze do zewnątrz to barki będą bezpieczne - do tego prowadź łokcie i nadgarstki w jednej linii, dzięki temu opuszczanie się tak nisko pozwoli nabrać więcej mobilności, oczywiście w granicach lekkiego dyskomfortu, a nie bólu, co później przełoży się na sprawność. Mi takie głębokie dipy pomogły zrobić ogromny krok do 1-wszych wejść siłowych.


Zmieniony przez - Erni93 w dniu 2016-07-20 23:41:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
W głównej mierze to kwestia budowy anatomicznej. Są osoby które mogą się opuszczać bardzo nisko i nic nie czują a są takie co przy zwykłych dipach czują ból w mostku.

a co do sprawności. "Zastały" możesz się czuć jeśli nie robisz nic poza ćwiczeniami statycznymi, tj żadnych dynamicznych,żadnych interwałów,gier zespołowych itp

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 584 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10172
Dzięki Panowie za rady! Już nie mogę się doczekać poniedziałku. Ledwo odpoczywam trzy dni, a już mam głód treningów. Ale to raczej przez motywację i świadomość, że trzeba na spokojnie wykonywać każdą serię, każde powtórzenie. Na pewno przydałaby mi się przynajmniej dwutygodniowa przerwa ale nie wytrzymam. Powiem Wam, że ogólnie Lafay daje mi sporo frajdy. Bywają dni, że w robocie jest ostry zapierdziel i nie mam ochoty na trening i nie czuję się na siłach i wtedy leci przed treningówka ale takich dni jest mało. Ogólnie już po powrocie z pracy jaram się tym, że znowu pogibię się na poręczach i krzesłach.


Zmieniony przez - clown w dniu 2016-07-21 22:03:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do weryfikacji.

Następny temat

weryfikacja Planu Freed85 bywasz tu jeszcze ??

WHEY premium